Ma Rainey – matka blues

• USA Ma Rainey's Black Bottom (více)

V roce 1927 se v nahrávacím studiu v Chicagu sešla Ma Rainey se svojí kapelou, ale brzy tam zavládla napjatá atmosféra. (Netflix)

zodiak217 odpad!

Tak tento film je riadny prepadák. Takmer celé sa to odohráva výlučne v skúšobnú a nahrávacom štúdiu, kde riešia tak bizarné témy, že im asi nerozumejú ani oni sami nie to ešte európsky divák a celé sa to skončí, že jeden černoch zabije druhého lebo mu stúpil na novú topánku? Akože vážne? Moje očakávania boli vysoké a moje sklamanie o to väčšie, keďže od začiatku čakáte, že vás niečo vtiahne do deja a z tej celej letargie vás vytrhnúť len záverečné titulky keď je konečne koniec. Nech s tým idú do divadla nie na Netflix. Toto bola kategoricka nuda bez zmyslu a akéhokoľvek prvku putavosti. Však to v podstate ani nemalo dejovú líniu. ()

bonovox

Film na prekvapivo bavil, po vlažnom úvode sa príbeh jedného dňa v nahravacom štúdiu celkom slušne rozbehne až k záverečnej prekvapivej katarzii. Po hereckej stránke skvelé, Vilola aj Chadwick si idú jednoznačne po sošky oscarov. A nevadí až príliš divadelné prevedeníe. Silných 60% ()

belinko

Že si Chadwick (podľa môjho hodnotenia) kráča po posmrtného oskara je isté. Avšak s filmom mám niekoľko problémov. Je natočený podľa divadelnej hry, avšak niečo mu chýba. Niečo, z čoho by som mal pocit ako pri dvanástich rozhnevaných mužoch. Neviem či je to moja nevedomosť ohľadom blues, neviem či je to to, že nie som černoch, alebo to, že som v tej dobe nežil v Chicagu a neviem aké to tam bolo. Neviem, či je to prehnané tlačenie na výstup jednej postavy, alebo nesympatickosťpostáv (samotná Ma). Neviem. Fakt neviem. Avšak Wakanďan sa svojej role zhostil fajn a vlastne až do tohto snímku som nevedel, že by vedel zahrať aj niečo vážnejšieho. RIP. 3* ()

Tomas_PO

Síce ďalší film do série Black Lives Matter, čo môže už viacerým evokovať slovo 'príliš', no na strane druhej, černosi veru nemali v USA na ružiach ustlané. A to ani vtedy, keď patrili k umeleckým hviezdam, ktoré bavili celú krajinu. No po predstavení museli ísť kilometer do segregovaných toaliet. Trochu zbytočne prehnaný záver, no inak výborný mix pomerne dlhých konverzačiek (s ťažšie zrozumiteľnou černoškou angličtinou) a dynamického prejavu hlavnej protagonistky, inak maximálne nesympatickej. To však výborne vyvažuje kapela. Dobrý dojem umocňuje aj skutočnosť, že sa jedná o príbeh založený na reálnom udalosti. ()

jarmil8

Nepovedená adaptace divadelní hry. Divadelnosti se film nezbavil, scény ze zkušebny jsou úmorné, Boseman film neutáhne a Violy Davis je příliš málo. ()

Vaisak

Na tomto filmu mě asi nejvíce bavil Chadwick Boseman,který to zahrál výborně, ale podle mě si za tuhle roli nezaslouží Oscara, protože mě až tak moc nenatchnul jako jiní herci kteří jsou nominováni. Ale kdyby dostal Oscara, tak by mi to vůbec nevadilo. A teď k filmu. Film mi přišel moc natažený, nic podle mě (až na uplný konec) se za tu dobu nestalo,jenom nahrávají desku a to je vlastně úplně všechno. Dal bych tomuto filmu 3* ale když se nad tím zamyslím a podívám se jaký filmy jsem hodnotil 3*, tak byly o hondě lepší než tenhle film. Takže za mě 2* ()

Petrval

Mám rád blues,moc se mi líbila ta doba kde jse to odehrává (hra Mafia), dobré rozloučení Chadwicka Bosemana ale nesypatická hlavní postava a mdlý děj to vše bylo pro mě nestravitelné a nutil jsem se to dokoukat. Slabé 2* ()

Nadějná mladá žena vyhrála ceny AACTA

Nadějná mladá žena vyhrála ceny AACTA

06.03.2021

Včera proběhl 10. ročník předávání Mezinárodních cen AACTA, které uděluje Australská akademie filmových a televizních umění. Snaží se tak ocenit význačné tvůrce a jejich díla z uplynulého roku, bez… (více)

46. ceny LAFCA byly rozdány

46. ceny LAFCA byly rozdány

21.12.2020

Včera proběhl 46. ročník předávání cen Asociace losangeleských filmových kritiků (Los Angeles Film Critics Association - LAFCA). Ta již od roku 1975 vybírá nejlepší filmy uplynulého roku z pohledu… (více)

Země nomádů vítězí u kritiků

Země nomádů vítězí u kritiků

15.12.2020

Přestože by se mohl zdát letošní rok na oscarové filmy chudý, ve skutečnosti tomu tak není. Důkazem budiž předávání filmových cen kritiků z Boston Society of Film Critics, ze kterého vzešlo hned… (více)