Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

ondrech

Kamera: Guillermo Navarro ... tarantina moc neprozivam, ale jeho filmy se mi libi. Az na tento pamflet, u ktereho jsem celou dobu trpel, protoze je fakt spatnej. Spousta kecu, zbytecna delka a pritom jde o naprosty hovno(coz jsem si docela u tarantina zvykl, ale tohle je moc). Jedine, co je tam dobre, je ten soundtrack a herecke vykony, ale stejne bych radsi tento film nevidel. ()

skinnee

Trosku mi trvalo kym som sa dostal na tu spravnu vlnovu dlzku a vlastne aj filmu kym pre mna zacal byt nieco viac ako priemerne zaujimavy. Ale potom to u mna dal Quentin vsetko doporiadku a vysledok pre mna viac nez dobry ale na 5 hviezdiciek to zatial nema. Inak ako obycajne vyborny vyber skladieb a Forster ma svojim vykonom zaviedol do cias starych filmov. Myslene v dobrom! ()

Maynard.

Další setkání s opěvovaným rejžou Tarantinem. A pro mě opět né uplně vydařený. S jeho filmy mám prostě problém. Jediný jeho kousek, kterej ovšem žeru, je Pulp Fiction. Ostatní jeho filmy mě prostě nedokážou vtáhnout do děje, prostě mi na nich něco dycky vadí... Jackie Brown je přesně ten případ. Filmařsky je to "nejspíš" kvalita, ale nějaký bůhvíjaký pohrávání si s kamerou nebo něco podobnýho se zde najít nedá. Což vlastně znamená, že mi z režie kdovíjak odvařenej nejsem. Co se týče výběru herců, tak uplně naopak. Jedná se o herecký koncert téměř všech. Samozřejmě nejvíc válí dlouhovlasej černoch Samuel L.Jackson, kterej prostě tyhle role umí a je radost sledovat jeho mimiku. Dvě a půl hoďky je strašně moc na film, ve kterým se vlastně jen mluví, mluví a mluví. Ke konci to je nakopnutý sestřihnutím časových linií, ale že by to nějak víc gradovalo, to taky ne. Prostě je to film, kterej si můžu odškrtnout a kterej už pěknou řadu let nechci vidět... ()

OughJay

Jackie Brown neni naládovaná hláškama jako většina ostatních Tarantinových filmů. Od začátku do konce se ale pyšní perfektně stavěným příběhem, kdy člověk prakticky do poslední chvíle neví, kdo koho nakonec podrazí. O postavách nám Tarantino svym klasickym epizodovánim prozradil přesně tolik, kolik bylo třeba, a jelikož byly opět všechny ikonický a bezchybně zahraný, odnášim si i z posledního Quentinova snímku, kterej mi zbejval zkouknout, zážitek na kterej nezapomenu. Obzvlášť Samuel L. Jackson za svojí roli zasloužil ocenit. Postava bezcharakterního, přes mrtvoly chodícího pašeráka jakoby mu byla vlastní. A copánek mu při tom zabíjení jen dodal na eleganci. :)) // Ordell Robbie [as Max Cherry exits the bathroom]: "Uh uh uh... I didn't hear you wash your hands." ()

sedm.1

Quentin se zde zcela očividně pokoušel navázat na famózní úspěch kultovních Pulp Fiction, ovšem zdaleka se mu to nepodařilo. Samozřejmě, že tu nebudu kohokoliv přesvědčovat, že Jackie Brown je slabý film, to bych se tu tak akorát ztrapňoval, ale v porovnání s jeho ostatní tvorbou se prostě Jackie drží na samém chvostu. A hlavním problémem je jednoduše krkolomně zpracovaná zápletka, která tedy sice není nikterak nepřehledná, ale Quentin se o to snažil všemi možnými a hlavně zbytečnými prostředky a motal a motal, až to celé jinak fajnové dílko zamotal a docílil tím akorát tak ztráty záživnosti, tempa i šmrncu celého filmu. Což se projeví tedy především v poslední třetině, kdy do sebe vše postupně zapadává, a Tarantino k tomu rozmotávání a docílení pointy využívá mého oblíbeného vyprávění z pohledu jednotlivých postav, ale přesto mě to vůbec nechytlo, protože je to provedeno křečovitě, nezábavně a bez patřičného drivu. Ze začátku to ale přitom vypadalo opět na klasický, tarantinovský, nezapomenutelný zážitek, místo aby celý ten příběh začal ale postupně gradovat, nabírat na obrátkách a na zajímavosti, film naopak neustále přešlapoval na místě, nepozorovaně, ale o to výrazněji se vkrádala nuda a nakonec mi přišlo, že to celé vyšumělo úplně do prázdna. Takže po této stránce se Tarantinovi Jackie Brown vážně nepovedla. Spousta jiných věcí se mu ale naštěstí povedla více než nadprůměrně, takže se tu dočkáme opět spousty nezapomenutelných dialogů (prakticky každá scéna se Samuelem L. Jacksonem), momentů (prakticky každá scéna se Samuelem L. Jacksonem) a hereckých výkonů (ano, správně, Samuel L. Jackson tu kraluje, ale zmínit musím určitě ještě i výrazné výkony Roberta De Nira a Michaela Keatona). Jackie Brown je tak zkrátka filmem, který si jistě právem zaslouží veškeré možné ovace, pochvaly a nadprůměrná hodnocení, já se ale u něj překvapivě dost nudil a vážně mi bohužel až tak nesedl. ()

Sdoom

Tarantino se v Jackie Brown příliš opíjí svými schopnostmi dovést dialogy (či monology) k dokonalosti. Je to občas na škodu tempu, často zbytečně natahuje některé pasáže. Ani perfektních hlášek a kultovních scén tu není tolik, na kolik jsem u jeho filmů zvyklý. Je to asi jediná má výhrada k tomuhle filmu, protože jako obvykle má k dispozici fantastickou hereckou sestavu v čele s S. L. Jacksonem a De Nirem a geniální výběr písní do soundtracku. Na plný počet to ale prostě nestačí. (HD, orig.) ()

Lukoboss

Q. Tarantino ve svých počátcích, ale po kultovním Pulp Fiction a zároveň před těma dalšíma peckama. J. Brown je zvláštní film, přesto je tam Tarantinův rukopis znát. Ty dlouhý až nekonečný dialogy plný nadávek a dialektu, zároveň trocha černýho humoru a překvapivých úmrtí, zároveň rozdělení do minikapitol, to je mu vlastní. Nicméně je tady pár hluchých míst, stopáž asi zbytečně dlouhá (ale to je pro QT taky typický), občas zbytečná překombinovanost, ze které plyne, že J. Brown vlastně byla pěkná svině, která to umí zahrát na všechny strany, aby dosáhla svýho. 4* hvězdy jsou s odřenýma ušima, ale pořád si to pozornost zaslouží. Krom toho pro Tarantina je to film asi nejvíc "mimo jeho kategorii". ()

PALINO

JACKIE BROWN je osobitým a zaujímavým filmom, ktorým si ale TARANTINO nedokáže podmaniť diváka takým spôsobom, ako to dokázal v Pulp Fiction. To ale neznamená, že natočil nepodarený film, JACKIE BROWN je skrátka "iba" dobrý film. Ak by som mal k filmu pristupovať z hľadiska jeho názvu, musel by som za najväčšiu slabinu označiť práve postavu JACKIE BROWN a to určite nie kvôli jej hereckej predstaviteľke Pam Grier, ale kvôli tomu, ako je nevýrazne napísaná. A tak sa mi celkovo najviac páčila postava Samuela L. Jacksona, čo je (z hľadiska toho, aká je to sviňa) zaujímavý paradox. ()

Kracken

Další úžasnej film mého oblíbeného režiséra. Vše ve filmu obsažené mi jednoduše sedlo. Byl jsem na Jackie v kině a koupil si i dvoudvd, ani jednoho nelituji, naopak, k tomuhle filmu se časem rád vracím a bavím se u něj stejně jako poprvé. U Tarantina je navíc úžasné i to, že nejen jeho filmy ale i soundtracky jsou víc jak dobré a tenhle je dalším důkazem. ()

chmíří

Skvělý Tarantino a tyhle 4* by u všech ostatních filmů byly 5*, ale tohle je tarantino a ten má za sebou Gaunery a Pulp Fiction = skvělý film za 90% ale tady za 4*...Sorry Quentine. ()

chef

Veľa kecania už aj na môj vkus. Scenár síce s potenciálom, s pretiahnutou minutážou však stráca svoje čaro a silu. 70% ()

Ondra16

Největší Tarantinův mozkolam co jsem zatím viděl. Obrovská plocha a tak zoufale málo "akce", no už mě to ani neudivuje. V současné době, kdy jde u většiny filmů jen vyrazit divákovi dech a napráskat tam co nejvíc řežby mají tyhle dialogové prohozy váhu jako nikdy předtím. Chvíli mi to připomínalo i Podfuck (že by se Ritchie "inspiroval"?). Klasické kamerové orgie skoro dosahují úrovně Sekuly. V podstatě celou dobu mi byla Grier nesympatická, však vše se otočilo. Tarantino je expert na krásný soundtrack a úchylné detailní záběry. Nevím jak se vůči téhle filmařské dokonalosti zachovat, ale něco uvnitř mi našeptává, že to bylo dokonalé. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí