Sex, lži a video

• USA Sex, Lies, and Videotape (více)

Komorní psychologické drama o svérázných vztazích mladé čtveřice a jedné kameře. Právníka, který má poměr se svou švagrovou, navštíví dávno ztracený přítel ze studií, jenž má kuriózního koníčka - natáčí ženy debatující o své sexualitě. V erotické komedii se nezvyklý vztah tří hlavních postav odhaluje s doutnající smyslností a kousavým humorem skrze sex, lži a video. James Spader si odnesl Cenu pro nejlepšího herce z Filmového festivalu v Cannes za svůj geniálně nenápadný a svůdný výkon v roli Grahama, dlouho ztraceného přítele ze studií, který se vrací zpátky do města a zásadně ovlivní životy sebestředného sukničkáře Johna, jeho andělské ženy Ann a její vyzývavé sestry Cynthie. Jeden po druhém jsou zataženi do Grahamova velmi "osobního projektu", který všechny vztahy navždy promění. (Cinemax)

DaNQa

Ked som dnes prisla na stranku v rohu bola fotka Jamesa Spadera, vraj dnes oslavuje 46 neviem, ako ste na tom vy , ale ja mam asi 100 oblubenych hercov, ktorych vidim v nejakom filme a potom uz sa ich nevzdam a pozriem si od nich co sa da, a ak prepinam telku a uvidim ich tvar, skoncim na tom filme samozrejme, ma este nikdy nesklamali Spadera som si takto nasla vo filme Sex, lzi a video podla nazvu by to kludne mohlo byt aj porno, no nedajte sa pomylit, ako ja:), je to mily, citlivy a zaujimavy film o manzelskom trojuholniku a chlapcovi so zvlastnym konickom, nahrava na video vypovede vydatych zien zo svojho sexualneho zivota film natocil Soderbergh /E. Brockovich/ ako svoj debut, vo svojich 26-ich rokoch a zozal velky uspech a za originalny scenar dostal i ocenenie, niet divu, je naozaj originalny a ja som sa s podobnym napadom este v ziadnom filme nestretla, co je pri mnozstve holliwoodskych produkcii prekvapujuce nebudem vam prezradzat dej, ved si to pozriete, ale aj tak nie on je na filme najzaujimavejsi, je to o nas zenach, a muzoch, ktorych lubime, troca zvlastnym netradicnym sposobom este, nie len Spadera som si pre seba v tomto filme objavila, tu som spoznala i Andie MacDowel a tiez ju mam vo svojej 100:) a kedze som to zacala narodeninami Spadera, je vo filme uzasny, ved ho poznate z Hviezdnej brany, nemotora s trocha dlhsimi, svetlimi vlasmi, ktoremu ziadna zena neodola a v tomto snimku pomerne mlady ()

whoof

já nevim byl jsem z toho takovej rozpačitej. Téma je to možná zajímavý, ale mě to přišlo strašně suchý a nudný. Vlastně už jsem ke konci čekal, kdy už se ukážou titulky. ()

dalia

Velmi komorní a přitom působivý film se zvláštní, elektrizující atmosférou. Vlastně zde není příliš děje ani akce, ale to prostředí ospalého městečka a určitá "pomalost" některých scén spolu s odpovídající hudbou v člověku zanechají dojem. Skvělé herecké výkony hlavních představitelů tak obzvlášť vyniknou, jako by všechny ostatní složky filmu ustupovaly schválně do pozadí. Zajímavé je i to, že film působí velmi eroticky, i když zde vlastně nejsou žádné otevřeně erotické scény ani nahota. ()

Sejkorka

Výborný film se skvělou Andie MacDowell. Člověk jí fandí od prvního okamžiku. Je tam spousta nevyřčeného (co se stalo, když Graham vypnul video a Ann ležela na gauči ?) Nakonec v podstatě hapyš, ale jak pro koho .... John dostal, co si zasloužil, to je též pozitivní, pro takového týpka. 90% nahoru. ()

Richmond

Skutočne bizarné. Hoci mám Jamesa Spadera a psychologické drámy rád, cítil som sa veľmi úzkostlivo pri pozeraní tohto počinu. Dopomáhala tomu hlavne hudba, komorná atmosféra a divná kamera. Postavy zostávajú záhadou azda do posledného momentu filmu a všetko sa odkrýva postupnou gradáciou. V každom prípade išlo o Soderberghov veľký režijný debut a dokázal, ako aj iní, že nepotrebujete veľa peňazí aby ste spravili divadlo. A tým sa dostávam k ďalšej veci a to tej, že to malo mierny nádych divadelnej hry a niekedy som sa cítil, že nepozerám film. Nie je to vec, ku ktorej by som sa vrátil a rád si ju znova pozrel... 50% 3* ()

angelle

Tento film má veľmi nezaujal. Postavy mi prišli buď nemastné-neslané alebo úplne úbohé. Ani ten príbeh nestál za veľa. ()