Jackie Brown

Jackie Brown

Jackie Brownová

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 148 min

:::::::::::::::::::::::::::: Tarantino zase ukázal, že je jeden z nejlepších režiséru současnosti ! Tohle je prostě hodně kvalitní film se vším všudy ! Ty dlouhé záběry bez jediněho střihu miluju ! Jde prostě vidět, že si Tarantino natáčení filmu užíval, měl z něho radost a bavilo ho to - a to je nejdůležitější, aby vznikl kvalitní film. :::::::::::::::::::::::::::::::::(20.5.2008)

Mnohými podceňován, pro mne však jeden z nejlepších filmů režiséra Tarantina. Rád bych něco dodal k ději a k výkonům herců a vůbec ke scénáři, ale učelnější bude nic neprozrazovat a jen DŮRAZNĚ doporučit všem, ve vodě, na zemi i ve vzduchu, ať opustí své stroje a soudružky a jdou se na to podívat. To stojí za to.(6.1.2012)

Rozpočet: 12 000 000 $ Otvárací Víkend: 9 292 248 $ (v 1 642 Kinách) Tržby USA: 39 673 162 $ Tržby Celosvetovo: 86 773 162 $ Minimálne o pól hodinu skrátiť,hlavne prvá polka filmu by si to zaslúžila.Plne do deja vás to vtiahne až pri predávaní peňazí,celá tá pasáž je výborne napínavá.Z hercov všetci super, DeNiro mal mať viac priestoru a rovnako aj Keaton ,ktorý málinko prevyšoval ostatných.Keby je spomínaná stopáž rozumnejšia,možno by to bolo za plný kvalt,takto 3***1/2(3.6.2012)

Filmová ztvárnění románů Elmore Leonarda, jako např. Soderberghův OUT OF SIGHT či právě JACKIE BROWN, mají něco společné - nevzrušivě plynoucí děj. Přitom ale nemám pocit, že bych se nudil, vždyť v obouch případech stojí za kamerou šikovný režisér a výsledkem je pohodová podívaná. Je jasné, že kdo čekal další Pulp Fiction, musel být zklamán. Ale Tarantino nic takového nezamýšlel. Sám prohlásil: "Točit další Pulp Fiction? To by byla nuda." Zkusil si něco jiného a mně tím potěšil. Vyzvihl bych zejména citlivě ztvárněnou náklonnost obouch hlavních postav (Forster-Grier) a nápad s cyklicky se opakujícím dějem ve scéně v supermarketu. Tarantino prostě umí, ať šáhne na cokoliv.(21.7.2002)

Quentin Tarantino a jeho filmy, to by bylo povídání na dlouhý román. Jackie Brownová je sice o něco méně "tarantinovská", ale přesto je to dobrá kriminálka se zajímavými dějovými zvraty a kvalitními hereckými výkony. Hlavně Pam Grier, pro niž tento film znamenal krátký návrat do povědomí diváctva, se snaží působit nejen jako bývalý černošský sexsymbol, ale i jako dobrá herečka.(26.8.2002)

• - Herečku Miru Sorvino, která v době natáčení chodila s Quentinem Tarantinem, můžeme vidět v pozadí scény u soudu na straně žalujících. (Othello)

• - Během rozhovoru ve scéně, kdy v poslední části filmu po převzetí peněz zastaví Ordell (Samuel L. Jackson) s Louisem (Robert De Niro) dodávku, je vidět skrz čelní sklo provoz aut na nejbližší křižovatce. Během rychlého střihu kamery při pohledu z blízka a z dálky, když mluví Louis, je vidět proud aut, který na křižovatce chvíli je a chvíli není. (chicotomas)

• - Když je Jackie Brown zavřena do vězení, hraje nám k tomu píseň „Longtime Woman“. Tento song nazpívala sama Pam Grier v roce 1971 pro film The Big Doll House, ve kterém hrála vězenkyni. (Othello)