poster

Honba za klenotem Nilu

 • anglický

  The Jewel of the Nile

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Scénografie:

Richard Dawking, Terry Knight

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mariin
  ***

  Tento film napodobuje některé Spielbergovy filmy, ale je slabší. Sledoval jsem pozorně český dabing, je to ukázka úpadku, vulgarit a klení: slovník se hemží slovy sakra (nejméně 10x), kruci, krucifix, zabiju tě!, blbečkové, zatraceně, Ježíši!, atd. Bylo by zajímavé porovnat tyto výrazy s původními slovy v originále.(27.2.2008)

 • Dever
  **

  Soundtrack Jack Nitzsche: 1. When the Going Gets Tough, the Tough Get Going - Billy Ocean ,2. I'm in Love - Ruby Turner ,3. African Breeze - Hugh Masekela/Jonathan Butler ,4. Party (No Sheep is Safe Tonight) - The Willesden Dodgers ,5. Freaks Come Out at Night - Whodini ,6. The Jewel of the Nile - Precious Wilson ,7. Legion (Here I Come) - Mark Shreeve ,8. Nubian Dance - The Nubians ,9. Love Theme - Jack Nitzsche ,10. The Plot Thickens - Jack Nitzsche(10.5.2011)

 • Aleee89
  ***

  Když minulý týden prý dávali Honbu za diamantem, nějak mi nedocvaklo, že se jedná o první díl a tento (pro mě podle názvu teda mnohem známější) je už dvojka. No škoda, nemůžu teď srovnávat. Tento film byl takový nenáročný, pohodový a dobrodružný. Douglas a spol. byli celkem sympatičtí, ale nejsou to role, kde by se mohli vytáhnout tak, že by se jednalo o nějaké excelentní výkony. Ale je to zase docela zábavný film, to jo...(18.6.2013)

 • matej.perun
  ****

  Pre mna rovnaka zabava ako prvy diel, zmenou lokacie pribeh znova ziskal na exotike a pritazlivosti. Medzi ustrednou dvojicou to prijemne iskri a i ked im to obcas kazi otravny DeVito, stale je to kus poctivej 80s oddychovky, paradne sa hodiacej na nudne nedelne popoludnie. Len skoda toho docista debilneho klavesoveho hudobneho podkresu.(7.4.2015)

 • sinp
  ***

  Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí.(7.9.2005)

 • - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

 • - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

 • - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace