Clean

Clean se po smrti svojí dcerky živí poctivě jako popelář a pomáhá své sousedce Diandě. Když ji jednoho dne zachrání před pouličním gangem, nevědomky tím roztočí spirálu násilí, kterou už nedokáže zastavit. Členové gangu a mafiánská rodina, která financuje jejich obchod s drogami, se chtějí pomstít. Nutí ho vrátit se do starého života plného krvavého násilí. Clean jde do všeho naplno a neúprosně vrací úder... (Filmbox)

stephano

Brody božský, celkove dost přímočarý film, sutnou atmosferou a gangsta hudbou...a Brodymu to proste věříte, tenhle borec snad nestárne ()

DJ Kritik

Adrien Brody čoby John Wick, ale trochu menej akcie a prepracovaných scén. Rozpočet bol zrejme o dosť menší, ale na pobavenie to ujde. ()

johnsnow

Prekvapivo celkom slušný film. Síce prvá hodinka je konverzačná, no príjemná a potom sa to rozbehne do slušne akčného a drsného módu a hoci ešte prvá akčná scéna je skôr taká, kde sa záporáci poriadne nebránia, potom to už ide až do záverečnej pasáži vo vile, ktorá je teda naozaj fajn. Brody a hlavný záporák v podaní Fleshlera to tam slušne ťahajú nahor. ()

xxmurphyxx

Vyziabnutý pianista chodí dve tretiny filmu s výrazom utrpenia Krista a smoklí, narieka, strháva sa zo sna, vynáša smeti, ostrihá sa, ide na terapiu, nakŕmi psa, namotáva malú čiernu prcajdu na sendvič do auta, hľadí do blba, hľadí na pouličných grázlov, čo mu zarobí na fraktúru lebky len aby sa nakoniec nasral, chytil do ruky francuzák alebo čo to bolo a šupne pár negrom po makoviciach. Smola pre neho, že bol medzi nimi aj jeden biely wannabe nigga ktorého foter s výraznými mentálnymi a sociálnymi problémami zoberie zodpovednosť na seba a rozhodne sa s partiou zápalkárkov s ktorými sa hrajú na gangstrov tým, že predajú pár balíkov bieleho a zarobia si na nájom za detskú izbu u rodičov odpratať nášho pianistu, pardon smetiara. Ale toto nie je hoc aký smetiar, tento smetiar svojho času valil piáno pre náckov, bojoval s predátormi a preto mu nejaká partička vyhorených polobláznov zaseknutých v 90tych rokoch nenarobí nijaké problémy. Cele to vyvrcholí napínavým a dramatickým finále, kde dôjde na namakanú choreografiu súbojov na blízko a prestreliek spoza gauča s efektným bullet timeom. Robím si piču. Nie nedôjde. Jediné k čomu dôjde je, že divák, aspoň ten pre zmysloch a s minimálnou dávkou zdravej kritiky zistí, že Brody je asi taký akčný herec ako Plačková dramatická herečka. Brody sa strašne moc snaží byť druhý Nobody, Wick či Pheonix z You Were Never Really Here alebo aspoň priemerný krčmový bitkár zo Staškova. Ale nie je ničím z toho. Je to len nezaujímavá, vychudnutá karikatúra s poznávacou značkou medzi očami bez charizmy či základného bojového skillu, ktorej vyšiel jeden, dva filmy a od vtedy smeruje ku dnu a tento klenot na to nič nezmení. Je to nudné, bez príbehu, bez napätia či zaujímavých scén a to najhoršie, bez vlastnej identity. Je to len prachsprostá vykrádačka iných filmov a snaha sa priživiť. Ale zasmial som sa riadne, hlavne ku koncu. Za to aj ta jedna hviezda. Žiaľ toto nebolo točené ako komédia. Ak si niekto myslel, že nič smiešnejšie ako Brody bojujúci s predátormi nemôže byť, smelo do toho, garantujem, že Brody ako otec čistokrvnej černošky živiaci sa ako smetiar so zápalom pre kung-fu váš názor zmení. ()

Heywood

Nechápu, jak tohle mohli zachránci světa z BLM a Biden dopustit. Takový rasistický film, ve kterém se neospravedlně ubližuje černým – Afroameričanům – a bílí se ukazují málem jako správňáci. Taková lež a „každý to ví“. Ta pravda se vždycky vylije a jedno, že 95% médií v USA lže a lže. Ještě stále se najdou peníze na film, který ukáže odvrácenou stranu Ameriky i bez „odporných brutálních rasistických“ policistů. Asi už to dlouho trvat nebude, ale pojďme se podívat na film. První půlka se vleče a hlavní hrdina ukazuje cosi mezi somrákem, kutilem a lidskou spodinou, žijící v ještě horší společnosti. Atmosféra je hutná, barvy depresivní, kamera i pohyby pomalé až uspávající. Pak se tempo probudí a boj o záchranu začne být zajímavější. Byť je téma ohrané a stále a stále dokolečka stejné (jsou nějací policajti, co je drogové mafie neplatí?) a všeuměl šroubovákem nastartuje auto plné elektroniky. Asi tvůrcům ušlo, že se píše rok 2022. A vrahouni klidně bez obav vpadnou s tomahavky do podniku klidně povraždit kohokoliv? Pro zápletku je to asi dobré, pro realitu to nevíme, po těch letech trvalého zkreslování reálnosti života v USA. Sekerový masakr má šťávu, pak to jede a jede. Tajemná identita (oblíbené téma filmů z poslední doby) superzabijáka má velkou trhlinu v opakování stejného. Divák jen čeká, co tvůrci v boji s lumpy nabídnou. Atmosféra opět zhoustne a doplněna symbolickým omýváním mstitele nabere podobu neprůstřelné vesty, zbraní a zapáleného si cigára letlampou (vtipné). Pak přijde poučení, že baráky ze dřeva a papíru fakt za moc nestojí. A podobně to bylo i s tímhle filmem. 50% ()

argo.smile

Mám rozporuplné pocity. Vadilo mi veľa veci už od začiatku. Napríklad výber hudby, ktorý tu vôbec ale vôbec nepasoval. Záporák bol ako z inej dimenzie. A ten jeho ksicht si zaslúžil veru inak roz..bať. Brodyho mám rád ale tu sa mi moc nehodil s tým jeho faceom. Bolo tu aj dosť nudných pasáži. A s tou jeho dcérou mladou ktorá si to vedela hneď nastreliť ako profesionálna narkomanka bolo na mňa až až. 2,5*. ()

Raziel811

Jako nízkorozpočtový snímek celkem ujde, ale dramaturgie, respektive stavění příběhu a prokreslení postav jsem si představoval jiné. Na můj vkus má film až příliš dlouhý úvod, pak zkrat a najednou finále. Nejde tak ani o délku filmu jako takového, ale působí to, že tvůrci nevěděli, zda chtějí temné existenciální drama nebo revenge thriller. ()

orangee

Za mě jednoznačně super kamera a hudba. Oceňuji dobře ztvárněný pokus o nápravu zpackaného života, snaha pomoci okolí k lepšímu. ()

Polux

4/10 | No, takže You Were Never Really Here verze dva nula. Hobo hitman check. Traumatická minulost check. Ochrana dítěte check. Oscarový herec v hlavní roli check. Krátká stopáž check. Low budget check. | Celý film jsem měl pocit, že sleduji adaptaci nějaké osmisetstránkové knihy, kterou někdo nepochopitelně zkondenzoval do devadesáti minut a proto v ní chybí podstatné části děje, které by daly jak postavám, tak filmu jako takovému, hlubší smysl. | Psychologie postav moc nefunguje, přestřelená expozice, ve které se hodinu opakuje ten samý syžet dokola (odvoz odpadu, prodej veteše, terapeutický kroužek, klábosení s holkou, flashbacky) než dojde na první akci, náhlé zkraty v chování postav (Holka se začne bratříčkovat s gangem kvůli přehnané Brodyho reakci? Tatík chodí kvůli synátorovi do kostela a následně jej nechá trpět v bolestech? Synátor vystřílí celý zásobník na očividně již mrtvého tatíka, namísto Brodyho?), samotná akce je sice brutální, ale dost mizerně natočená (fakt, že v hlavní "roli" hraje kladivo nebo hasák, mně už dlouho sám o sobě do kolen fakt nepošle) a celé finální zúčtování klasicky low budget ve tmě, jak jinak. Potěšila akorát Ash/Rambo/Matrix zbrojní montáž, snaživý Brody a milosrdná stopáž, což je dost málo. | Tyhle psycho dramata lomeno wannabe artovky s osamocenými ostrůvky (o to více explicitní) akce, které zpopularizoval stále nedostižný Drive, prostě nejsou nic pro mně. Na artovku je v nich zbytečně moc přepálené akce, na akční béčko zbytečně moc nudného artu. | PeZet ()

Chicharron

Adrien Brody občas hraje v "divných filmech" a toto je jeden z nich. Temnější než Batman a brutálnější než John Wick, se kterým bych tento film nesrovnával, protože postava nasraného popeláře je mnohem uvěřitelnější než všech deset nastavovaných kaší Johna Wicka. ()

mdf

Hodně ohraný námět posledních let,hodinu se nic neděje až poslední půlhodina to má klišé závěr o pomstě. ()