Tajemný ostrov (TV film)

Jeff Ginn

Kostýmy:

Noreen Landry
  • morena.jea

Typické béčko. Neurazí ani nenadchne.(28.2.2012)

• Jirkacek

Snímek Tajemný ostrov mne oslovil zejména kvůli sympatické herečce Melisse Gilbertové, která se mi líbila v jiném vánočním filmu. Ta zde hrála úspěšnou sedmadvacetiletou fotografku Jo Ellen Hathawayovou, které někdo neznámý posílal emailem její fotky z různých situací. Aby před pronásledovatelem unikla, odjela z Chicaga na ostrov, kde strávila dětství a na němž žila její rodina. Po příjezdu do bývalého domova z něhož v osmnácti odešla, se jí okamžitě vrátily vzpomínky na svou matku Anabelle, která záhadně ze dne na den zmizela a od té doby o ní nikdo neslyšel a nikdo ji neviděl. Tato zápletka mne zaujala a byl jsem velmi zvědav, jak se s takovou zajímavou nabídkou vypořádají filmaři. S přibývajícímu minutami jsem však postupně zjišťoval, že se jim mnoho věcí nepovedlo a své dílo tak sami zařadili do kategorie B. Některé pasáže byly velmi nudné, spousta dialogů zbytečných a atmosféru na ostrově, kam se za nebohou fotografkou vydal i její emailový přítel, se jim vůbec nepovedlo náležitě vykreslit. Děj tak plynul v poměrném poklidu až do konce, který přece jen přinesl vzrušení při letní bouři a odhalení totožnosti pronásledovatele i vraha nešťastné Anabelle. Dalším plusem byla sympatická představitelka hlavní role Melissa Gilbert a je mi líto, že hraje jen v béčkových filmech. Přál bych si ji vidět i v nějakém kasovním trháku, tak třeba ještě po své padesátce příležitost dostane. Tajemný ostrov z roku 2001 si u mne vysloužil dvě ostrovní hvězdy **.(20.12.2018)

V pohode film, na také menšie romantické chvíľky s malou dávkou napätia.(26.6.2011)