Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

miki68cz

Pusťte si soundtrack, zavřete oči a máte celý film před očima. Skvělý Samuel L. Jackson a Pam Grier. Plno výtečných hlášek ()

Mr.Roman

Slabšia Trantinovka, ktorá padá hlavne na zbytočne naťahovanom a síce nie až tak celkom predvídateľnom, no aj tak nezaujímavom závere. Zopár super scén sa nájde (hlavne prvá tretina mala švih), ale to celý film nezachránilo :( ()

HarlanWade

O něco slabší než Pulp Fiction, ale pořád výborná extraklassa. Co zaspal Quentin na zmírnění svého rukopisu (málo vymakané dialogy), bez problémů dohnal na perfekcionalisticky vymakaném příběhu s bravurním finále. Skvělý soundtrack a herecké zastoupení - excelentní Samuel L. Jackson a De Niro v tak trošku netradiční roli. Jen ta Pam Gier už pro mě zkrátka nemůže být sexy :-) ()

RobbieM@N

Na svůj věk velice přitažlivá Pam Grier a můj zdaleka nejoblíbenější Tarantino. Dlouhé záběry a pomalejší vypravování tomu velice sluší. ()

Mykhaluu

Už, už z nás chtěl tatínek ovládčem od DVD rekordéru vymlátit vyhozených 49Kč za půjčovné, když vše ve filmu do sebe začalo zapadat a všechny dokonale potěšilo, když té otravné děvčici De Niro zavřel pusu trocho olova... Herci, hráli skvěle! Režisér věděl, co chce natočit a řekl to i kamaramanovi a ostatním, takže pohodka.. :) Dokonce i Michael Keaton, který ve mě od nějaké béčkárny o psychopatovi vyvolává třas se dal přežít... A že to Jackie nakonec hezky vyšlo, že?!? :) A ten konec mi stejně Pulp Fiction připoměl... :) ()

oasismanik

Po prvom pozretí som to asi v polovici od nudy vypol a neplánoval som sa už k tomu nikdy vrátiť. Ale po rokoch mi to nedalo a nechápal som. Predtým som si myslel, že ide len o sfilmovanú knihu okorenenou troškou Tarantinovice, ale ide o skvelý a napínavý film / napriek svojej dlhej stopáži/, ukecaný, dôrazný v detailoch a nechýba ani style ala pulp fiction /jedna scéna z pohľadu rôznych postáv/. Knihu som nečítal, ale veľmi pochybujem o tom, že bola napísaná tak, ako bola sfilmovaná. ()

Bendiys

Sprosta slova, drsni chlapci (a jedna zena), skvely scenar, dlouhe zabery, drsny humor - typicky film made by Tarantino. Priznivci oceni, odpurci zkritituji a zrecykluji. Pulp fiction je vsak jen jeden... ()

juditik

Jackie Brown patrí do skupiny menej krvavých Tarantinoviek (tých teda moc neni). Ale to rozhodne neuberá na kvalite! Príbeh je zaujímavý, nudiť som sa nenudila, herci podávali výborné výkony, a ako to obvykle býva v Tarantinovkách, hudba bola čerešnička na torte. Pam Grier bola pre mňa neznáma herečka, ale rola letušky-vychcanej mršky jej rozhodne sedela. No a keď už nič iné, tak vidieť Samuel L. Jacksona s dlhými rozpustenými vlasmi a s desať centi 'briadkou' sa vždy oplatí ;) ()

V.N.

Tyhlenc filmové orgie jasně dokazují šílenost/geniálnost Quentina Tarantino. Souvislost s Foxy Brown je patrná na první pohled, ale i další pocty filmům dávno zapomenutým se zde jasně vykreslují v nejlepším možném světle. Malý Quentin nejspíš trávil hodně času u "bedny" a klasičtí hrdinové oné doby mu nesmazatelně utkvěli v mozkovně. Otázka zní, jestli je to dobře, nebo špatně,... já říkám že dobře. Tendlencten režisér to bohudík má v hlavě dobře srovnaný a svoje pocity a vize dokáže celkem nenásilně převést na plátno. Z každého díla Q.T. je jasně cítit respekt k jistému konkrétnímu filmovému žánru,a v tomto případě se jedná o lehce parodující ale výstižný akční film, který přestože by díky odstupu času neměl, tak baví a baví. Představitelka hlavní role legendární Pam Grier,je zde naprosto nepřemožitelná a i když v jiných filmech ukázala kozy, tady to tak nějak není potřeba. Svou roli hraje skvěle a sluší jí to víc něž v původních akčních snímcích. Další pozitivum tohoto konkrétního díla je opravdu geniálně zvolená hudba a skvělý střih. Já tleskám všemi končetinami! ()

McMastamind

Rozhodně velmi netypický Tarantino bez obvyklé brutality a záplavou sprostých slov. Tyto mnou velmi oblíbené věci nahradil promakaný příběh, rozpracované charaktery a herci z továrny na recyklovaný papír. Dokonce Sid Haig v jedné z menších roliček. Většinou nadávám na dlouhé filmy, ale tady to ani v nejmenším nevadí, Quentin umí opakovat určité časové sekvence z pohledu několika lidí aniž by to bylo jakkoli otravné. Navíc rajcovní Bridget Fonda a její sexy scéna s De Nirem... Není to přímo můj šálek kávy, ale kvalitní film u kterého se nudit rozhodně nebudete. ()

boombang

Vcelku příliš dlouhý, nudný a překombinovaný odvar PF, u kterého mne bavili jen De Niro s Jacksonem a pak krásné nohy Pam Grier. ()

Kliq

Herecký prejav hlavnej herečky ma po celý film otravoval, zdal sa mi byť nesympatický a odradzoval od dopozerania do konca.Ale Samuel L. Jackson predvádzal vynikajúci herecký výkon nebyť jeho film vypínam a mažem. A samozrejme De Niro to zahral tiež na jednotku. ()

Blalle

Shlédnutí filmu po letech mě přinutilo přehodnotit pozici Quentina Tarantina v mých Top 10 - a musel ustoupit Alfredu Hitchcockovi. Stále si Tarantina vážím, jeho nesmyslně dlouhé dialogy o ničem mají svůj půvab a význam, ale zrovna Jackie Brownová je příklad toho, že se to nesmí přehánět. Příliš velký hrnec poněkud řídké polévky. Nicméně stála za uvaření kvůli několika kouskům, které v ni plavou. ()

Forsetino

Tenhle Tarantinův film mě příliš neoslovil. Na Tarantina to bylo až příliš konzervativní a asi jsem čekal něco jiného, proto spíše zklamání... ()

radys.v

Tarantinovy filmy mají svůj osobitý rys (způsob zabírání kamery, velmi promyšlený děj,..) podle něhož lze lehce poznat, že je to právě jeho práce. U Jackie Brown tomu nebylo jinak. Nicméně jeden Taratinuv rys přece jenom chybí - žádné rozsáhlé krvavé scény - co je avšak ku prospěchu filmu. Krváků má na účtu dost :). Zarážela mě role Roberta De Nira - nemá zrovna příliš rozsáhlý scénář. Jeho nejdelší dialogy probíhaly až ke konci (s Melanie a v minivanu s Ordellem- that's all), zatímco v ostatních filmech pusu nezavře. :) ()

kubilov

Je to tak, Tarantino netočí špatné filmy a špatná rozhodně není ani Jackie Brown, kterou spousta lidí kritizuje za propad oproti Pulp Fiction a navíc za přílišnou délku. Na rovinu, není moc filmů, které jsou lepší než Pulp Fiction a je spousta delších a daleko nudnějších filmů, proto s žádnou z kritik nemůžu souhlasit. Tak především, dvojice Grier-Foster mi zpočátku nepřišla nijak extra sympatická, jenže Tarantino z nich dokázal udělat skvělý pár, jehož chování k druhému mě naprosto uchvátilo, na druhou stranu, dvojice záporáků S. L, Jackson-De Niro se mi zamlouvala už od začátku, což vytrvalo až do konce filmu. Herecky tedy excelentní, jako v každém Quentinově filmu, co se týče režisérského stylu, tak ten má vybroušený do dokonalosti to ví snad každý, jenže právě Jackie Brown je v tomto naprosto přelomový snímek, protože právě zde se jeho režie a kočírování kamer staly dokonalé. Ostatně to můžeme vidět při předávání peněz v kabince v obchoďáku. Třikrát prakticky to samé, jenže právě takto to bylo přehledné a velmi pěkně vymyšlené, hold Quentin umí snad s každým žánrem. --- Na třetí shlédnutí je to jasných 5*, člověk k tomu musí dospět. Přestárlá romance s famózním soundtrackem a tak suverénně natočená... tady Tarantino filmařsky dospěl. Scéna v obchoďáku je toho důkazem a všechny scény De Nira s Bridget Fonda jsou hrozná hlína. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí