Inteligentní, ale nemotorná osmnáctka Quinn se zapřisáhne, že se dostane na Duke, a stane se kvůli tomu závodní tanečnicí. (Netflix)

Trailer

misterz

Toto je film vážne iba z nudy a z neschopnosti niečo si z Netflixu vybrať. Obyčajne to tak dopadne, že si v tom prípade zvolí človek tú najväčšiu vtákovinu. Čo sa žiaľ potvrdilo aj v tomto prípade - otrasná hudba a hlavná herečka absolútne mimo realitu, potreby a aj jej schopnosti. Nezáživné, nudné a infantilné. Vhodné iba pre teenagerov, no len tých, čo ešte len začali s pubertou. Starší to už ofrflú. Podpriemer. 40/100 ()

silentname

V reále by si "Work It" zaslúžilo asi nižší rating. Ale niekedy človeku padne dobre si po ťažko dni sadnúť a pozrieť si niečo, pri čom môže jednoducho vypnúť a ísť s tým až do konca. A to je presne tento film. Je to predvídateľné, je to klišé, viete ako to celé dopadne, no dokázal som si to užiť. A možno najmä vďaka postavám. Quinn je celkom sympatická a je obdivuhodné, že Sabrina Carpenter sa dokáže usmiať ako Joker (Jack Nicholson), čož bolo celkom strašidelné. A chápem jej kamošku Jas, že po nej chcela, aby s tým pohľadom prestala. Tiež by som to nezvládol. Choreografie sú celkom dobré a aj spôsob ako dokážeme nájsť v sebe svoj vlastný rytmus. To sa mi páči. Niektoré veci musíme cítiť. Nedajú sa proste naučiť z kníh. Hudba okey, no miestami som si povedal, že je veľmi dobre vidieť, prečo moderná hudba úplne stráca chuť. Je tu pár fakt zaujímavých "hitov" (No no no no... na na na na na). Čo mi na filme vadilo asi najviac bol náš ružovovlasý zloduch. Jeho postava je klišé, je otravná a dokopy tam nič moc nepridáva. Je to jedine na to, aby bol vo filme nejaký konflikt, no dokopy ma všetky scénky s ním len otravovali. Nuda. Film je podľa mňa pozerateľný. Netreba od toho iba čakať veľa. Ale ako oddychový film to úplne stačí. Hodnotenie: C+ ()

Zíza

Ne každý taneční film je kvalitní a zanechá za sebou stopu. Ale spousta z nich má dobrý příběh, jen špatnou choreografii, nebo super postavy, skvěle tančící, ale debilní příběh. To jsou fajn taneční filmy. Jenomže Work It není ani jedno z toho. Choreografie nic moc, jejich soupeři jsou parodie na tanečníky, ani jejich choreografie není nic úžasnýho, aby si z toho na Juilliardu sedli na zadek. Bez napětí, zajímavých postav a kreací to jen zanechává zvláštní poselství; pokud tě to baví, máš v tom srdíčko, tak ti všechno projde. Ani komedie to nebyla. 45 %. ()

Aljak

Typická šablóna s challenge idealistickým motívom. Ale téma tanca tomu výrazne pomohla a viacmenej zachránila tento film od šedého (pod)priemeru. Postavy boli sympatické, štýl humoru sa držal na celkom dobrej úrovni (dokonca niektoré dialógy boli aj celkom vtipné) a celý ten tanečný amaterizmus v začiatkoch formovania TBD bol fakt na parádu. Spád filmu bol prirodzený, aj keď s výrazne predvídateľným dejom (až príliš), ale vďaka všetkým pozitívam, ktoré som už vymenoval, to bol celkom príjemný film, no a tie tanečníčky (hlavne Liza Koshy) stáli fakt za to! 3* ()

Marze

Film o tanci, vášni a následování svého srdce. Není to moc originální, ale je zde díky talentovanému obsazení pěkná simulace hlouposti. A výborné taneční choreografie a chemie mezi postavami, které jsou tam etnicky americky korektně zastoupeny, že jsem měl pocit, že se to odehrává někde v Afghánistánu. . ()