Země nikoho (TV seriál)

No Man's Land

No Man's Land

Drama / Thriller

Francie / USA / Velká Británie, 2020, 6 h 12 min (Minutáž: 42–53 min)

Příběh, který nám očima jednoho v první fázi nedobrovolného svědka popisuje komplikovanou situaci syrského vojenského konfliktu. Pohledem kurdských "ženských" vojenských jednotek, členů teroristů z ISIS či špionážních služeb. Sledujeme podněty jednotlivých postav jejich cestu do války zmítané země a i fungování jednotlivých vojenských složek. Vše silně reálné s dobře zvládnutou akcí. Tam v Sýrii prostě nevíš dne ani hodiny. Každá vteřina se může stát v tvém životě tou poslední.(12.11.2020)

Kurdské ženské jednotky vs. Islámský stát v parádním seriálu, v kterém Antoine přijíždí do Sýrie pátrat po zmizelé sestře, ale nějak se zasekne na bojové linii. Přítomnost se střídá s retrospektivou osudů obou sourozenců, jedné krásné kurdské bojovnice a trojice Angličanů, kteří se připojili k IS. Kdybych měl zmínit malé faily, tak krom nesympatického hlavního hrdiny chovajícího se jako idiot, slabšího prvního dílu a pána, který na potkání vykládá, že je z Mosadu je tohle pro mne vedle Teheránu nejlepší seriál roku 2020, protože 1) naprosto fantasticky ukázán guerillový boj bez high tech zbraní - přepady, obsazení vesnic , sebevražední atentátníci ... 2) strhující story se zvraty a pointami 3) výprava - je vidět, že se do toho nasypalo asi zatím nejvíc jako do projektu s tematikou IS ( možná film Mosul stál víc ) 4) Souheila Yacoub jako bojovnice Sarya s krásnýma očima a prsama, tu kdybych potkal v osmnácti, tak dneska běhám v Sýrii s kalašnikovem. Seriál islámský stát působil uhlazeně televizně, Bojovnice slunce působily komorně až umělecky, Mosul měl jen válečnou atmosféru bez děje a beru, že Chalifát měl propracovanější charaktery postav a jejich jednání, ale Země nikoho má nejlepší bojovou akci podpořenou zajímavou dějovou linkou vyprávěnou strhujícím způsobem.(4.12.2020)

• Marze

Postava hlavního hrdiny , a tři postavy britských bojovníků IS, který než se vybarví vypadají sympaticky. Pak ještě další postavy. Nejdříve je to válečné drama a pak spíš špionážní thriller. Příčiny vražedného náboženského fanatismu seriál moc neodhalil. Místní obyvatelé nejsou moc vidět, vypadá to že všichni odešli do Německa.(1.12.2020)

Som tak nadšený z tohto seriálu. Už dva mesiace som sa tešil kedy to príde, kedy to vypustia von a doslova som nadšený. Dostal som presne čo som očakával a hlcem každú scénu. Oh ako by som si želal druhu sezónu alebo aspoň viac epizód. Skvelý výpravy seriál založený na reálnych udalostiach to ja mam rozhodne rad a tu pekne vidieť, že keď máte silný príbeh nepotrebujete ani známych hercov, lebo príbeh to utiahne sám. Rozhodne však vidieť múdro investované peniaze lebo akčné sveny, kostými, výber exteriérov, všetko pôsobí tak uverítelne a dotvára to silu príbehu. Keby som mohol dam aj desať hviezd. Určite sa oplatí vidieť a rozhodne sa nudiť nebudete. Toto je presne druh seriálu, ktorý vás strhne hneď od začiatku a už vás nepusti.(17.11.2020)

Při hodnocení seriálu se nejprve musím vyhnout osobním pocitům, jako že 80% hlavních postav mě srala svými postoji, nebo těžko chápatelný "folklór" těchto zemí. Další už je film, který je dost dobře natočený a vyvolává přesně ty pocity, které jsou vyžadovány. Akce jsou natočeny na úrovni a určitě ne levně. Délka, vzhledem k zápletce, je tak akorát. Akorát mě překvapil tak trochu useknutý konec.(5.12.2020)