V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

zamboni

Postava Joshe Brolina při odebírání vzorku hoven: Táta vždycky chtěl abych byl zubař. Tak to ani náhodou, já nebudu celej život čumět lidem do huby. No ale tohle je teda mnohem větší hnus. V podzemí metra: Chlapi pojd'te sem, tady je nějakej hnus. Jakej? Velkej! Už jsi tady dole někdy viděl něco podobnýho? Vy se mě ptáte, jestli jsem už něco takovýho viděl? Vypadám snad na to, že už jsem něco takovýho viděl? Nee nikdy jsem nic takovýho neviděl! Kdo by sakra lezl sem dolu, aby tady pak podělal ty stěny? To by musel bejt nějakej vobrovskej posranej slon, nebo tak něco! ()

MADJACK

SLIBNÝ ZAČÁTEK KDY MATERIÁL PRO HOROR -  (MIMIKRY ČAHOUNA V KABÁTĚ) DÁVAL NADĚJI NA DOBRÝ HOROR SE ZVRTL DO PODŘADNÉHO  BÉČKA PLNÉHO SLIZU A NECHUTNÝCH REKVIZIT BEZ NÁPADU A UŽ VŮBEC  NE PŘEKVAPENÍ... POSLEDNÍ TŘETINU  JSEM SE TĚŠIL NA KONEC FILMU A TÍM I MOJE  TRÁPENÍ......  NESTOJÍ TO ZA DRUHÉ ZHLÉDNUTÍ.... ()

andy60

Tuctový scénář, ale docela dobrá atmosféra. Prostředí podzemních tunelů působí tak, jak má - tísnivě, temně a strašidelně. Jako nenáročná zábava to funguje v pohodě. ()