Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

panvasik

Chápu, že se jedná o "nejdospělejší" film Tarantina, ale v tom případě to nechci :) a radši si užiju, jeho ostatní film, kde si to Tarantino hezky dělá svým šíleným a barevným stylem a svými dialogy. Aby jste mě nebrali špatně, neříkám, že je film špatný a nudný, ale postrádá to "kouzlo" Tarantina, které on do těch filmů dává. Byl to hodně povedený thriller s fantastickým Jacksonem, který je u Tarantina velká známá. Příběh je dobrý má dobrý scénář parádní herecké obsazení, kdy člověk neví komu má věřit a každý hraje prakticky sám na sebe. Michael Keaton mě ale v tom filmu teda překvapil nejvíc. Pam Grieová byla pro mě neznámá herečka a nějak mě v roli Jackie Brownové nezaujala. Délka filmu byla dost v pohodě a neměl jsem s ní problém a zápletka o půl milionu byla zábavná a v mám případě neokoukaná záležitost a taková že mi to připadalo jako od Tarantina. ()

plagjoklas

Tarantino úplne inak ako ho poznáme ale znova geniálne. pomalý príbeh stavajúci na genálnych diálogoch (nekdo si jen tak lážo-plážo vodbouch boumonta), perfektnom scenári, dokonale vykreslených charakteroch a nadpozemských hereckých výkonoch. Zvlášt samuel L Jackson (jeho záporák je fakt slizký ale pohodár) a Robert DeNiro tu excelujú. Tarantino určite nerobí svojím predchádzajúcim filmom hanbu, ale nemieni sa k nim vracať a to očakáva aj od divákov nech si uvedomia že toto nie je Pulp fiction že toto je iný film. A u mna osobne sa mu to podarilo, lebo vždy ke´d si vopchám do videoprehrávača svoju starú kazetu Jackie Brawn tak sa tých 150 minút kráľovsky bavím a cítim sa veľmi príjemne. Ďakujem Quentin, veľmi ti ďakujem. ()

Dimo

Výborná gangsterská detektivka (?) s výbornou zápletkou a se skvělými herci. Samuel L. Jackson si zaslouží speciálních 5 hvězd, protože jeho herecký výkon je odzbrojující. Tarantinův styl je rozpoznatelný a výborný, jako ovykle a čeho si cením, je neustálé napětí, momenty překvapení a zvláštní schopnost udržet divákovu pozornost přes tuny dialogů které však nejsou nafaklé vatou a dlouhou stopáž. ()

Mr.FreeZer

Typicky typický snímek od Tarantina. Nechybí zde násilí, drogy i krásné ženy. A samozřejmě neúprostný Samuel L. Jackson. ()

candy_daze

Obsazení bylo jako vždy božské a ženská hlavní hrdnika mě potěšila. Pam Grier je skvělá. Sice je tu znát Tarantinův rukopius na sto honů, ale Jackie Brown má pro mě zásadní problém. Ta stopáž, stopáž, stopáž! Ze začátku to příjemně utíkalo, ale před 120. minutou už to začalo drhnout. Kdyby byla četnost hlášek podobná jako třeba u Pulp Fiction nebo to byl nářez jako Kill Bill, nebyla bych proti. Obecně proti dlouhým filmům nic nemám. Ale tady jsem měla pocit, že je obzvlášť konec zbytečně roztahaný do obludných délek naprosto zbytečně. V poslední půl hodině to pro mě totálně ztratilo ten drive, který to mělo mít. Ubrat půl hodinky a natěsnat to víc k sobě, dala bych o hvězdu víc. ()

dakarin

Měním ze čtyř na pět hvězd. Neskutečně zdařilé vykreslování scén i postav prozrazuje talent tvůrců, film je nápaditý od začátku do konce. Výborné herecké výkony (...také dokonalý český dabing ;-) tak trochu filmový koncert a přitom oddechovka. Nenásilná psychologie postav budí dojem reality. Taky to dobře končí a já mám pohádky prostě rád :-) ()

bif

Na Tarantina dospělý film, ale velice utahaný a popravdě trošku nudný. Pam Grier je ale úžasná a některé scény nemají chybu. ()

Jajar

Trošku jiný Tarantino. Hromada popkulturních odkazů a černého humoru, ale v podstatě minimum explicitního násilí a nezvyklé zacílení na postavy. Jackie Brown je vlastně jeden z nejchytřejších i nejupovídanějších režisérových filmů a jestli si ho patřičně užijete, hodně závisí na vaší trpělivosti. Na vyloženě zbytečné scény nenarazíte (typická odbočka úplně do ztracena se tentokrát nekoná), ale minimálně některé dialogy se krátit určitě daly. Ve výsledku rozvláčný a pomalý snímek o stáří, otráveností obyčejným životem a poslední šanci, kterou je potřeba chytit za pačesy, než bude pozdě. Docela fajn věc. ()

phoenixer

Ufff... Na Tarantina mi to příjde málo krvavý. Rozhovory mezi postavama mi příjdou až příliš dlouhé a komplikované, ikdyž pointa je naprosto banální. Do první půlky filmu jsem se musel přemáhat, abych to nevypl. Druhá půlka, už je lepší, ale stále mi to přišlo nezáživné. Co se týče hereckého obsazení, tak asi nemám co vytknout, tihle lidi prostě umí. ()

KUFI

Jedna z tech lepsich tarantinovek. Drzelo se to pri zemi, nebylo to tak pritazeny za vlasy a pusobilo to verohodnejs nez to co toci posledni dobou. Dialogy byly dobre napsany a vsichni to zahrali na vybornou. ()

Harry_

"rass" to napsal dobře. Je třeba dávat pozor, přesto se lze kochat hudbou a skvělými herci, je jim to napsáno snad na tělo. Výborný je i český dabing s Valerií Zavadskou v hlavní roli. ()

AloeB

Ačkoliv je to o něco méně Tarantinovka než jiné Tarantinovky, přesto když odmyslíme absenci lidmi tolik milovaného masového zabíjení a krve, které je ve filmu poskrovnu, a extradlouhých dialogů, stále tu nacházíme věrný podpis prvků pro jeho tvorbu typických a to je navíc napasováno do volné filmové adaptaci skoro nezná, aby dal vzniknout zajímavě pojaté krimi/gangsterce s působivou Jacksonovou opicí v roli záporné postavy, výborně použitými vedlejšími charaktery ale hlavně s dokonale napsanou hlavní hrdinkou která si u mne dokázala získat respekt i přes to jak vlastně vypadá. A přestože to Jackie Bronwn mezi všemi těmi ostatními Tarantinovými filmy, na druhou stranu jde o jeho nejserióznější a nejvážnější film dle mého a potvrzuje zde mimo jiné i schopnost psát i jinačí scény než hektolitry krve a cool hlášky převzaté z Bible. ()

emdvojka

Veľmi ukecaný a zdĺhavý príbeh, ktorý je však opäť vypiplaný i keď ma to až tak nebavilo, pretože tá stopáž ma už trocha ubíjala no ten koniec to chvalabohu trošku zachránil. Samuel L. Jackson ma svojou vyzážou iritoval, ale naopak prechcaného gegstra hral s noblesou. Ostatní herci úplne všetci fajn i keď Robo DeNiro mohol svojho bankového lupiča zahrať trošku viac do hĺbky a nenechať ho len v povrchnej jednej-dvoch náladách a stou istou grimasou na perách. Na Tarantina trošku slabšie, ale i tak nadpriemerné a premyslené dielo. ()

Biopler

Réžia je hlavný dôvod, pre ktorý sa oplatí pozrieť si tento nenápadný film. Tarantino sa nikam neponáhľa, vychutnáva si dlhé zábery bez strihu, vyťahuje staré hudobné vykopávky (Across 110th Street od Bobbyho Womacka) a dáva im život keď ich skvele dolepí k záberom. Podobne vyťahuje "starcov" ako Grier a Forster do prvej ligy, keď im dá ústredné party. Dopomôže si kvalitným S. L. Jacksonom a De Nirom v úplne inej polohe, na akú som uňho zvyknutý, ale uveril som mu. Umiestňuje kameru tak, že vidíme priestor skrz ladné ženské nohy, alebo si trikrát vychutnáme scénu odovzdávky peňazí z rôznych uhlov pohľadu. V tomto je Tarantino svojský, lebo dokáže skvele mixovať či recyklovať zdanlivo odpísaných hercov, hudbu, či formu vyprávania príbehu. V tomto kúsku je však aj rozvláčny tam kde by nemusel, napr. zdĺhavá cesta k finále, a skratkovitý tam kde by mohol obohatiť, napr. sa nič poriadne nedozvieme o pašeráctve. ()

Dienzenhofer

Michael Keaton je podle mě druhý nejlépe hrající herec v tomto filmu, což mě docela překvapilo, jelikož minule jsem si ho moc nevšiml. De Niro mi přišel po prvním zhlédnutí jako nejlépe hrající herec, ale teď mi jeho výkon připadal slabší. Pam Grier nemám rád a nemám rád Jackie Brown. Samuel L. Jackson mi přišel trochu slabší, než v jiných filmech, je možné že mi to připadalo kvůli té jeho postavě (namyšlený kretén, který vás sere do konce filmu). Robert Forster je bezpochyby nejlepší herec, i přesto že s tou jeho postavou jsou tam někdy opravdu trapné momenty. Zápletka je nudná a i děj filmu není zrovna moc zábavný. Režijně to taky není perfektní. Ujde to, ale od nejlepšího Tarantina to má hodně daleko. ()

Razzor_82

Spravedlivá Tarantinova detektivka postavená opět na neotřelých dialozích a hereckém ansáblu. Komplikovaný příběh objasní přímočaré vyprávění a nápadité zpracování. Postavy jdou více do hloubky a Palm Grier je skvělá a Samuel L.  Jackson neskutečný a z jeho hlášek padám na zem. "Tohle je život, kamaráde, Zákon džungle – buďto on nebo já. A to si teda piš, že já rozhodně ne."  Biják v klidném módu doprovází opět skvělá hudba. Bobby Womack - Across 110th Street  8/10 ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí