• Česko

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 148 min

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. O poznání méně je zde násilí, ale stále výborný scénář, to je třetí Tarantinův celovečerák. Příběh černé letušky a hodně drsného obchodníka se zbraněmi je především výbornou kriminálkou trochu připomínající legendární podraz. Akčnější Tarantinovky však mám raději. Trailery: http://www.csfd.cz/film/8850-jackie-brown/videa/(17.11.2009)

O Jackie Brown jsem vždycky slýchával jako o té "jiné a nejslabší tarantinovce". Nyní jsem film konečně zhlédnul a abych pravdu řekl, tak s výše uvedenou škatulkou nemůžu souhlasit. Jackie Brown rozhodně není nějak extra netypický zástupce Tarantinovy tvorby. Nahláškovaný konverzační (dialogy však jsou o poznání méně vybroušené než třeba v PF nebo KB2) heist movie v hlavních rolích se zapadlou černošskou hvězdou a Samuelem L. Jacksonem, drogami, nadávkami, nečekanými vraždami - to je pro Tarantina netypické? Kdepak, Jackie Brown se liší maximálně tím, že je v porovnání se zbytkem Quentinovy filmografie relativně umírněná, což je dáno žánrem. A že se jedná o jeho nejslabší film? Nevím, on slabé filmy netočí a z těch kvalitních se těžko vybere jeden, který by ostatní jasně porážely.(12.9.2010)

Herci sú premenlivo úžasní (Jackson), dobrí (Grier), rozkošní (Fonda), sympatickí (Keaton) a strašne zbytoční (De Niro), ale zbytočná je hlavne minutáž a prekombinovaný dej. A Tarantino. Snažil sa nakrútiť druhé Pulp Fiction a topí sa v samoúčelných "tarantinovských" motívoch a scénach. Je to príliš ukecané, príliš dlhé, príliš prekombinované, príliš "cool"... Všetko, čo bolo tak obdivuhodné a úžasné na Pulp Fiction, je v Jackie Brownovej len samoúčelné, zbytočné a niekedy aj otravné. 7/10(26.6.2008)

Jedna zo slabších Tarantinoviek, ale aj napriek tomu ide o nadpriemernú záležitosť. Film obsahuje všetky charakteristické atribúty a atmosfericko-výpravné podhubie tohto geniálneho režiséra vrátane skvelých hlášok (scénka kedy DeNiro odstrelí svoju uštipačnú spoločníčku a jeho následné vysvetlenie tohto činu svojmu kumpánovi nemala chybu, tá sa mi vryje nezmazateľne do hlavy :D). Príbeh ma však nejako zvlášť neoslnil, dejová linka podľa mňa nebola stavaná na tak dlhú stopáž, je tu veľa nemastných-neslaných pasáží. Aby som nezabudol, Samuel L. Jackson tu bol boží, pre mňa jedna z jeho najlepších filmových úloh. 75/100(18.8.2014)

Rozpočet$12milionovTržby USA $39,673,162Tržby Celosvetovo $86,773,162║ Tarantino opäť ako ryba vo vode, príbeh prešpikovaní dejovými odbočkami aby nám čo najlepšie priblížil plány Jackie Brown len troška chýba aby bolo plné hodnotenie pre film ale aj tak jedná z naj krimi. Robert Forster z hereckého obsadenie dominuje vo svojej úlohe Samuel L. Jackson je už klasicky dobrí v úlohe priekupníka zbraní. /80%/(24.11.2007)

• - Během rozhovoru ve scéně, kdy v poslední části filmu po převzetí peněz zastaví Ordell (Samuel L. Jackson) s Louisem (Robert De Niro) dodávku, je vidět skrz čelní sklo provoz aut na nejbližší křižovatce. Během rychlého střihu kamery při pohledu z blízka a z dálky, když mluví Louis, je vidět proud aut, který na křižovatce chvíli je a chvíli není. (chicotomas)

• - Vedoucí castingu se jmenoval Jaki Brown. (Othello)

• - V první scéně z obchodního centra odchází Max Cherry (Robert Forster) z kina, kde běží závěrečné titulky. Ty mají stejný hudební podklad jako konec Jackie Brownové. (Othello)