Kořist rokenrolu

USA, 2003, 104 min

Alex Steyermark

Stephen Trask

Gina Resnick

Na Kořist rokenrolu jsem se chtěl podívat kvůli dvěma hlavním představitelkám (Gina a Drea) a po shlédnutí rozhodně nejsem zklamaný. Obě hrály (a zpívaly) skvěle a celou dobu se na ně víc než pěkně dívalo, což platí pro celý film. Nejspíš to není pětihvězdičkový zážitek, ale film rozhodně nenudí a stojí za to vidět a slyšet (ten rock se prostě dobře poslouchá:)(6.6.2011)

Dívčí kapela, jak si ji představuje Gina Gershon - uzurpátorka hlavní role a taky producentka - a jak si ji klidně může představovat i Maruška ze Lhoty, která nikdy na rockový koncert nepáchla, ale protože Gina je přece jen v Los Angeles víc doma, tak jí to tradiční pojetí holek s kytarou pod praporem pravdy budeme spíš věřit. Nic nového pod sluncem nás však nečeká, v kapele vládne lesbický sex, drogy a každá z žen má nějaké to stigma minulosti. Taky nejsou nejmladší a protože je hodně povolaných a málo vyvolených, šance, která se po dvaceti letech hraní po pajzlech konečně naskytne, roznítí vyhaslé nadšení. O Gině se, ač nenapsala scénář ani nerežíruje, zmiňuji především proto, že tenhle film opravdu považuji za její, protože zpívala a výborně, a to jsem si celou dobu myslela, že to je Chrissie Hynde z Pretenders, a taky na kytaru skutečně hrála (lekce prý brala u Joan Jett), takže potud chválím. Protože ale film stojí na čítankových klišé hudebních filmů "jednou si dole, jednou nahoře, ale přátelství a hudba tě podrží", aniž by zásadně překvapil, nejdu výš, i když doporučuji velmi a nejen přátelům rockové hudby.(20.4.2006)

"20 let jsem strávila tím, že jsem žila, dýchala, šukala, kouřila, žrala, spala a snila o rock and rollu." Syrové rockové dunění v podzemních klubech, vyfintěné spoustou hráčských nepřesností, mne vždy dokázalo zaujmout víc, než přesvětlený stadion a kilometr vzdálená megastar otvírající dutinu ústní v rytmu playbacku. Proto jsem se rád zastavil i za kapelou Clam Dandy, prožil s ní nijak zvlášť originální příběh, ale hlavně jsem si mohl příjemně zavzpomínat na své dávné pubertální vzplanutí k holkám válícím na kytaru.(30.1.2012)

Mám veľmi rád filmy, ktoré rozprávajú nejaký životný príbeha tento je jeden z tých silnejších, čomu do veľkej miery prispel aj brutálne vyžarujúci sexappeal Giny Gershon. Ťažký film z prostredia americkej spodnejšej spoločnosti, čo sa tak často nevidí, ale aj tak, viackrát ho vidieť chcieť nebudete. Navyše s neklišovitým koncom. Použitá je aj kvázi amatérska kamera, čo pridáva na realistickosti. 75%.(14.6.2006)

Ginu Gershon mám hodně ráda. Potom, co jsem tenhle film dokoukala, tak jsem si nutně musela objednat soundtrack a je docela slušnej. Role rebelky jí musela být snad napsána na tělo. Ještě aby neměla rock v krvi, když vystupovala s Bobem Dylanem nebo Davem Stewartem z Eurythmics. Klidně by se mohla mimo herectví živit zpěvem. Jednu písničku na soundtracku zpívá i s Lindou Perry, která jí tam zpívá doporovodné vokály a taky ji napsala.(11.7.2008)