Pojď si hrát

• USA Come Play (více)

Osamělý klučina si najde kamaráda přes tablet, bez kterého nedá ani ránu. Tenhle záhadný tvor s ním ale má dost nekalé úmysly. (Netflix)

SpicyNugget

Chlapec autista bohužel nemá moc kamarádů a je osamělý, tak se s ním přes “bránu” (za mých mladých let to byla zrcadla, dneska je svět jinde, takže přes obrazovku mobilu a tabletu) spojí Larry. Larry chce kamaráda a bude o něj bojovat, i kdyby měli všichni kolem zemřít... Typická duchařina, které já miluju. Film je to zajímavý, bavil mě, celý den jsem měla strach kouknout se na mobil, aby tam náhodou nevyskočila Larryho kniha, která po dočtení příběhu otevře bránu... No, chytila jsem z toho filmu slušnou schízu. Co mě zklamalo, je absolutně předvídatelný konec (a to říkám jako člověk, který má sakra dlouhé vedení a nikdy nepochopím ani náznaky pointy) a “happy finále”, které já u duchařin nějak nesnesu. Jinak ale dobrý, povedený film. ()

TesterX

Uz jsem nakoukal hodne ducharin, ale tohle, ackoliv se to drzi zavedenych sablon, ma solidni zarez. Zase decko, zase strasidlo, jina forma zjeveni, ale cim tenhle snimek exceluje je zvukova stranka, ktera ve vetsi casti vytvari desivou atmosferu a navic ty porce se laduji uz od samotneho zacatku. Takze musim pochvalit, ze tady necekame pulku filmu na to, nez se neco stane, ale to neco se deje od ukonceni prvniho titulku. Nicmene z gore tu nic nenajdete a mrtvoly pocitat nebudete. Ale kdo rad solidne natocenou ducharinu, tak ho to nezklame. ()

Dawe2

Slabé, jako horor nefunguje, ani jsem se nebál. Jako drama slabé a mystery téměř vůbec. Nikdo to ničím nezachránil, ani koncem. Viděl jsem, do dalšího dne zapomenu. Ani herci to moc nezachránili. Nedoporučuji, nestojí to za to. ()

Draconian

Tohle mě příjemně překvapilo. Měl to být "dětský" horůrek - a opravdu byl. Nicméně to neznamená, že by nebyl pořádně temný a znepokojivý. Měl něco navíc...příběh o autistickém chlapci, který nemá kamarády a jeden se mu nabídne. V mobilu se mu objeví zničehonic příběh o monstru, které se jmenuje Larry. Píše se tam, že když příběh dočte, Larry opravdu přijde... Musím vyzdvihnout herecký výkon dětského herce Azhy Robertsona, který malého autistického kluka zahrál na jedničku, zcela uvěřitelně. Film je dlouho takovým rodinným dramatem, a do toho vkládá tajemnou hrozbu v podobě neviditelného monstra z mobilu či tabletu. Závěr je už víceméně klasickým horůrkem s monstrem, ale to vůbec nevadí, protože snímek nabízí i zajímavé filmařské nápady, které diváka udržují v napětí. Je to zkrátka solidní horůrek, i když je dělaný i pro mladší publikum, tudíž nečekejte žádné větší náasilí nebo přehnané lekačky (naštěstí a je to jedině dobře). 80%...tohle se mi vážně líbilo. ()

exe.

Ako horor sa to celkom dá, ale nie je to bohvie čo. Príšera Larry nebola nejak moc strašidelná, budovanie, gradovanie postáv a vývin deja je vcelku ok, celkom dobre si to zvláda držať diváka v neistote a scény s blikacími svetlami pri vyslovení mena príšery a nepríjemných zvukov vie v niektorých scénach nabrať celkom solídnu atmosféru, avšak nedokáže si to diváka tak chytiť, aj keď je hororová atmosféra celkom fajn a herci taktiež. Come play je viac menej podobný filmu Babadook, ale s Come play som spokojný trošku viac, aj keď väčšina píše opak. Azhy Robertson podáva skvelý výkon a rolu autistického chlapca zvládol dobre a presvedčivo, jeho matka Gilliah Jacobs bola tiež celkom sympatická, ale samotný film nebol dobre prepracovaný, príšera, ktorá sa dá vidieť len v appke, už nikoho nevystraší, prevedenie mi prišlo suché a málo zaujímavé, keby sa s tým tvorcovia vyhrali viac, mohlo by ísť o celom fajn film, ale tým nechcem povedať, že sa mi daný film nepáčil, hororové prvky plnia svoju funkciu, za čo som rád, tento film je rozhodne lepší ako režisérov kratkometrák o Larrym. A pri pár scénach bola vidno spojitosť, dokonca až kopírovanie hororového krátkometrážneho filmu o Snapchate, ale nemyslím si, že je medzi tím nejaká spojitosť, každý si ide svojou vlastnou cestou a Come play to viac menej zvláda, na druhú stranu stále lepší a menej desivý Larry, jak keby namierite kameru a vidíte toto monštrum a chodiacu mŕtvolu v jednom. Táto pani konkurenciu nemá žiadnu, maximálne samú seba. Larry sa môže zahrabať. ()

DeLonge

Víte jaký je rozdíl mezi Come Play a třeba takovým Zííí? Které je často porovnáváno právě s naším milým Larrym. Kurevsky velký. Come Play je totiž ve všech směrech lepší. Má totiž lépe zpracovaný námět. Lepší atmosféru. Lepší lekačky. Lepší průběh a hlavně lepší pointu. Ale ze všeho nejvíc má hlavně lepší herce!! Snaží se alespoň krapet slušně hrát a neběhají jak idioti po polštářích v lávě za neustálého kvílení zííí, zýýý, zííí. Za což jim moc děkuju. Tak a právě jsem vypotřeboval užití slova "lepší" asi tak na 10 let dopředu. Ale za tohle to fakt stálo. Jo a některým zdejším chytrákům, expertům, znalcům medicíny (prostě nedomrlým kokůtkům) doporučuji, něco málo si o autismu nastudovat, než tu začnou psát ty svý sračky. Takže rozdíl mezi Come Play a Zýýý jsou přesně 3 *. Top hláška: "Dokáže se točit věčně bez pozvracení? Jo, je to možné." ()

Accuphose

Asi takhle, ten film je neoriginální, má hloupej námět (sice tam je nějaká výchovná složka či odkaz), kluk svou roli hraje dobře, kamera taky fajn, ale celé se to nikam neposouvá, kvalitu scénáře a dialogů taky nějak zvlášť neřeším s ohledem na fakt, že film je hloupej... 95 minut to bylo na odpad, nicméně závěr je moc dojemnej, takže za mě jedna hvězdička. ()

Ignitus.C

Velmi příjemné překvapení! Bylo to zábavné, strašidelné, a odsejpalo to. Pár nápadů jsem hodně ocenil, jako ta neviditelná postava, která byla vidět jenom k vůli tomu, jak se o ni odráželi věci ve větru, nebo ten filtr na obličeji ve skříni, ale i ten laserový metr. Nevím proč musí být hlavní dítě v hororu, ale celkově ve filmu vždycky více či méně postižený... Taky nějak nedokážu stoprocentně souhlasit s tímhle veřejně oblíbeným názorem, že "mobily jsou zlo" Nějak to tak nevnímám, a ani se technologií nebojím. Klidně to mohli soustředit víc na to, že to je jenom stvořené z lidské osamělosti. A ne, z osamělosti "K VŮLI TELEFONŮM"... Konec byl takový překvapivě "romantický", na to že to byl horor, ale vůbec mi to nevadilo. ()

mataloxxl

Veľmi primitívny horor s neskôr až otravným autistom, natočený do štýlu aby to vyzeralo. Celý film mal hlúpu atmosféru.. ale nie takú hlúpu, aká u hororov býva, ale takú fakt že prij*banú. 4 Decká kričia v celom dome, robia bordel, praskajú žiarovky, a obe matky spokojne spia vedľa. Nervy na hlúposť filmu 9/10, film 4/10. ()

goauld

Mít autentické dítě je asi pořádný záhul na psychiku a ani se pak nedivím, že to mnozí nezvládnou, obzvláště - pokud autentické dítě má k tomu "svýmu světu" ještě imaginárního kamaráda. K tomu, aby mu "někdo" rozuměl je zapotřebí soc.pracovnice - nejlépe černoška. Abych pravdu řekl - mě osobně docela dost vadí rozmazlení spratci, řvoucí děti a nejvíc autistické děti, protože ... protože s nima se ještě hůře komunikuje než s batoletem. Ani se nedivím, že autentické děti nejsou zrovna neoblíbenější v běžných třídách, ale když už tedy nejsou "speciální" třídy plné autentických dětí... Co se dá dělat. Holt dětma nezatopíš a tudíž se to musí překousnout. Jen teda přátelé celkem nechápu, PROČ ZROVNA ZDE muselo být jedno takové??? Copak si "Larry" nemůže najít dítě jakékoliv? Třeba hendicapované... nebo astmatické. No nic.... Každopádně ošklivák Larry byl opravu slušně ošklivý a sem tam dokonce i atmosfera zafungovala. Takže jako joooo - nebylo to nakonec špatný. Závěr trochu "zvednul grády" proto nakonec hodnocení slušný průměr. ()

Pavlis.xxx

Možná trošku přepálím, ale líbilo se mi to. Sice jde o milionkrát omletý klišé - dítě něco vidí, nikdo mu nevěří, pak všichni dostanou po píííči - ale kupodivu pár nových nápadů, celkem zajímavá atmosféra, klasický anorektický bubák a šlo to. Celý film jsem si říkal ať neposerou konec a ono se skoro nestalo :D Trošku takové vlk se nažral a koza zůstala celá. Matka sice páápáá, ale nakonec všichni šťastní.. Klidně bych snesl víc. Samozřejmě to připomíná spoustu jiných hororů, ale ostudu to neudělá. Víceméně jediné co mě fakt štvalo byl fakt, že kdykoliv se něco dělo někde venku nebo přímo na ulici nikdo nikde nikdy nebyl. Zhasínaly světla všude možně, troubily auta atd atd a nikdo nikde. Bavilo víc než nedávné Z, takže slabé 4. ()