poster

Honba za klenotem Nilu

 • anglický

  The Jewel of the Nile

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Scénografie:

Richard Dawking, Terry Knight

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmmovier
  ***

  Další film, který jsem po hříchu neměl ohodnocený:). No, není to sice tak dobré, jako jednička, která byla vtipná, svěží, prostě skvěle napsaná, tohle už tak dobré není a nebýt Dannyho DeVita, který je fantastický, bylo by to ještě slabší. Pořád ale jde o dobrou oddechovku, ve skvělém prostředí a se skvělou chemií mezi herci. Narozdíl od jedničky, k tomuhle se opravdu moc vracet nemusím. 60%.(20.7.2015)

 • Aleee89
  ***

  Když minulý týden prý dávali Honbu za diamantem, nějak mi nedocvaklo, že se jedná o první díl a tento (pro mě podle názvu teda mnohem známější) je už dvojka. No škoda, nemůžu teď srovnávat. Tento film byl takový nenáročný, pohodový a dobrodružný. Douglas a spol. byli celkem sympatičtí, ale nejsou to role, kde by se mohli vytáhnout tak, že by se jednalo o nějaké excelentní výkony. Ale je to zase docela zábavný film, to jo...(18.6.2013)

 • LencaN
  ****

  Nepřišlo mi to zase o tolik horší než jednička. O kousíček jo, ale u mě to nezmění hvězdičkové ohodnocení. Bylo tu pár vtípků, které se mi nejspíš vryjí do paměti, především DeVito a oslík :) fajn bylo oživení těch chlapíků s turbany o moderní prvky tehdejší západní kultury, viz. zrcadlovky na očích, sluchátka na uších. A co se mi líbilo moc, bylo obsazení Klenotu Nilu, takový správný srandovní skřítek, dobrák a přitom moudrý. Dějově mi to přišlo srovnatelné s jedničkou.(5.8.2014)

 • anli
  ***

  Pokračování "Honby za diamantem"opět s Kathleen Turner,Michaelem Douglasem a Dannym DeVitem,kteří jsou i tady výborní a tím film několikrát zachraňují.Příběh je vcelku slušný a jako samostatný film bych ho pro pobavení hodnotil mnohem lépe,ovšem pokud to beru jako pokračování,musím srovnávat s prvním filmem a tady narazí kosa na kámen.Lewis Teauge totiž není Robert Zemeckis a tak je režie průměrná,bez nějakého zvláštního nápadu a invence.A i na hercích je vidět,že hrají spíše sami,než by se z nich snažil režisér něco vymáčknout.Dobrodružná podívaná se tentokráte odehrává v Africe a díky kameře si ji divák opravdu vychutná a je to další plus snímku.Samotný příběh je vcelku jednoduchý a podobný filmu prvnímu,jen se nyní budou hlavní hrdinové honit za úplně jiným bohatstvím.Pravda je,že při srovnání s jinými filmy dobrodružného žánru,vychází tenhle poměrně dobře,jako malinko lepší průměr i přes své nedostatky.Škoda,mohl dosáhnout na víc,kdyby režisér přitlačil na pilu a přidal také pár nápadů.I takhle je ale film vcelku slušná a zábavná podívaná a pár scén člověku v paměti zůstane.Dávám tedy 60% a z vlastní zkušenosti přidávám,že Nil je opravdu nádherný.(20.9.2011)

 • kingik
  **

  Podle mého názoru se jedná celkem o zbytečné pokračování hitu "Honba za diamantem". Sešla se zde sice opět stará herecká parta, ale nápaditého režiséra Roberta Zemeckise vystřídal nenápaditý Lewis Teague a tragicky zesnulou scenáristku prvního dílu, rovněž vystřídali nijak objevní scenáristé a na výsledku je to dost znát. Nápadů je pomálu, herci jsou nepřesvědčiví, snaží se pouze Danny DeVito a čeká nás poměrně překvapivá pointa týkající se odhalení, kdo je ten bájný Klenot Nilu a o drahý kámen se rozhodně nejedná, ale o zbytečný film ano. 40%(10.2.2009)

 • - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

 • - Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)

 • - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace