Staying Alive

Staying Alive

Hudební / Drama

USA, 1983, 93 min

• dezert

To je hrůza, absolutní hrůza! Staying Alive je vlastně Rocky, akorát že bez Rockyho a s tancováním. Stallone se do toho filmu až moc obtiskl. Občas jak kdybych slyšel Rockyho ("Nebudu dělat žádný nahatý věci. Máma si to nepřeje, asi abych nedostal rýmu"). Celá ta sekvence, kde trénujou, tak to je další věc úplně jak z Rockyho, a je dokonce zakončená skoro stejně jak tréniková sekvence v Rockym 2!!!! Ale na druhou stranu byl Travolta namakanej jak blázen a ty taneční čísla byli parádní. A ta písnička na začátku taky, a samozřejmě Staying Alive!!!! Každopádně se tohle totálně nezadařilo.(16.4.2009)

• Godhaj

,,You got attitude! You got strenght!“ V pokračování Travoltova šlágru chybí přesně to, co jsem na prvním dílu měl rád. Chybí zde atmosféra špinavého Brooklynu, nejsou zde scénky z diskoték a nejsou tu ani ty nejlepší hity od Bee Gees. Místo toho režisér Stallone vsadil na podobný princip jako v sérii Rockyho, což v tanečním světě moc nefunguje. Travoltovi tak nezbývá nic jiného, než se poprat sám se sebou a prorazit na Broadwayi. Příběh je takový mdlý a nijaký, jedinou zábavu mně dělaly srandovní kostýmy a vlasové kreace.(17.9.2013)

Docela povedené pokračování SNF s živou disko hudbou nejen od Bee Gees. Podle galerie fotek jsem tomu moc nevěřil a trochu mě ta móda 80. let odpuzovala, ale nakonec Travolta zaválel i v této dekádě. SNF je legendární film a 70. léta u mě zůstanou vždy lepší. Hlavní dvě nápadnice mě také zaujaly. Nechápu, jak ta Finola Hughes (Laura) mohla vyhrát podle zajímavostí cenu nejhorší herečky ve vedlejší roli. Byla to sice trochu mrcha, ale měla charisma, sebevědomí, dravost a k Travoltovi se hodila asi nejvíc. Ohledně Cynthie Rhodes jsem měl pořád pocit, že je to Kim Wilde. :D Také by mě zajímalo, koho tam vlastně hrál Patrick Swayze... 60 %.(9.4.2017)

• Jara.Cimrman.jr

Patrně nikoho soudného by nenapadlo, že by film o broadwayském baletu měl napsat a natočit někdo jiný než známý elastický labuťák Sylvester Stallone. A já bych si moc přál vidět, kterak svým svěřencům režisérsky předtančoval jejich party. Nicméně výsledek mne nepotěšil, i když bych na Satanovu uličku určitě zašel raději než na klasického Louskáčka. To však není žádné vítězství, protože kdyby žádný balet nikdy nevznikl, tak by můj život rozhodně nebyl o nic chudší. Ale zpět k filmu. Přerod brooklynského arogantního parchanta v manhattanského arogantního parchanta mě vůbec nebavil, nicméně hudební doprovod mi byl sympatický a poskakování na jevišti mi na tváři několik ironických šklebů také vykouzlilo.(3.2.2014)

Zo Stalloneho pera a pod jeho taktovkou nevznikol len Rocky, ale aj sequel k Travoltovmu hitu Horúčka sobotňajšej noci. Našťastie dal Sylvester na Rockyho slová, že nevie spievať ani tancovať a herectvo i to ostatné prenechal povolanejším. Johnyho fyzičke ale dohovoril iba v tom najlepšom. Príbeh je z tých jednoduchších, John Travolta alias Tony má na háku svoju priateľku a iná kráska zas Travoltu. Do toho plniaci sa sen o dobývaní Broadwaya, tóny Bee Gees, tanec, tanec a ešte raz tanec. Ten zo začiatku nič moc, ako sa však začnú komplikovať vzťahy a aktéri presúvajú do finále elektrizujúce napätie je viac než hmatateľné, svoje tomu pridáva moc pekná zostava ponurého muzikálu "Satanova ulička". Isteže by sa dalo veľa namietať do naivity vzťahov charizmatického tria, ale povedzme si úprimne, v mnohom zrkadlia svet zaľúbených. Ten tiež nebýva premyslený a logický. Film sa stal divácky úspešným a myslím, že zaslúžene. Prečo potom o ňom už dnes nikto nevie ? Asi preto, že žánrovo v Stalloneho kariére vyčnieva zhruba tak ako v prípade nešťastného debutu, popritom rozpráva rovnakú pesničku ako v prípade Talianskeho žrebca a čo sa týka Johnnyho, tam hrá predsa len druhé husle.(16.10.2016)

• - Film snadno překonal 60% tržeb Horečky sobotní noci a stal se jedním z nejkasovnějších filmů roku. (McLushi)

• - Sylvester Stallone si strihol malé cameo v scéne, keď na ulici vrazí do Tonyho (John Travolta). Odohráva sa to v čase 10:36. (Paldiny)

• - Titulní píseň nahrála a nazpívala skupina Bee Gees. (kosticka7)