Epizody(13)

Tajemná organizace uspořádá v Soulu turnaj, který je nazván „God of High School“. Jsou na něj pozváni nejlepší zápasníci z celého světa. Vítězi je přislíbeno cokoliv, co si bude přát. Mori Jin, na první pohled ničím výjimečný středoškolský student, se pyšní tím, že ještě nikdy neprohrál žádný souboj. Když je poprvé poražen, přijímá pozvánku jako výzvu k sebezdokonalení. Dívka jménem Mira Yoo se mezitím zoufale snaží najít partnera, který by jí byl hoden a pomohl jí uchovat dědictví po jejím otci v podobě legendárního šermířského umění. Mladý mistr karate Daewi Han se rozhodne zúčastnit z velmi osobních důvodů. Všichni tři se brzy seznámí a stanou se přáteli. Cena je však přichystána pouze pro jednoho z účastníků a cesta k ní bude bolestivá a plná ztrát. Pod povrchem turnaje se navíc skrývají tajemství, která možná otřesou i samotnými základy Jižní Koreje. (TheDarKnig)

kirmakX6on

zde se mi fakt líbilo to zapojení soutěže pro mladé bojovníky do rámce vážnějšího a tajemnějšího zákulisního příběhu dospělých "na pozadí", který ty "bezduché" rubačky hezky okořeňuje. Že to nebylo zvládnuto uplně na jedničku je věc jiná -- a vinit lze z toho podle mě hlavně příliš málo dílů. Poslední díly se přímo dají nazvat zmatlaninami, který narychlo nějak příběh "dorozvinou", "dovysvětlí" a "ukončí", bohužel kvalita tím pochopitelně trpí. Na druhé straně je to asi lepší než kdyby byl příběh useknut a anime by bez druhé série skončilo někde v prostředku. ()

Jeoffrey

Zase k The God of High School jsem své výtky už rozepsal ve zdejší diskuzi a také v deníčku, ale pro pořádek. To tempo je nesmysl! Nacpat 100+ kapitol mangy do třinácti dílu je zvěrstvo a některé aspekty seriálu tím prostě zákonitě trpí. Ze začátku mi to tolik nevadilo, říkal jsem si, že to prostě jede a na výtky čtenářů předlohy o tom, jak tam chybí motivace některých vedlejších postav, jsem mával rukou. Opravdu potřebuji vědět, jakou ten cápek, co si během souboje pořád čte, vyznává bojovou filozofii? Potřebuji znát pozadí americké wrestlerky? Pokud tyhle postavy dál v příběhu nemají důležitou roli, pak je mi tohle ukradené! Ale začalo mi třeba hodně vadit, že nevidím žádný trénink. Postavy najednou začaly používat nové silné schopnosti a to jak k nim přišli vysvětlily buď jednou větou ve stylu "jo tohle prostě teď umím", nebo jsem dostal minutový flashback, kde ukázaly, kde k tomu postava přišla. Co mi ale chybí je ukázka toho, jak k tomu postavy přišly. Myslím si, že tréninkové části, ať už jsou jakkoli nudné, mají smysl právě proto, že divákovi přinesou názorně vývoj postavy a nabytí nových schopností a že to prostě není jen tak ze dne na den. V druhé půlce seriálu přichází nové a důležité postavy a tady už si autoři uvědomili, že je třeba jim dát nějaký příběh a hloubku, protože tyhle oponenty byste měly prostě chápat. Byla to představení krátká, ale dostačující, tedy postavy a jejich vzájemné vztahy jsem aspoň částečně pochopil. No ale co začalo trpět nyní bylo vyprávění příběhu, kdy opět spousta změn a vysvětlení některých důležitých skutečností zase probíhá ve stylu - stane se něco a někdo prostě prohlásí "Jo to je prostě protože proto!". V poslední třetině dojde k velkému dějovému zvratu a já si připadal jak na konci filmu Mortal Kombat, kdy se otevřely brány z jiné dimenze a začal se dít jakýsi šílený bordel (= Mortal Kombat 2), který jsem s obtížemi zvládal sledovat. Vysvětlení toho co se děje byla jako vždy skrovná, ve formě pár vět a já jen koukal... Pochopil jsem, že seriál hodně čerpá z východní mytologie, poznal jsem devítiocasou lišku (znám Naruta), Sun Wukonga (protože jsem nedávno viděl jeden hodně nepovedený seriál s tímto hrdinou) a mnoho dalších, pro mě blízkých postav. Na druhou stranu jsem vše pobíral se značnou rezervou a říkal si, že bych měl načíst předlohu, abych to, co se tu teď děje za bordel, náležitě docenil. Co jsem ale během celého seriálu sledoval s obdivem byla kvalita soubojů. Studio MAPPA flexuje už v samotném openningu, kde ukazuje že natočit dlouhé bojové sekvence a plynulé pohyby postav jim nedělá problém. Občas si efektivně a stylově pomůžou čímsi co připomíná kaligrafii a vypadá to dost dobře a nakonec si pomohou i CGI, což už tak dobře nevypadá. Ale celkově ty souboje jsou tím hlavním, proč má smysl se na tohle anime podívat a to i přes to že 3/4 seriálu je prostě jen turnaj v bojových uměních (zase něco jako Mortal Kombat, Tekken, Street Fighter...). Co se docela povedlo, na takhle malém prostoru, bylo vykreslení hlavních postav. Neměl jsem problém se s nimi sžít, uvěřit jejich kamarádství i tomu jak se zformovalo a hlavní trio mi bylo vlastně docela sympatické. Takže co je The God of High School? Zběsilá a pěkná akce, ale chaotický příběh, který trpí osekanou expozicí. Bavilo mě se dívat na souboje, ale celkový děj byl zmatečný a tak vlastně nevím, jestli v tomhle tempu chci vidět, co bude dál, protože to co se dělo tady ještě pořád vstřebávám (i když si myslím, že většinu chápu). 6,4/10 () (méně) (více)

Hromino

Nablýskaný obal, pod nímž se však skrývá cosi hnědého o velmi řídké konzistenci. Mnohými diváky proklínané zběsilé tempo samo o sobě nemusí být problémem, pokud tvůrci rozumně odhadnou své vypravěčské schopnosti, hloubku a nosnost příběhu, jak úspěšně dokazuje třeba Ping Pong. Tady se však tvůrcům z jejich animátorské onanie naprosto splašily čakry a výsledek jejich snažení vypadá jako mokrý sen pubertálního ADHD otaku, který někoho napadlo převést do anime v surové podobě a bez jakéhokoli zásahu vrchního scenáristy či dramaturga. Ač povedený dubstepový opening slibuje po audiovizuální stránce patřičný náhul, další díly svou neschopností podat uvěřitelný vývoj postav či příběhu vyvádějí diváka z nadšení, a jak přibývá čím dál více neuvěřitelných zvratů, tak se i vyzdvihované souboje mezi postavami okoukají, jejich smysl se vytratí a Hromino čeká jen na to, až celá jízda na této zběsilé atrakci skončí. Začalo to jedním obyčejným středoškolským turnajem v bojových uměních a skončilo to… tak absurdně, že jsem v posledním díle čekal, že na scénu dorazí ještě Aštar Šeran a klingonská vesmírná flotila. Bez problémů by to do tamního fikčního světa zapadlo. Totální vítězství formy nad obsahem a slabé 2*. ()

SonGokussj

O čem GoH je? Kdo ví. Tempo je smrtící. Děje se tam kolikrát tolik věcí naráz, že po shlédnutí episody netušíte, co se stalo. A když googlíte, zjistíte, že ostatní jsou na tom stejně. Když pominu tempo, máme zde klasické trio "Hloupý hlavní hrdina, afektovaná ženská, cool týpek" - Naruto? Anyone? Akorát že nic mezi nimi nefunguje. Jednu episodu si zachraňují životy, druhou si lámou ruce. Nanotechnologie vše zachrání, a hle! Budha z brány vylézá. Naštěstí umí Sasuke kopat, ah, Naruto umí též. Naštěstí umí Sakura švihat mečem, ah, Naruto umí též. Je něco, co bůh Naruto neumí? Pobavit. A udržet pozornost. Jídlo! Najednou kříž před branou. Ostrov zdemolovaný. Tlupa assasinů útočí na středoškoláky, proč? Protože ah! Anděl. Nebo sépie? Teď je z něj strom, a z vesmíru dopadla tyč! Co to vypadlo. To, co před chvíli spolknul? Kopem! Je konec. Cože kdo jsi? Vyplníš mi jakékoli přání? Vrať vše tak, jak to bylo v 1. dílu. Dík. End. Tož tak nějak to působí od cca 3. episody dál... Everybody suffering 20 % ()

Melios

God of High School mal veľmi zaujímavý nápad, ktorý zozačiatku podával veľmi pútavou formou no vo výsledku skončil u mňa niekde na mŕtvom bode, kedy mi bolo postáv vo finále viac-menej jedno. Jedná sa o klasické, šablónovité, bojové anime. Postavy síce majú svoje silné motivácie a osobnosti, no okrem hyperaktívneho "džina" mi neprišiel nikto dostatočne výrazný, aby som si ho zapamätal, nedajbože mu fandil. Príbeh je postavený na klasickej, naivnej anime zápletke, kedy sú postavy striktne rozdelené na len kladné a len čisto záporné. I navzdory tomu, že som tu teraz v rýchlosti celý počin skritizoval zastávam názor, že to za pozretie stálo. Je pravda, že keby som seriál dopozeral už pred dvomi rokmi, kedy som ho začal sledovať, mal by som naň určite pozitívnejší názor, keďže sa moje preferencie dosť zmenili, no i tak jeho dopozeranie neľutujem. Osobne som sa celkom bavil a ak hľadáte niečo tak trochu atypické (v oblasti anime pre adolescentov, samozrejme), myslím si, že nebudete sklamaní. Prípadnú druhú sezóny by som si už, pravdepodobne, nepozrel. Na to, že seriál postihli podobné škrtance ako v prípade druhej série Tokyo Ghoul vyznel výsledok v celku ucelene. ()

Leanov

Narazil jsem na to úplnou náhodou. Ze začátku jsem byl tak natěšeny, že to bude nějaka tuctová klišojidní rubačka v ringu, z kvalitní animaci, kde jde hrdinovi o to jen zesílit, vyhrát nebo cokoliv co se v podobných výtvorech opakuje neustale dokola. Proč? Protože jsem si prvních pár epizod souboje neskutečně užíval. Škoda že tvurci, později začali míchat páte přes deváte, z děje dělat kdovi co a z hlavní postavy udělat doslova ,,poloboha''. ()

Rhaegar

Příběh 0/10. Animace 10/10. Pokud jste vizuální a animační estéti vyzkoušejte to. Ta animace je perfektní a dělali na tom špičky v oboru. Musíte však přežít to, že příběh je často mnohem hloupější než arénové turnajové bojovky co se svého času prodávali na DVD u stánků. ()

IronicY

Svižnější tempo série není problém, ale vadí mi nekonzistentně ořezaný děj. I to náhodné zesílení postav je více náhodné než u Dragon Ballu. Záporáky v podobě sekty zvládlo lépe zpracovat Fire Force. ()