poster

Maléna

 • Itálie

  Malèna

 • slovenský

  Malena

 • anglický

  Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

 • Aluska88
  ****

  Co by byla Malena bez Monicy?:) Převážná část filmu je věnována "výšlapům" Monicy Belluci přes město, neustálým obdivným a závistivým pohledům a diskusí o její kráse a osobě. A není divu. Monica je přenádherná žena, obdařena tělem lepých tvarů, bujných křivek a bohémské tváře. Snad jediné, co jsem postrádala, byl nějaký hlubší příběh. Očekávala jsem, že vztah mezi ní a hlavním hrdinou bude více osobnější, nebo mu bude věnováno více prostoru. Atmosféru slunné Itálie a do ní vsazeného příběhu chlapecké vášně, příjemně dotváří hudba Ennia Morriconeho. Čekala jsem toho o trochu více, co se týče stránky příběhu. Ale za Monicu, která je hlavním magnetem tohoto filmu, a za její Malenu, jednoduše nemohu dát pouhé tři hvězdičky.(9.5.2010)

 • Radko
  ***

  Scény pri mori a vykreslenie atmosféry sicílskej dediny je veľmi pekné, samotný dej jednoduchučký: Podarí sa obskočiť mladú krásku bez muža ? Telesno je v hlavnej úlohe a je jedno či prebúdzajúce sa (chlapec a jeho partia), sčasti tlmené (muži), alebo dávno vyhasnuté (ženy mužov). Pekné ladné tvary hlavnej hrdinky, prímorské prostredie a voyeuerské scény vytvorili pozerateľné talianske dielko.(13.10.2004)

 • joehot
  *****

  Malena je film oslavující/proklínající (nehodící se škrtněte) ženskou krásu. Renatovi jsem jeho touhy a sny naproso uvěřil, navíc, kdo z nás si něčím podobným neprošel, že? Režie Tornatoreho (můj první film tohoto pána) je ve spojení s hudbou mistra Morriconeho něco sladkého jako bradavky krásné ženy, ale také ostrého jako její jazyk.. Nádhera..(2.3.2010)

 • Madison
  ****

  Komediálne úlety typickej talianskej rodinky držiacej sa na princípe dennodennej hašterivosti, neskúsený mládenec podliehajúci ,,hriešnej" zvodnosti očarujúcej vdovy, podmanivé hudobné sekvencie melancholického Morriconeho + scenár podfarbený neznesiteľnými moralistami. A Monica Belluci je diabol... pardon, anjel v diabolskom prestrojení :-)(6.12.2009)

 • viperblade
  *****

  Takhle hnusně nádherný film jsem už nějakou tu dobu neviděl. Malèna začíná jako jednoduchý film, skoro až oslava dospívání a první lásky, který se pak přehoupl do něčeho z čeho vám bude docela smutno. Nejlepší na tomto snímku je fakt, že je univerzální. Prostě a jednoduše si nahraďte "božskou krásu" něčím jiným a výsledek bude stejný - lidé závidí a v některých případech se až bojí jiných, kteří jsou nějakým způsobem výjimeční. Film bojuje proti nenávisti, předsudkům a nejhorším lidským vlastnostem a byť nekončí definitivní happy endem, máte po jeho skončení o něco lepší náladu a víru, že existuje dobro. A Monica Bellucci je opravdu neskutečná. Tohle je definitivně její životní role. 100 %.(23.12.2014)

 • - Plakát z filmu, na kterém si Monica Bellucci zapíná boty, se stal nejprodávanějším filmovým artiklem toho roku a visel v pokoji milionů teenagerů. (Roman.Ticka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace