Reklama

Reklama

Honba za klenotem Nilu

  • USA The Jewel of the Nile (více)
Trailer
Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční
USA, 1985, 106 min

Obsahy(1)

Úspěšná spisovatelka milostných románů Joan Wilderová cestuje se svým přítelem Jackem po světě na jachtě. Její agentka Gloria po ní chce další román, ale Joan jaksi chybí inspirace. Půlroční pobyt na jachtě se jí už zdá příliš dlouhý, proto vítá, když se na francouzské Riviéře má zúčastnit recepce, která se tam koná na její počest. Konečně může opět vystoupit na pevninu. Zatímco Jack se mezi přítomnými snoby upřímně nudí, Joan je obletovaná. Mezi hosty se náhle objeví mocný arabský vládce Omar Kalífa, který má v úmyslu sjednotit všechny kmeny na Nilu a postavit se do jejich čela. Osloví Joan s přáním, aby s ním odjela k Nilu a napsala tam jeho životopis, který chce vydat u příležitosti své korunovace. Joan sice nerada opouští Jacka, cestování na jachtě už má ale dost. Rozhodne se tedy Omara následovat… Posmutnělý Jack se chystá na cestu do Řecka, kam už bude cestovat bez své milované. Na břehu se setká s dávným známým z Kolumbie Ralphem. Ten mu představí arabského vůdce, který patří k těm, kteří nechtějí Omara jako vládce. Dozvídá se, že Omar zdaleka není tak skvělý a dobrý muž, za jakého se vydává. Naopak, právě ukradl klenot Nilu, pro Araby důležitý symbol, bez něhož odpírají svým vládcům poslušnost. Má také v úmyslu uspořádat vojenské tažení a silou si podrobit všechny, kteří to neudělají dobrovolně. Ralph tvrdí, že ani Joan není v jeho rukou bezpečná. To úplně postačí k tomu, aby Jack ve vteřině změnil plány. Se svými společníky nasedá na první letadlo do Afriky… Joan mezitím přijíždí do Omarova honosného paláce. Brzy je jí ale jasné, že se vlastně stala jeho zajatkyní. Omar žádá, aby co nejdříve napsala jeho oslavný životopis a nehodlá ji pustit dřív, než tak učiní. Protože je mnoho těch, kteří nechtějí žít pod Omarovou nadvládou, palác je častým terčem útoků. Joan využije zmatku, který vznikne,  při jednom z útoků, a pokusí se utéct. Plátěnou střechou se přitom propadne do místnosti, kde je zavřený nějaký muž – duchovní, muž čistého srdce – Al-Džokara. Právě on je oním ukradeným „klenotem Nilu“… Do Afriky mezitím dorazí i Jack, o němž Omar Joan tvrdil, že je mrtvý. O to větší je Joanina radost, když se s ním opět shledá. Je ale třeba utéct před rozzuřeným Omarem, který si nehodlá Joan jen tak nechat vzít. Přípravy na jeho korunovaci vrcholí a Joan, Jack a klenot prchají před pronásledovateli... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (182)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Co si budu nalhávat, taky je to supr, a pro mě teda stejně jako předchozí díl, jen mám takový strach, aby k tomuhle neudělali třetí pokračování s prošedivělým Douglsem a věčně kouzelnou Turnerovou. Snad ne, důležitý ale je, aby se na tyhle filmy nezapomnělo, protože mají co do sebe a hlavně jsou dobrodružné a takových si člověk musí vážit. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Neprislo mi, ze by byl druhej film nejak slabsi nez prvni a ani, ze by se nepritomnost Zemeckise na filmu nejak vyrazne podepsala, ale precejen mam prvni dil radsi. Jedinej zasadnejsi problem bych videl v tom, ze se nekona zadna honba za klenotem, protoze skoro na zacatku je vysvetleno, jak se veci maji. Ale jinak to je opet sled paradnich honicek a vtipku s opet skvelou dvojkou Douglas a Turner a tentokrat dostal vic prostoru i DeVito, kterej je obcas fakt perfektni. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $75,973,200Tržby Celosvetovo $96,773,200║ V tomto pokračovaní je citeľná zmena režiséra, film už nemá taký spád a chémia medzi hercami tiež až tak nefunguje, nájde sa tu niekoľko scén čo pobavia ale z celkového hľadiska ide už len o priemer. /55%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

„To nie je náčelníkov syn. TOTO je náčelníkov syn.“ Keď začínajúci Robert Zemeckis v roku 1984 priviedol na plátna kín romantické exotické dobrodružstvo HONBA ZA DIAMANTOM, bol z toho vďaka humoru, láske, akcii, exotickej výprave a výbornému hereckému obsadeniu (Turnerová, Douglas a DeVito) komerčný hit. Bohužiaľ, o rok neskôr prišlo voľné pokračovanie, nevtipne nazvané HONBA ZA KLENOTOM NÍLU. Hoci titulná herecká trojica našťastie zostala, réžie sa chopil zručný americký béčkar Lewis Teague (ALIGÁTOR, CUJO, MAČACIE OKO) a podľa toho to aj vyzerá. Ľahkou rukou nakrútené švihácke a svižné scény „jednotky“ zostali ďaleko za horizontom (ak nerátame šokujúce odhalenie oného nílskeho klenotu z názvu), všetko je akési silené a postráda kúzlo originálu, ktorý sám osebe nebol žiadnym veľkým žánrovým ani iným zázrakom. Zlatý Indiana Jones. Zlatá HONBA ZA DIAMANTOM. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Jack Nitzsche: 1. When the Going Gets Tough, the Tough Get Going - Billy Ocean ,2. I'm in Love - Ruby Turner ,3. African Breeze - Hugh Masekela/Jonathan Butler ,4. Party (No Sheep is Safe Tonight) - The Willesden Dodgers ,5. Freaks Come Out at Night - Whodini ,6. The Jewel of the Nile - Precious Wilson ,7. Legion (Here I Come) - Mark Shreeve ,8. Nubian Dance - The Nubians ,9. Love Theme - Jack Nitzsche ,10. The Plot Thickens - Jack Nitzsche ()

Galerie (56)

Zajímavosti (9)

  • F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)
  • Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)
  • Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

08.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící…

Reklama

Reklama