Honba za klenotem Nilu

Scénografie:

Richard Dawking, Terry Knight

Kostýmy:

Emma Porteous

Tento film napodobuje některé Spielbergovy filmy, ale je slabší. Sledoval jsem pozorně český dabing, je to ukázka úpadku, vulgarit a klení: slovník se hemží slovy sakra (nejméně 10x), kruci, krucifix, zabiju tě!, blbečkové, zatraceně, Ježíši!, atd. Bylo by zajímavé porovnat tyto výrazy s původními slovy v originále.(27.2.2008)

• Dever

Soundtrack Jack Nitzsche: 1. When the Going Gets Tough, the Tough Get Going - Billy Ocean ,2. I'm in Love - Ruby Turner ,3. African Breeze - Hugh Masekela/Jonathan Butler ,4. Party (No Sheep is Safe Tonight) - The Willesden Dodgers ,5. Freaks Come Out at Night - Whodini ,6. The Jewel of the Nile - Precious Wilson ,7. Legion (Here I Come) - Mark Shreeve ,8. Nubian Dance - The Nubians ,9. Love Theme - Jack Nitzsche ,10. The Plot Thickens - Jack Nitzsche(10.5.2011)

Když minulý týden prý dávali Honbu za diamantem, nějak mi nedocvaklo, že se jedná o první díl a tento (pro mě podle názvu teda mnohem známější) je už dvojka. No škoda, nemůžu teď srovnávat. Tento film byl takový nenáročný, pohodový a dobrodružný. Douglas a spol. byli celkem sympatičtí, ale nejsou to role, kde by se mohli vytáhnout tak, že by se jednalo o nějaké excelentní výkony. Ale je to zase docela zábavný film, to jo...(18.6.2013)

Pre mna rovnaka zabava ako prvy diel, zmenou lokacie pribeh znova ziskal na exotike a pritazlivosti. Medzi ustrednou dvojicou to prijemne iskri a i ked im to obcas kazi otravny DeVito, stale je to kus poctivej 80s oddychovky, paradne sa hodiacej na nudne nedelne popoludnie. Len skoda toho docista debilneho klavesoveho hudobneho podkresu.(7.4.2015)

Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí.(7.9.2005)

• - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

• - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

• - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)