Země nikoho (TV seriál)

No Man's Land

No Man's Land

Drama / Thriller

Francie / USA / Velká Británie, 2020, 6 h 12 min (Minutáž: 42–53 min)

• Marze

Postava hlavního hrdiny , a tři postavy britských bojovníků IS, který než se vybarví vypadají sympaticky. Pak ještě další postavy. Nejdříve je to válečné drama a pak spíš špionážní thriller. Příčiny vražedného náboženského fanatismu seriál moc neodhalil. Místní obyvatelé nejsou moc vidět, vypadá to že všichni odešli do Německa.(1.12.2020)

Příběh, který nám očima jednoho v první fázi nedobrovolného svědka popisuje komplikovanou situaci syrského vojenského konfliktu. Pohledem kurdských "ženských" vojenských jednotek, členů teroristů z ISIS či špionážních služeb. Sledujeme podněty jednotlivých postav jejich cestu do války zmítané země a i fungování jednotlivých vojenských složek. Vše silně reálné s dobře zvládnutou akcí. Tam v Sýrii prostě nevíš dne ani hodiny. Každá vteřina se může stát v tvém životě tou poslední.(12.11.2020)

Podľa môjho názoru naprosto dôveryhodný a realistický seriál s touto tématikou (aj keď je to samozrejme len subjektívny pocit). Zrejme takto nejako to asi funguje - politické vplyvy, geopolitický boj, demagógia, vymývanie mozgov proti ľudskosti, obetavosti, boji za svojprávnosť, identitu národov. Režisérovi nie je čo vytknúť, herecké výkony presvedčivé, bez zbytočného pátosu, kamera naprosto úchvatná. Pri pozeraní sa človek nechal vtiahnuť do deja a po pár minutách prestal vnímať okolie...Za mňa jednoznačne 5*.(16.11.2020)

„…ALE RÁD BYCH VÁM NĚCO PŘIPOMNĚL! KDYŽ NĚKDO NA BITEVNÍM POLI ZEMŘE RUKOU ŽENY, NENÍ TO MUČEDNICKÁ SMRT! JE TO OBYČEJNÁ SMRT! NA TOHO NEČEKÁ NEBE ANI ŽENY!…“ /// Krátká stopáž epizod a roztahanej děj nedají moc šancí dostat se postavám „pod kůži“. Jasan Julia Faure je kočka, ale ona nemá být ozdobou (ani hlavní postavou) seriálu. Lehce se seznamujeme s metodama ISIS a Yekîneyên Parastina Gel s tím, že každej ví, komu fandit. Jsou tady dva příběhy. Jeden bláznivýho Francouze, kterej do Sýrie vyrazil jak na vejlet k moři a druhej britský „volavky“ nasazený do nitra ISIS. Pak ještě přibyde příběh třetí… což je už kurva na osm dílů se stopáží přes 40 minut vážně moc. Nemá to napětí, postavy nemaj charisma a místo silnýho, příběhu na provokativní téma (co kurva jinýho může bejt provokace, než nechat chcípat islámisty rukou ženy), dostávám „poznávačku“. Pravda – ti britští džihádisti jsou fajnově předvedení, ale jinak slabota. Seriál je udělanej technicky i herecky suprově a musel stát spoustu peněz. Za sérií stojí producenti Faudym takže mi nezbejvá než věřit, že stejně jako tam, i tady je první série takový hrubý seznámení „se vším“ a TEĎ už to začne. Na plný koule! Že ten Francouzskej kokot přestane bejt kokot a že se naplno rozvine krása země, kde umřít znamená… vlastně neznamená vůbec nic! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) (Ne)Podlehl jsem marnivosti západu. 2.) Netoužím zemřít… ale patří to k věci. 3.) V Zombielandu bylo moc krve. 4.) Thx za titule „Renáta Mlíkovská“ a „dcfanx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(29.11.2020)

Som tak nadšený z tohto seriálu. Už dva mesiace som sa tešil kedy to príde, kedy to vypustia von a doslova som nadšený. Dostal som presne čo som očakával a hlcem každú scénu. Oh ako by som si želal druhu sezónu alebo aspoň viac epizód. Skvelý výpravy seriál založený na reálnych udalostiach to ja mam rozhodne rad a tu pekne vidieť, že keď máte silný príbeh nepotrebujete ani známych hercov, lebo príbeh to utiahne sám. Rozhodne však vidieť múdro investované peniaze lebo akčné sveny, kostými, výber exteriérov, všetko pôsobí tak uverítelne a dotvára to silu príbehu. Keby som mohol dam aj desať hviezd. Určite sa oplatí vidieť a rozhodne sa nudiť nebudete. Toto je presne druh seriálu, ktorý vás strhne hneď od začiatku a už vás nepusti.(17.11.2020)