Anthar l'invincibile

Devil of the Desert Against the Son of Hercules

The Slave Merchants

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Itálie / Španělsko / Francie, 1964, 114 min

Snímok by sa dal zaradiť do subžánru "meč a sandal" hoci sa odohráva v Oriente. Zákerný Ganor zabije svojho vládcu, ale jeho ďeťom sa podarí utiecť. Predovšetkým sledujeme osud dcéry Sorayi ( Michéle Girardon ), ktorá sa pomocou Anthara, syna Herkula, snaží o pomstu. Toho hraje ďaľší svalovec, otrasný neherec Kirk Morris, čo bolo najvačším omylom castingu. Samotný film spĺňa len polovičné parametre dobrej zábavy, našťastie ide všetko rýchlo a podobne aj rýchlo vyšumí z divákovej hlavy. Slabší priemer. Druhý komentár, piate hodnotenie.(2.2.2017)

• Martin741

Aj maestro ako Margheriti obcas natocil slabsie filmy - Flesh for Frankenstein 1973 a toto. Slabe, s planym tempom, prisersne dialogy ... fakt len liznute po povrchu ... len taky slaby a povrchny vyplach, nebrat : 30 %(19.5.2018)

Nenáročné orientálne peplum v hl. úlohe s pre mňa neznámym talianskym svalovcom Kirkom Morrisom. Čo sa týka výpravy a dobrodružnosti, nie je mu pomaly čo vytknúť, napínavý príbeh je natáčaný v rôznych lokáciách, interiéroch i orientálnych exteriéroch, nechýbajú zvodné dievčatá, akcia strieda akciu. Horšie je to už s kvalitou onej akcie, aj so samotnými súbojmi, ktoré končia pre hrdinu až príliš jednoducho. Puncu kvality nepridá ani scéna so súbojom s nosorožcom či preťahovaný záver v trápnej zrkadlovej sieni. Napriek tomu, filmík určite nenudí a je veľmi príjemnou alternatívou k antickým peplumom.(10.9.2016)