poster

Honba za klenotem Nilu

 • anglický

  The Jewel of the Nile

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Scénografie:

Richard Dawking, Terry Knight

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Režisér jedničky Robert Zemeckis podepsal smlouvu na první Návrat do budoucnosti, scénáristka první dílu Diane Thomas tragicky zahynula při autonehodě. I Kathleen Turner váhala, zda do pokračování jít. Dvojka holt přišla moc brzy. Déšť a bláto z jedničky vystřídalo slunce a písek, možná i kvůli dehydrataci tvůrců je tempo utahané a scénář je směšný asi zhruba stejně jako mrštění Joan, otrávené cestou kolem světa na lodi, psacím strojem do moře. Pitomý děj raději moc nekomentuju. Slušné nápady by se daly spočítat na prstech jedné ruky, vedle některých zbytečných akčních scén (pilotování letadla na zemi) asi nejvíc zamrzí herci. Mezi ústřední dvojicí už to zdaleka tolik nejiskří, vzájemné hádky spíš otravují, oba milenci působí unaveně, jakoby si ty necelé dvě hodinky prostě potřebovali jen odpracovat. Sebeironická poloha už prakticky nefunguje, Douglas už není ten syčák z jedničky, Turner se mile nemění z šedé myšky v dobrodružnou krásku, které v jedničce tolik slušely promáčené vršky. Slušný sešup dolů. Jo a hudba je šílená. 50%(16.3.2015)

 • matej.perun
  ****

  Pre mna rovnaka zabava ako prvy diel, zmenou lokacie pribeh znova ziskal na exotike a pritazlivosti. Medzi ustrednou dvojicou to prijemne iskri a i ked im to obcas kazi otravny DeVito, stale je to kus poctivej 80s oddychovky, paradne sa hodiacej na nudne nedelne popoludnie. Len skoda toho docista debilneho klavesoveho hudobneho podkresu.(7.4.2015)

 • honajz
  ****

  Druhé pokračování osudů hrdinů Honby za diamantem pokračuje pátráním po pokladu ukrytém někde v Africe. Oba manželé se již poněkud nudí, žádné dobrodružství na obzoru, každá den tráví na jachtě u pláže, ale pak se objeví tajuplný balíček a také pokus o atentát na ně. Konečně zase musejí vyrazit za dobrodružstvím, které bude pěkně nebezpečné. O polovinu horší než první film, minimálně v počtu vtipných scén a hlášek, také trvá docela dlouho, než se snímek rozjede. Přesto stále nadprůměr, který od poloviny už šlape, jak má.(16.3.2012)

 • dopitak
  ***

  A opět se střílí rychlou kadencí, tentokrát i kulomety, ale hlavní hrdinové jsou jako v trezoru. Potěšil Spiros Focás, kterého jsem prostě zaměnil za Omara Sharifa a až teď zjistil svůj omyl. Potěšil dabing (byť druhý, ve kterém ho namluvil Jiří Zahajský) a nepotěšil Miroslav Saic, který nakvákal asi padesát vedlejších postav. Lokality, moře, zápletka a závěr očekávané a tudíž průměrné.(16.8.2014)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $75,973,200Tržby Celosvetovo $96,773,200║ V tomto pokračovaní je citeľná zmena režiséra, film už nemá taký spád a chémia medzi hercami tiež až tak nefunguje, nájde sa tu niekoľko scén čo pobavia ale z celkového hľadiska ide už len o priemer. /55%/(18.7.2005)

 • - Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)

 • - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

 • - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace