Reklama

Reklama

Stroj času

  • Česko Cronos (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

V roce 1536 alchymista Uberto Fulcanelli, skrývající se před inkvizicí v Mexiku, započal práci na zařízení, které mělo svému majiteli dopomoci k věčnému životu. To zařízení se jmenovalo Cronos. O čtyři století později nalezne starožitník Jesus Gris podivný přístroj ukrytý v starobylé sošce archanděla. Jesus kouzlu mechanického skarabea, jenž odměnou za lidkskou krev propůjčuje svému majiteli novou životní energii, záhy podléhá. Není však sám, kdo o existenci Cronosu ví...

Tímto filmem s pochybným českým názvem STROJ ČASU se na počátku devadesátých let zviditelnil dnes již kultovní mexický režisér Guillermo del Toro (BLADE 2, HELLBOY, Faunův LABYRINT), přičemž do hlavní role obsadil herce Frederica Luppiho. Ten se objevil i v Torových pozdějších filmech PRINC BEZ KRÁLOVSTVÍ a FAUNŮV LABYRINT. (Niktorius)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (100)

Fr 

všechny recenze uživatele

NĚCO TAKOVÉHO SE PŘIHODÍ JEN JEDNOU V ŽIVOTĚ. JEN JEDNOU ZA CELÝ ŽIVOT....... /// Když starožitníka Grise pokouše kovový ,,něco“, začne se cejtit mnohem líp. Takovej mladší.... Záhadnej přístroj, kterej dokáže prodloužit život, téma věčnýho života, záhadná a fascinující kniha psaná latinsky. Nechtějte horor, spíš pohádku s téměř komiksovým motivem a filosofii poetickýho Frankensteina. Tomu odpovídá atmosféra, bohužel i tempo. Originální jednohubka spíš pro nehororový publikum a fandy G. del Tora. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že Ron Perlman hrál v divnejch filmech. 2.) Máme doma sochu, ze který vylejzaj švábi. 3.) Thx za titule ,,Etmare“ a ,,joSew“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Transformacni filmy miluju (neplest si s Transformers!) a pokud je pricina premeny starodavne zarizeni, ktere dela z lidi upiry, pak uz vubec neni co resit. Del Toruv celovecerni debut dopadl velmi dobre, zejmena svym scenarem, ale ani zpracovani vubec nezaostava a ukazuje, ze ma Del Toro v ramci hororu urcite co rict. Navic Ron Perlman, to je proste reznik, ze ktreho mate radost jen co se objevi na scene. 7/10 ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Já jsem věčnost.......... Tyhle věcičky pocházející z hluboké minulosti jsou skoro vždycky nepochopené, zneužité a nebo nebezpečné. Stroj času v tomto příběhu je datován někam do 16. století. A k jeho používání je potřeba přísných pravidel. Jsou dva muži, jeden má stroj a druhý má návod k používání. Sejdou se jejich zájmy ? CHYBA VE FILMU - Okolo 37 minuty je vidět ve skle dveří na střeše hlavu pracovníka štábu........ Film má celkem nevinný název, ale nepouštějte si ho během jídla (Stejně je nezdravé u jídla cokoliv dělat). Například scény okolo 45 minuty "na záchodě" dokážou zvednout i žaludek. CITÁT - Jak může být někdo méně mrtvej ?........ CHYBA VE FILMU - Okolo 50 minuty je řečeno, že tělo nebude mít obřad, nebude ukazováno a bude rovnou spáleno. Přesto je po krátkém střihu tělo vystavené a ukazované....... Asi tak hodinu to bylo napínavé a dobré, ale pak se z toho začala stávat směsice nesmyslností a podivností. Už jen to když se dovíte jméno hlavního hrdiny. Pak se mi to přestalo líbit. 60 %. Film je věnován památce Josefin Camros. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Guillermo del Toro už tímhle filmem ukázal, že dokáže zaujmout zajímavým příběhem i jeho zpracováním. Navíc občasná španělština dává filmu exotický nádech. Tajemný nádech to má i bez španělštiny. Distributor se opět předvedl a pojmenoval to stroj času, i když to s cestováním časem nemá nic společnýho. Mě by teda tekovej název spíš odradil, protože filmy s cestováním v čase nemám rád. Cronos zní mnohem zajímavěji a to, že to pak začne zavánět upírskou tématikou, už v názvu být nemusí. Je to skvělej film stojící za shlédnutí. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Výborný rozjezd v duchu atmosféricky magických devadestákových horrorů, na nichž jsem vyrostl a kteréžto mám hodně rád. Někde ve druhé třetině to sice trochu zvolní, ale pointa a příjemně dojemný závěr to zase napraví. Ve svém žánru velmi zajímavá a zvláštní záležitost. Plusem filmu zcela určitě je silně komorní styl vyprávění, silný příběh, dobře vykreslené postavy, povedené masky, žádní dementní puberťáci (oni tam totiž nejsou vůbec žádní, ejchuchu, hola hola!!!) a v neposlední řadě uchvacující hudba. Prostě velmi povedený zářez, dokazující, že i horrorově poněkud chudá devadesátá léta dokázala vyplodit zajímavé kousky. I když pravda, tohle asi každému nesedne, na druhou stranu, své fandy si to určitě najde. Rád se mezi ně zařadím. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (16)

  • Alchymista na začátku filmu se jmenuje Fulcanelli, což byl pseudonym známého francouzského alchymisty pozdního 19. století. Ten zmizel za záhadných okolností ve 40tých letech a jeho pravá totožnost nebyla nikdy odhalena. (HellFire)
  • Ve filmu jsou použita jména Jesus Gris a Angel de la Guardia. Pokud jména přeložíme, dostaneme „Šedého Ježíše“ a „Strážného anděla“. Anděl chrání strýčka a Ježíš má šedé vlasy, později i kůži. (HellFire)
  • Ceny (výběr): Ariel 1993: debut, režie, herec ve vedlejší roli (Giménez Cacho), námět, scénář, výprava, zvláštní efekty, MFF fantastického filmu Brusel 1994: Stříbrný havran (del Toro), MFF Cannes 1993: Cena Mercedes Benz, MFF Sitges 1993: herec, scénář. [LFŠ 2010] (Krouťák)

Reklama

Reklama