Nikam zvlášt

(festivalový název)
  • Itálie Nowhere Special (více)

John má 35 rokov, živí sa ako umývač okien a celý svoj súčasný život zasvätil starostlivosti o štvorročného syna Michaela, ktorého matka ho opustila krátko po jeho narodení. Keď sa dozvie, že mu ostáva len niekoľko mesiacov života, snaží sa urobiť všetok pre to, aby mu našiel novú, dokonalú rodinu a zároveň ho čo najviac ochránil pred závažnosťou situácie. (RTVS)

kolemjdouc

Scénář ze šuplíku o umírání.Ale oproti jiným je extra emotivní.Nenuceně.Je na divákovi ,jak dalece si pustí Jona a Michaela pod kůži.Postupem času se mě dostal dál ,než jsem chtěla.A jen jsem se modlila, aby to ten nahoře nějak zvrátil.....Jonovi velmi pomáhaly rozhovory se starou paní na její zahradě.Její číše života byla naplněna až po okraj moudrostí a laskavostí.Až po skončení filmu jsem si všimla že scénář a režii měl Pasolini.Ital .Který práci odvedl po "italsku" S citem pro detailní záběry a pomalým během času.Skvělá kamera.Obzvlášť vynikající Norton.Mám ho ráda.Ale až moc často dostával dobové role.Kde ve své roli dělal kukuče na ukdákané dcery ,kterých se rodiče potřebovali zbavit.Seriál McMafia byl jak šitý pro něj.V tomhle snímku ukázal jak velký je herec.Myslím ,že sám děti ještě nemá i když má dlouholetý vztah.Ale v roli otce se do té situace dokázal vžít pomalu za hranici dokonalosti!.Nehledě na to ,že klučina v roli jeho syna byl opravdu malý ale úžasný!Kdo ho dokázal přesvědčit ,že se nemá dívat do kamery anebo sledovat pohyb za ní.Ten kluk to neudělal ani jednou!Ve filmu měl hodně prostoru takže muselo být náročné s ním pracovat.Klobouk dolů. ()

Pawlisman

Moc povedené, žádný zbytečný patos a ořecitlivělost...vlastně střídají se 2 druhy scén, v jedné si otec užívá čas s dítětem a věnuje se mu. V druhém bcházíme bizarní rodiny, které se ucházejí o adopci. Chybí tam nějaké lepší pojítko, či lépe rozvinutí červená nit. ()

Rathalos

Smutna a aj depresivna drama podla skutocnej udalosti,ktora vykresluje vztah umierajuceho otca,samozivitela a synceka,ktorych opustila matka,citliva tema,ktora nenecha nikoho chladnym,ten maly chlapcek bol strasne zlaty,aj ja by som si ho hned adoptoval...:-) ()

Rockerman

Říká se, že smrt je jedinou spravedlností na tomto světě, protože čeká každého z nás. Někdy je však totálně nespravedlivá, jak dokládá děj tohoto filmu. Výborný, silný film, který citlivějším povahám nelze doporučit a to přesto, že je to natočeno velmi citlivě, bez zbytečného citového vydírání diváka. ()

siloalampa

Ak vychovávate doma malé dieťa, je to celkom emocionálny nárez. Veľmi pekná, nezávislá, nenáročná a predovšetkým citlivo podaná filmárčina. ()

SAINTS

Tento skromný a zdržanlivý príbeh o slobodnom otcovi s nevyliečitelnou rakovinou,ktorý sa snaží najst adoptivnych rodičov pre svojho maleho syna ohromý diváka.James Norton zahral umyvača okien z Belfastu vynikajuco.Výborný je aj Daniel Lamont,ktorý v čase natáčania mal štyri roky a zahral Michaela.Tento film je lahké prehliadnut,ale bola by to škoda.Treba dat šancu tomuto malému filmu,na konci vás uchváti.Najlepšia recenzia je od výfuka. ()

Arcisit

Jelikož jsou tady nicneříkající popisky filmů tak přidávám pro představu z Imdb. When John, a thirty-five-year-old window cleaner, is given only a few months to live, he attempts to find a new, perfect family for his three-year-old son, determined to shield him from the terrible reality of the situation. ()

Grázl83

Dej není ničím zvláštní, vlastně se tam toho moc neděje, ale je to tak citlive natoceno a podkresleno hudbou, že to snad každého musí dojmout. ()

PTuranyi

Krásny emotívny príbeh osamelého otca Johna a jeho láske k synovi Michaelovi. Nejde tu však o nejaké bezbrehé juchanie nad životom, pretože John musí riešiť jednu zložitú úlohu. Musí nájsť náhradných rodičov pre malého Michaela, pretože on sám zomiera. Stretávame tak spolu s Johnom a Michelom rôzne rodiny, páry i jednotlivcov. Pozorujeme Johna pri práci, hre s Michaelom a iných bežných činnostiach. V každej z nich však cítiť Johnovu lásku k synovi. Najťažšie je však Michaelovi vysvetliť, že zomrie. Krôčik po krôčku sa to však blíži. Samotný príbeh má dostatočne silný náboj, takže sa na to produkcia dosť spolieha a nenúti sa do dramatizácie. Je to však na škodu, pretože kvôli tomu dosť veľká časť filmu vyznieva dosť prázdne. Našťastie herci sú perfektní a ku koncu sa objaví aj subtílna hudba, ktorá jemne dotvára atmosféru. 75% ()

Lucinek

Velice citlivě natočený film. Žádný doják, který  hraje divákům cíleně na city. Znovu už se však na něj  nnepodívám, drásá mi to duši. ()

Fibonacci

príliš vážny lomka smutný príbeh, na ktorý som nemal to správne psychické rozpoloženie. ani nie preto, že to ja krucinál ozaj smutný film, ale dopiči, tá monika to zase dojebala, už ma z nej ide jebnúť. prečo si veci po sebe neskontroluje a už ich pridáva do final? to je fakt taka hlupa? som bol rušený pri sledovaní, nevedel som to vnímať plnými dúškami... ()

Norrek

Krásný, citlivý film, do kterého se mi příliš nechtělo. Protože jsem tušil, že to nebude žádná velká zábava. Stálo to ale za to. Film se opravdu nesnaží tlačit na pilu, nepodsouvá divákům žádné dojímavé scény. Michael s Johnem žijí zdánlivě běžný, prostý život, který však se přibývající stopáží tíhne k těžkému konci a na diváka se přelévá bezvýchodnost Johnovy situace. Ústřední herci a jejich chemie však udrží diváka v pozoru po celou dobu a film nezačal nudit. ()