Osmnáctiletá Sarah (Julia Sarah Stone) je obyčejná dívka, která řeší své problémy. Z neznámých důvodů se za každou cenu vyhýbá kontaktu se svou matkou. Uteče z domova, potuluje se a spí na hřišti. To vše se dalo ještě spolknout, kdyby nebyly opakující se noční můry. Jakmile Sarah usne, začne ji pronásledovat děsivá vize nekonečně vlhké chodby plné dveří, zvláštností, ošklivých těl a blikajících světel. Nejhorší částí toho všeho je však tajemná postava utkaná ze stínů, děsivá silueta se zářícíma očima, která ji pokaždé stojí v cestě. Unavená Sarah se jednoho dne rozhodne přihlásit do experimentální studie spánku. Ale místo odpočinku má ještě více otázek. Ukázalo se, že záměry vědců jsou nejasné, začínají se odvíjet další noční můry a stav teenagera se stále zhoršuje. (LIVINGDEAD)

Tr0nic

Snaží sa to navodiť strašidelnú atmosféru, ale u mňa bezvýsledne. Je to nudné a hlavná herečka je nezaujímavá. Trocha som to musel popretáčať, ale zaujímalo ma, ako to skončí. Výsledok ma prekvapil, no film nezachránil. ()

AmunRa

Artový horor se SF prvky se točí kolem zkoumání nočních děsů a spánkové paralýzy. Všeuměl Anthony Scott Burns se ujal režie, scénáře, kamery i hudby a zvládl to docela dobře. Nejsem fanoušek artových filmů, ale přiměřená směs surreálných vizí a líného tempa mi nejvíc připomíná Twin Peaks. David Lynch je však přece jen větší kádr, takže v první řadě zvládá výborné charakteristiky postav, na čemž Burns totálně vyhořel. O postavách nevíme zhola nic - nemají žádné pozadí, žádnou motivaci, jen přežívají - možná to je artové, ale pro mě je to největší selhání filmu. Druhé je pointa, kdy mám pocit, jako by se mi autor vysmíval do obličeje a pokřikoval, že artový film přece nemusí nic vysvětlovat. Nemusí, ale z mého pohledu je to jen lenost nějaké odpovědi vymýšlet. Julia Sarah Stone v hlavní roli má své charisma a i když vypadá jako patnáctka na heroinu, tak to do role dobře zapadá. Pokud se nenamlsáte představou klasického hororu a překousnete líné tempo a absenci akce i strachu, tak je to vcelku zajímavý film. ()

Mukade

SPOILERS ALERT -------------------------- 0:52 - film o bubákovi? xD .................. 1:18 - bubák stále nič moc nerobí :( ................... 1:36 - da fuq, LOOK, BUBÁCI... ----------------------------------------------- Len mierne hororové (až na krátky úsek na záver) ale dobre sa na to dívalo, atmosférické. ()

Gelaos

Come True hypnotizuje svojí unikátní atmosférou, chladným šedo-modrým vizuálem, skvělou kamerou a vynikající hudbou. Snové vize jsou výborně zpracované, ale příběh si udržuje zneklidňující mysteriózní nádech i mimo ně (všimněte si například jak je celé město podivně liduprázdné). Finále stojí za to a třešničkou na dortu je závěrečný twist, který zprvu působí prvoplánově, avšak ve skutečnosti je chytřešjí než jak se zprvu zdá. Filmů jako Come True není mnoho a o to více si jej cením, takže místo 4* dám rovnou 5*. ()

Chicharron

Hodně překvapivý film. Ponurá atmosféra dokreslená neméně ponurou hudbou s nestandardním koncem, jedinou pihou na kráse je totálně nesympatická hlavní hrdinka, která po celou dobu filmu působí jakoby byla na práškách, ale v zásadě to nevadí, dá se říct, že se do  filmu tak nějak hodí. Tohle je pořádnej film o snech, ne jako Inception (kdysi jsem se slušně zhádal s K. Filou pod jeho adorující recenzí na Inception - kdo si na tu holywoodskou slátaninu plnou nelogičností ještě vzpomene?). Doporučeuju všem milovníkům inteligentních hororů. ()

Ocampa

Tenhle film bych úplně vyřadil z Sci-Fi / Horor tématiky. Tohle je trochu něco hlubšího, psychlogickýho s nádechem záhadna, která se točí kolem naší duše a života s ní spojeným i vzdáleným... FIlm nabídne i velmi vydařený soundtrack. ()

Morb

Nový, jiný, originální. Už jsem si tak nějak zvykl, že originalita v tomhle žánru je sprostý slovo, ale tohle je světlá výjimka, po který si stejskám snad po skončení každýho filmu. Nejlepší na tom je, že to je dobře řemeslně zvládnutý. Ale abych nepřeskakoval. Na scénáři, kterej staví na problematice určitý spánkový disfunkce, je vidět dost podrobnej fact-checking scénáristy/režiséra. O tuhle problematiku se laicky zajímám a nedokážu si představit, že by (samozřejmě pouze ty od scifi očištěný reálie) "to" šlo líp vyobrazit. Bohužel u toho to taky skončilo. Trochu ze scénáře cejtim, že zpracování hrálo prim před samotnym dějem. Rozuzlení jsem, přiznám se, úplně nepochopil, ale zráoveň to nebyl žádnej mindfuck, kterej by mi nenabízel si hodně domyslet. Některý věci jsou zbytečný, film se příšerně vleče a co mi dělalo největší problém, tak koukat hodinu a půl na děsně ošklivý herce a Harryho Pottera. Naopak co jsem od půlky filmy vnímal snad víc, než samotnej děj, byla perfektní hudba a zvuk. Veledílo. Líbilo se mi i undergroundový ztvárnění celýho zařízení a projekce snů, který bylo prostě creepy a tvořilo to skvělou atmosféru. Dlouho přemejšlim, jestli nakonec dát tři hvězdy a nechat film zapadnout do průměru, ale tentokrát ty čtyři dám za originalitu. EDIT: Na závěr bych chtěl ještě vyzdvihnout scénu dvou spících (sledovaných) můžu. Skvělej zážitek. ()

DyingAngel

Znepokojivé, desivé, snové vízie ma úplne dostali a kombinácia nočnej mory a lesa... čo viac si priať. Ten záver dodal tomuto snímku úplne iný rozmer a tomuto niet čo vytknúť. ()

ilegal1983

Ako celok to nastastie funguje a temne siluety su vskutku hrozostrasne ale inak sa jedna o priemerny horor.Dost mi vadilo ze vlastne vsetky sny boli ciernobiele a to nehovorim o specialistoch sledujucich zrnity obraz.Pointa dobra ale prirovnavat to k tichemu kopcu ani nahodou.Kto si chce zdriemnut v prvej polke filmu ktora je zial o dost slabsia, prosim.Hlavna herecka bola ako prutik,nechcel by som mat jej denny prisun potravy.Za neprijemne vyzerajuce rozne tiene alebo tunel z krabych klepiet by som zvazil pozretie. ()

goauld

Tak neotřelý nápad se scanováním snů... to se musí uznat. Taktéž bizárdnost "nočních můr" byla pěkně nápaditá. Hudba typicky ezoterická - ideální pro..... spaní :-) jak jinak. Co se týče kostry filmu samotné - no... bylo to takový "nemastný neslaný". Hlavní představitelka nic moc - spíše nesympatická. Ale hlavně mi nesedělo to "televizní studio" o 250 řádcích (či co to bylo). Jako OK... sny.... to musí být takový jako -nejasný/nezřetelný- ", ale PROČ totéž bylo i v těch "spacích cimrách"??? To jsem nepochopil... tak jako hlášku "ředitele", aby TO "pruhatý" nahrál ve 4K ;-)). Jinak ten konec... myslím, že bez něj by to bylo lepší... To zbytečně -1* ()

lineker

Celé je to lehce zahleděné do sebe, což ale není v tomto případě vůbec na škodu. Tím pádem to vůbec není tuctový film pro široké publikum. Mne tehle snový, mysteriózní, atmosférický příběh prostě sedl. ()

rostsoft odpad!

Anthony Scott Burns všeuměl, práce všeho druhu by měl méně užívat houbiček a možná filmařské, kameramanské, skladatelské a bůhví jaké ještě umění raději pověsit na hřebík. Už dlouho jsem neviděl tak to podivně natočený film. Tento film je plný halucinací snů a kdejakého bordelu. Postrádá jakýkoliv děj a myšlenku. Konec o všem vyvolal spíše více otázek než odpovědí, takže nějaké rozumné rozuzlení rozhodně nečekejte. A vlastně raději od tohoto snímku nečekejte vůbec nic, nebo spíš nekoukejte na to. Pro mě to bylo 105 minut ztraceného času. ()

Jindra_S

Atmosféra a způsob podánín dobré, ale pointa je taková ... odbytá a může vysvětlit v podstatě cokoliv. Zároveň zbývá spoustu nelogického, co zůstává nevysvětleno. Škoda - být scénář lepší, byl by to super film. ()