• Česko

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 148 min

Rozpočet: 12 000 000 $ Otvárací Víkend: 9 292 248 $ (v 1 642 Kinách) Tržby USA: 39 673 162 $ Tržby Celosvetovo: 86 773 162 $ Minimálne o pól hodinu skrátiť,hlavne prvá polka filmu by si to zaslúžila.Plne do deja vás to vtiahne až pri predávaní peňazí,celá tá pasáž je výborne napínavá.Z hercov všetci super, DeNiro mal mať viac priestoru a rovnako aj Keaton ,ktorý málinko prevyšoval ostatných.Keby je spomínaná stopáž rozumnejšia,možno by to bolo za plný kvalt,takto 3***1/2(3.6.2012)

Je to jiné než všechno ostatní od Quentina... Je to na škodu? Podle mě ne... Tohle není, ani nemělo být další Pulp Fiction a myslím, že to je dobře, protože druhé Pulp Fiction už prostě nikdo natočit nemůže. Takže výsledek - výborná krimi s několika originálními nápady (bez nich snad Tarantino ani netočí :-)), dobrým příběhem a spádem, kdy 2,5 hodiny filmu utečou, jako by nic...(18.8.2006)

"Zabiják měl pětačtyřicítku, oni ji musej mít taky." Má sluncem nedotčená pleť zná černou barvu jen z vyprávění, počet mých nocí strávených v Harlemu se limitně blíží k nule, jako prcek jsem si nikdy nehrál na Shafta a s pojmem blaxploitation jsem si potykal až mnoho let po jeho filmové smrti. Asi proto mám k této Tarantinově černé poctě o něco dál než k jiným, vadí mi i pár dovysvětlovacích scén, ale šílencův režijní rukopis je snadno rozpoznatelný a mně chutná v podstatě ve všech jeho variacích.(31.10.2011)

Mnohými podceňován, pro mne však jeden z nejlepších filmů režiséra Tarantina. Rád bych něco dodal k ději a k výkonům herců a vůbec ke scénáři, ale učelnější bude nic neprozrazovat a jen DŮRAZNĚ doporučit všem, ve vodě, na zemi i ve vzduchu, ať opustí své stroje a soudružky a jdou se na to podívat. To stojí za to.(6.1.2012)

Jedna zo slabších Tarantinoviek, ale aj napriek tomu ide o nadpriemernú záležitosť. Film obsahuje všetky charakteristické atribúty a atmosfericko-výpravné podhubie tohto geniálneho režiséra vrátane skvelých hlášok (scénka kedy DeNiro odstrelí svoju uštipačnú spoločníčku a jeho následné vysvetlenie tohto činu svojmu kumpánovi nemala chybu, tá sa mi vryje nezmazateľne do hlavy :D). Príbeh ma však nejako zvlášť neoslnil, dejová linka podľa mňa nebola stavaná na tak dlhú stopáž, je tu veľa nemastných-neslaných pasáží. Aby som nezabudol, Samuel L. Jackson tu bol boží, pre mňa jedna z jeho najlepších filmových úloh. 75/100(18.8.2014)