Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

PepusGi11._

Ja nevim....čučel sem na to ve 3 rano s tim,že se budu bat,no nic to se mnou neudělalo....nápad dobrej,to neříkám,ale...přišlo mi to levný a tuctový...pořadně sem se nebál,vlastně vůbec....A to vetšinou byvam u hororu těžce posranej a raději se na ně ani nedivam sám...Tohle jsem sám dal a uplně v klidu...Ani mě to nebavilo....děkuji,ale po druhe to vidět nechci....strašná nuda a lacinej nápad... ()

DAJAAAA

Miluju tyhle Skype horory.Čim víc aktérů tam pochcipe,tím líp, žádná škoda.Všichni tam čumí jak vyorané myší,místo toho aby něco dělali. 😀 ()

Carcooli

SAKRA! CO TO BYLO? No konečně horor, u kterého vás fakt mrazí, hltáte každou chvíli a bojíte se pořádně otevřít oči! Paráda! Tohle přesně mi poslední dobou chybělo. Krátké, ale o to víc mrazící. Přípomíná to Odebrat z přátel, ale tohle je o dost lepší!! 10/10 ()

Baroque

fajn, fajn, fajn. vec síce nie je originálna, lebo found footage tu je už pomaly od zrodenia sveta. ale poteší neunavujúca dĺžka, akčnosť, čiastočné ľakačky, čo už tiež nie je prekvapujúce, hoci človek sa na ne už ani veľmi neteší. aj keď to pozeráme práve preto, lebo sa radi bojíme. má to i vtip, čas tým určite iba nezabijete. sociálna aktualita a kritika medializácie je tiež k veci. fajn. len tak ďalej. mimochodom, štáb sa musel baviť. p.s. neviem, kde chodí na to multifrenické hodnotenie a absurdnú analýzu evilphoenix. nech si to v hlave uprace. inak sa jeho kritika dá nazvať, prinajlepšom, ambivalentnou. návšteva psychológa nutná. ()

Lamac79 odpad!

To si děláte legraci? Ono se tohle opravdu někomu líbilo? Vždyť je to odebrat z přátel s lacinýma hereckýma výkonama.. A o tom rádoby “duchovi” ani nemluvě... To letělo před 10lety v takovým krátkým videu a v onlinovce, né?.. Najednou “buu”,vyskočí na vás tohle strašidýlko... No strašná ptákovina.. Ale 100 lidí, 100 chutí.. Vidím, že to hodnotí každej kladně, snad jen kvůli koronáči .. ()

johnikVani

Kvalitní žánrová duchařina včetně různých (ironických) citací a sebereflixivního parodování. Velice nadprůměrně hodnotím dvě věci, které u podobných filmů nejsou obvyklé. 1) Hlavní zápletka se strhne kolem toho, že si účastnice/íci samotní utahují ze strašení a hororu. Film se nebere vážně a o to větší dopad pak mají jednotlivé "vážné" scény. Taková variace na brechotvský zcizovací efekt. 2) K démonickému vraždění dochází nekompromisně a bez dlouhých keců. Gradace jsou velice decentně dávkované a když pak dojde k eskalaci hororu, děje se to ve velmi rychlém sledu a velice rychle to pak i stupňuje k vyvrcholení. Myslím, že to má dost zajímavý efekt - narozdíl od duchařin obvyklé stopáže tady vlastně čekáme, co přijde, od samotného začátku. Do postav se musíme vžít během krátkého úvodu a hned jsme v pozoru, co se bude dít. Co se týká formy, tak hlavní inovace není určitě Zoom hovor a kamery notebooků, ale právě ona strohost a přímočarost, s jakou se před těmi kamerami děj odehrává. Spousta globálních velkorozpočtovek by se na tomhle mohla vzdělávat. ()

vinducha

Tohle byla pecka , na ploše necelé hodiny vytvořit takovou napínavou jízdu a evidentně za pár korun. Zde platí klasické rčení naplno " Atmosféra , že by se dala krájet". Klobouk dolů pane Savage. ()

marttul

Ale to byla velice "příjemná" jednohubka. Po dlouuuhé době horor, který mě potěšil, u kterého mě zamrazilo. A to už mám něco nakoukáno. Pro mě teda dostalo Paranormal Activity dost slušně na p*del. :) Společně s Odebrat z přátel: Dark web (2018) dle mého to nejlepší za poslední roky v daném odvětí žánru. Krátká stopáž, ale v tomto případě spíš ku prospěchu. Holkám jsem ten strach absolutně věřila. Jen doufat, že do toho někdo nezačne cpát peníze a nevznikne další bambilion dílů. Stačí jednou a takhle dobře. Doporučuji. :) ()

Holly_Molly

Mňam! Libovej horůrek a za poslední dobu jeden z mála, kterej mi přehnal přes záda solidní mrazení (hlavně scéna s maskou!). Spoustě lidí to nesedlo, ať už kvůli formátu nebo třeba kvůli vysoký frekvenci, v jaký se děvčata baví a to je pochopitelný, protože mě to taky ze začátku mírně řečeno pilo krev...Gandžopádně všechno odpuštěno, protože jakmile se to rozjelo tak to byla jízda ve velkym stylu, na který se nepodepsal ani malej rozpočet nebo podmínky při natáčení a díky kratší stopáži a tempu je film absolutně neúprosnej. 2k20 hned vypadá růžovějc! <3 ()

Miroslav.Zac

Film s jednoduchou zápletkou, která je navíc poslední dobou tak provařená, že už nikoho ani nepřekvapí. Film má jen dvě výhody oproti svým bratříčkům - relativně krátkou dobu (kdy se i tak budete nudit) a dost dobře zahranou panikou na konci filmu, kdy se počet živých účastníků ghostchatu snižuje přímou úměrou k nule. Pokud jste puberťák, který potřebuje, aby v nejkratší době dostal svoji holku pod "ochranné křídlo" (a pak rychle na to), pusťte si tohle. Není to dlouhý a pokud se holka nepodělá strachy doopravdy, ale naoko, aby vám pak mohla snadněji vlézt do trenek, máte vyhráno. Zbytek diváků si prostě ten film shlédne, pomyslně odfajfkne nebo ohodnotí a okomentuje na csfd, udělá si svačinu a půjde si pustit další film. ()

CarryMahonny

Found Skype footage kraťásek natočený v době covidové, který dokazuje že za málo chechtáků se dá zahrát moc pěknej koncert. Nečekejte nijak promyšlený smysluplný příběh, protože zde se na to moc nehraje. Ale garantuji vám, že jestli si doma na tu hodinu zhasnete, zavřete a na film budete mít správnou atmosféru a klid,  tak po shlédnutí filmu bude cesta na záchod víc než nebezpečná. Ve filmu (LITTLE SPOILER) sledujeme partu převážně kamarádek které zkoušejí vyvolat ducha po skypu. To se podaří, ale rozhodně to není duch co si bude chtít povídat. Film obsahuje pár pěkných creepy scén a vcelku dost fungujících lekaček ( z toho je jedna doslova "srdcevyskakující"). Jako kraťas na dobrou noc ideální. Rob Savage má rozhodně potenciál. ()

lineker

Pro mne jeden z nejlepších hororů, který jsem měl možnost tento rok vidět. Navíc se nebál i aktuálních témat že? Skype seance karanténou znuděných kámošek, která od ujetých vtípků přejde do slušného děsivého módu. Akurátní stopáž, která přináší nekolísavou atmosféru a divák si tak může naplno vychutnat tuhle scary jízdu až do defitivního finále. ()

PMU

Vůbec ne špatný počin. Mrazilo mě jak už dlouho ne a to většinou u duchařin nemívám. Je pravda že největší děs mají lidé z toho co nevidí. Atmosféra od začátku do konce i když občas trochu dětské. ()

goauld

Tak co dělat v době breberky-19 ?? Samozřejmě vyvolávat duchy !! Co taky jinýho... Ale né jen tak obyčejně!! to chce něco "pokrokovějšího" :-) Tak to uděláme přes videokonferenci ZOOM :-) Je to moderní a ženský se z toho pomátnou :-) Jako... nápad to byl zajímavý, dokonce to mělo i nějakou atmosféru, ale.... nějak tam "zapadlo" logično... Ten chalan přece ani nezačal s vyvoláváním, protože ho "vyrušila" žena/přítelkyně... Takže vůbec není důvod, proč by se měl "duch" o něj zajímat. Navíc - když mě někdo ohrožuje, tak asi neřeším ZOOM :-) ...ale to je u filmů tzv. "found footage" celkem častý jev. Co se týče hereckého výkonu - tam není v podstatě co vytknout, teda ... až na tu zvědavost. PS: když je někde tma tak zkusím nejprv vypínač, že ;-) ()