Maléna

• slovenský

Malena

Malena

Drama / Romantický / Komedie / Válečný

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's cut: 109 min)

Co by byla Malena bez Monicy?:) Převážná část filmu je věnována "výšlapům" Monicy Belluci přes město, neustálým obdivným a závistivým pohledům a diskusí o její kráse a osobě. A není divu. Monica je přenádherná žena, obdařena tělem lepých tvarů, bujných křivek a bohémské tváře. Snad jediné, co jsem postrádala, byl nějaký hlubší příběh. Očekávala jsem, že vztah mezi ní a hlavním hrdinou bude více osobnější, nebo mu bude věnováno více prostoru. Atmosféru slunné Itálie a do ní vsazeného příběhu chlapecké vášně, příjemně dotváří hudba Ennia Morriconeho. Čekala jsem toho o trochu více, co se týče stránky příběhu. Ale za Monicu, která je hlavním magnetem tohoto filmu, a za její Malenu, jednoduše nemohu dát pouhé tři hvězdičky.(9.5.2010)

Scény pri mori a vykreslenie atmosféry sicílskej dediny je veľmi pekné, samotný dej jednoduchučký: Podarí sa obskočiť mladú krásku bez muža ? Telesno je v hlavnej úlohe a je jedno či prebúdzajúce sa (chlapec a jeho partia), sčasti tlmené (muži), alebo dávno vyhasnuté (ženy mužov). Pekné ladné tvary hlavnej hrdinky, prímorské prostredie a voyeuerské scény vytvorili pozerateľné talianske dielko.(13.10.2004)

Malena je film oslavující/proklínající (nehodící se škrtněte) ženskou krásu. Renatovi jsem jeho touhy a sny naproso uvěřil, navíc, kdo z nás si něčím podobným neprošel, že? Režie Tornatoreho (můj první film tohoto pána) je ve spojení s hudbou mistra Morriconeho něco sladkého jako bradavky krásné ženy, ale také ostrého jako její jazyk.. Nádhera..(2.3.2010)

Komediálne úlety typickej talianskej rodinky držiacej sa na princípe dennodennej hašterivosti, neskúsený mládenec podliehajúci ,,hriešnej" zvodnosti očarujúcej vdovy, podmanivé hudobné sekvencie melancholického Morriconeho + scenár podfarbený neznesiteľnými moralistami. A Monica Belluci je diabol... pardon, anjel v diabolskom prestrojení :-)(6.12.2009)

Takhle hnusně nádherný film jsem už nějakou tu dobu neviděl. Malèna začíná jako jednoduchý film, skoro až oslava dospívání a první lásky, který se pak přehoupl do něčeho z čeho vám bude docela smutno. Nejlepší na tomto snímku je fakt, že je univerzální. Prostě a jednoduše si nahraďte "božskou krásu" něčím jiným a výsledek bude stejný - lidé závidí a v některých případech se až bojí jiných, kteří jsou nějakým způsobem výjimeční. Film bojuje proti nenávisti, předsudkům a nejhorším lidským vlastnostem a byť nekončí definitivní happy endem, máte po jeho skončení o něco lepší náladu a víru, že existuje dobro. A Monica Bellucci je opravdu neskutečná. Tohle je definitivně její životní role. 100 %.(23.12.2014)

• - Plakát z filmu, na kterém si Monica Bellucci zapíná boty, se stal nejprodávanějším filmovým artiklem toho roku a visel v pokoji milionů teenagerů. (Roman.Ticka)