Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. (Netflix)

jokino

Prvá polka filmu mala pre mňa velmi solídne našliapnuté. Postupný vývoj, strach z neznámeho, rodina nevie, s čím má čo dočinenia.. Potom sa to ale všetko začne rýchlo mlieť, čo by mi vôbec nevadilo, ako ani to, že všetky hlavné postavy postupne padnú. Ale ten spôsob, ako sa na všetko nekonečne dlho čaká, úplná nezmyselnosť konania hlavných postáv, akoby zrazu úplne stratili schopnosť "normálneho / zdravého" uvažovania, atď.. Mohlo to byť omnoho zmysluplnejšie natočené, desivejšie, záhadnejšie, bez zbytočných väčších klišé, proste na vyššej úrovni. Pre mňa, žiaľ, silno nevyužitý potenciál.. ()

palmovylist

Tak tenhle film mi skutečně neseděl...nefungující emoce, postavy, hudba. V podobných filmech pro mě napětí funguje, když mi na postavách záleží a ne, když jsou mi ukradené, jako se to stalo zde. Občas nějaká povedená lekačka, i když hrozně účelově vytvářené. A zajímalo by mě, kdy horory přestanou využívat "strategické" rozdělování postav a "originální" výpadky baterky....25% ()

djbarrel

Předem hodnocení bych podotkl, že duchařské filmy mám rád. A španělské horory ? Tak to už bývá vyložená lahůdka. Bohužel toto byla slátanina všech možných i nemožných klišé. Snad jen závěr, nebyla vyložená trapárna a proto dám místo Odpadu! jednu hvězdu. Bohužel i španělé, už sklouzli do kýčovitosti a klišovitosti. Horor to nebyl ani náhodou. 18% ()

Brucey

Solídne 4*. Film satanžiaľ trpí nekvalitami dnešnej doby, a to je nadmerné používanie jumpscarov. Pri hororivých popcornovkách mi to nevadí, ale tu bolo možné doladiť aj bez nich, škoda. ()

BlondJames

No, dle mého názoru, když vytáhneš bezvládný tělo z vody, tak nebulíš a neobjímáš ho, ale dáš mu první pomoc, nebo ne? Duchařiny miluju, ale tohle mě vážně vážně nebavilo. ()

kacir

Neviem čo si mám o tomto myslieť. Z časti som sa nudil a z časti bavil.. Ale nudil som sa viacej takže iba za dve. Škoda, malo to potenciál.. ()

Mamutol

Hlasy přes Walkie talkie nebo něco jiného by byl docela dobrej biják, ale tady to prostě nějak nefunguje. Inkvizice, umučené mrtvoly ve sklepě domu a potom brokovnice na konci, kde otec najde svůj stín, je ovšem na čtyři světýlka na obloze. ()

Naghavi

Opět nadprůměr a velmi nekompromisní kousek, který se s hlavními protagonisty nemazal...Španělé opět nezklamali. ()

Kushina

A pak že Španělé neumí dělat horory. Naopak, Španělé dělají nejlepší horory a jsem toho názoru do doby, kdy vyšel první Rec. Tento horor byl nebyl tak extra scary, ale na druhou stranu šel hned na věc a s nějakým skrýváním své zlé podstaty se netajil. A konec? Zlo dokáže být zákeřnější, než by se dalo čekat, využívá ke zlu samotné dobro v lidech. 65% ()

Elisson

Ejhľa, postavy nemajú vždy logické chovanie, ale je to pozerateľné. Vidieť, že film nestvorili Amíci. Španieli si to nakrútili po svojom, záležitosti s niektorými postavami sú nečakané a herci nie sú umelí, nechutní a zle hrajúci ako mnohí z tých za morom. ()

hony23

Téma už mockrát použité, zase tu máme barabiznu, ve které straší. A ve chvíli, kdy se do ní nastěhuje rodina, začnou se v ní ozývat hlasy a zjevovat zemřelí. Já tedy tyhle duchařiny moc nemusím, tahle je ale natočená dostatečně syrově, má hutnou atmosféru a hlavně šokující finále, za které jsem musel přidat hvězdu navíc. Musím uznat, že letos jsem ještě neviděl žádný špatný španělský film či seriál, dělají to chlapci fakt dobře. ()

stanyko

Spanieli to s kinematografiou skutocne vedia. Nebol to horor pri ktorom by sa divak extremne bal, ale pribeh, spracovanie, herecke vykony a atmosfera boli perfektne. Tesim sa na pokracovanie. ()

Emperor1

Španělé opět potvrdili, že horory umí. Depresivní, syrový příběh, slušné lekací scény, obstojná pointa ... ale - kupodivu (a bohužel) - ani stylové prostředí ve mně nedokázalo vytvořit tu správnou strašidelnou náladu, jakou jsem čekal, dům i jeho okolí byly ideální pro vybudování lepšího genia loci. Pro mé lepší hodnocení by to možná chtělo více pracovat s náznaky. I přesto lehce nadprůměrné pokoukání, ()

Saxos

Máme tu další zlej a na lidi mluvící barák. Lepší by bylo okamžitě zastavit rekonstrukci a ne zbytečně klukovi zjednávat psychoušku. Alespoň by jí nevlítla mazaná moucha do pravého ucha a ona se nemusela hubou napíchnost na strom. Vše by šlo vysvětli. Psychouška v autě nekoukala na cestu, první noci v novém prostředí jsou vždy těžké a nové dny ve škole to samé. Starý dům na samotě a tam se nějaká havěť určitě najde. V ten moment přijde zvrat, který jste tak nějak čekali, ale až na konci filmu. Zatím jsme však jen na začátku a nejlepší rozhodnutí udělá mamka, která vezme dráhu hned. Že by jí to pomohlo? Omyl. A moucha zase v uchu. A určitě ne poslední. Klady: jeden z poměrně slušnějších sweet home hororů s nečekanými zvraty až to finále. Závěr: doporučuji. ()

bonovox

Španieli opäť nesklamali, horor ktorý vie prekvapiť (muchy...) a hlavne nečakaný záver ho robí nadpriemerným. 80% ()

Grázl83

Španělé horory umí, hlavně je dokáží natočit s výbornou atmosférou. Zápletka nikterak originální, viděna již v mnoha duchařinach, na Conjuring to nemá. Spoiler: Chválím odvahu nechat zemřít dítě i ne moc šťastný konec. Za pár nesmyslů ve scénáři dávám 3*, i když ten závěr by si možná 4 zasloužil ()

Ace.A.T.L.

Zase jeden z hororů, kde Španělsko ukázalo, že to umí. Myšlenka super a podle mě využitá slušně. Mohlo to bejt i o krapánek víc, ale i tohle byla paráda. Líbily se mi ty zvraty, kdy člověk myslí, že má postavy správně zařazený a ví, která je ta hlavní a ono ejhle. Lekačky byly po většinou předvídatelný, ale správně vždycky o vteřinku pozdržený, takže to člověka správně napnulo. Já už jsem asi otrkanej hororovej divák, takže jsme se neschovával pod peřinu, ale slušný cosi za krkem mi chvílema sedělo, to ne že ne. Finále překvápko a myslím, že správným směrem. Za mě silný 4* a DOPORUČUJU ()