Vem si mě

• USA Marry Me (více)
Trailer 1

Slavná zpěvačka Kat Valdez (Jennifer Lopez) se chystá na svatbu s kolegou Bastianem (Maluma). Obřad má proběhnout ve velkém stylu, před zraky tisíců diváků v koncertní hale a dalších miliónů online a u televize. Krátce předtím, než ji rampa vyveze na pódium „k oltáři“, ale Kat zjistí, že ji milovaný Bastian tak trochu zahnul. Ponížená zpěvačka v tu chvíli udělá naprosto nečekaný a šokující krok. Rozhodne se provdat za chlapíka, který v davu pod pódiem svírá ceduli s nápisem „Vem si mě“. Tím šťastným je rozvedený učitel matematiky Charlie (Owen Wilson), který si zpěvačku rozhodně vzít nechce. Na koncert dorazil jako doprovod své dcery a kolegyně, která Kat Valdez zbožňuje, a jen jí na chvíli podržel ceduli se zmíněným textem. Než se vzpamatuje, už ho pořadatelé vlečou na pódium, kde dezorientovaný a naprosto šokovaný řekne „ano“. Slib by se dal samozřejmě zrušit, jakmile emoce opadnou, jenže ti dva se k tomu postaví čelem a řeknou si, že to přece jen zkusí. Jakou naději může mít manželství, které vzniklo za tak neuvěřitelných okolností, navíc mezi dvěma naprosto odlišnými „vesmíry“? (CinemArt)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Dost možná nejlepší Romcom poslední doby. Film hodně těží z cool ústředního nápadu, ze kterého těží celý film a díky tomu to působí svěže a neotřele. Jennifer Lopez hraje ve filmu slavnou celebritu, která se má vdávat ve velkém stylu ( 20 milionů diváků), ale těsně před svatbou se dozví, že ji nastávající manžel podvádí se sekretářkou, rozhodne se tedy udělat nečekané gesto a tedy provdat se za random člověka z publika (Owen Wilson).  Jasný je tu klasický romcom klišé a každý ví jak to nakonec dopadne, ale díky samotnému námětu je Marry me poutavá podívaná, kde sledujeme dva rozdílné lidi, kteří o sobě vůbec nic nevědí, žijí naprosto rozdílné životy a přesto musí před publikem tvořit pár. Místy vtipné, potěší fajn písničky, zafungovaly i emoce ,herecky parádní a překvapivě mě to celé 2 hodiny strašně bavilo. Ideálně sledovat v páru. 7.5/10. ()

Chrustyn

Spojení romatická komedie s Jennifer Lopez a Owenem Wilsonem je v roce 2022 hodně vražedná až odpuzující kombinace, ale "Vem si mě" až překvapivě dobře funguje. Je nutné se oprostit od absurdní zápletky a nereálnému chování postav, důležité je že film neuráží, postavy jsou sympatické a po všech směrech je to neškodné. Dvě hodiny jsou možná moc a chyběl mi klasický humor Owena Wilsona, který by vše mohl posunout výš, ale vzhledem k tomu co jsem čekal, jsem mile překvapen. Kdyby takhle fungovali české komedie, nezlobil bych se. ()

M.a.t.t.

Aktualizovaná Pretty Woman pre modernú generáciu, ktorej sa darí vnášať svieži vietor do čoraz viac upadajúceho žánru romantických komédií. Až na jednu výnimku (a nie, nie je titulná skladba) síce nezískava priveľa plusových bodov za vcelku genericky znejúci pop, v ostatných aspektoch však pôsobí o poznanie príjemnejšie. Jennifer Lopez a Owen Wilson možno nie sú Julia Roberts a Richard Gere, no obaja sú patrične sympatickí, chémia medzi nimi až nečakane funguje a funguje vlastne i ten absurdný, z komiksu pochádzajúci námet.  Jeho absurditu si totiž scenár veľmi dobre uvedomuje a ak mám brať Marry Me ako rozprávku, ktorá sa nesnaží o žiadnu revolúciu, potom asi nemám dôvod na výraznejšiu negativitu. ()

Marze

Jako fanousek zpevacky budete spokojen i kdyz oba ustredni hrdinove hraji postavy o 20let starsi.Ale budme taktni. Jinak doporucuju nejakou vrelejsi romcom.Zanrove v poradku. Nejsou zde takove vykyvy emoci obou hrdinu,jak byva zvykem. Mel jsem pocit nenaplneneho potencialu.Tak zapletka v uvodu je bizarni a nepravdepodobna. ()

silentname

Myslím si, že "Marry Me" je medzi romantickými komédiami jednou z tých lepších. Nie som osobne veľmi veľký fanúšikom filmov Jennifer Lopez, no mám pocit, že tu sa cítila asi najviac uvoľnene. Možno tomu pomáha aj fakt, že v podstate hrá seba samú. Owen Wilson je vtipný a celkom vie svoje scénky predať. A jeho kolegyňa v podaní Sarah Silverman si tiež zoberie niekoľko dobrých fórov, ktoré mi zdvihli náladu. Koncept je trošku nereálny, ale aspoň je to niečo, čo som asi ešte nevidel. Môžem uznať. Asi by sa to v realite nestalo, ale som s tým v pohode. Filmu bránia k tomu, aby bol dobrý podľa mňa len tie tradičné scénky, ktoré veľmi dobre poznáme a presne vieme čo od nich môžeme očakávať. Tie klišé sa hold nezaprú. Ale nakoľko mali herci medzi sebou fungujúcu chémiu a celkom sa im podarilo ten koncept aj predať, myslím si, že ako oddychový romantický film na Valentína to nie je najhoršie. Dokonca si myslím, že je to celkom dobré. Ak ste zvedaví, myslím, že za jedno pozretie nič nedáte. Hodnotenie: B ()