Honba za klenotem Nilu

Scénografie:

Richard Dawking, Terry Knight

Kostýmy:

Emma Porteous

Bylo to chvílema zábavné, ale spíše mě to už nudilo. Jednička byla úrovní fakt někde jinde. Tady je sice pěkné prostředí, akční honičky, pár hlášek, ale příběh stojí podle mě za houby i ten záporák byl nudný.(6.4.2014)

Celkem solidní pokračování slavnějšího předchůdce. A přestože už nedosahuje kvalit Honby za diamantem budete se u něj stejně jako já dobře bavit.(22.2.2007)

Pro mě tohle bylo velikým zklamáním. Ale zavinil jsem si to sám. Přeci jsem věděl, že pokračování dobrodružných komedií mají značně klesající tendenci.(18.3.2009)

• sud

Absence Roberta Zemeckise je bohužel hodně znát. Scénář má sice své světlé stránky, ale je děravý jak cedník. O dost slabší, přesto snesitelný relax. 40%.(7.4.2009)

Stejně jako u jedničky se i zde jedná o klasický dobrodružný film, který nijak extra nezaujme, ale na všední den večer to stačí.(21.2.2005)

• - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)

• - Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)

• - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)