Reklama

Reklama

Modrá planeta - Historie oceánů

(TV seriál)
  • Česko Modrá planeta (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2001, 7 h 43 min (Minutáž: 57–58 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Vstupte do světa podmanivé krásy a objevte nové druhy, prohlédněte si dosud nespatřená místa a buďte svědky příběhů a zápasů o přežití, jaké kamerou dosud nebyly zachyceny. Modrá planeta je první seriál, který tak obsáhle vypráví o historii světových oceánů. Neobyčejné obrazy ze skrytého podmořského života ve své hrozivé přitažlivosti odhalují jedny z nejlépe ukrytých tajemství. Vstupte do světa podmanivé krásy a objevte nové druhy mořských živočichů, prohlédněte si dosud nespatřená místa a buďte svědky příběhů a zápasů o přežití, jaké kamerou dosud nebyly zachyceny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Klasický kvalitní dokument z produkce BBC plný pečlivě vybraných záběrů, kde je ale znát a snad ještě více, jak v případě o 5 let novějšího Planet Earth, že se technologie a celkové nároky diváka posunuly. Po stránce technické kvality tahle série sem tam už docela pokulhává a dobré záběry střídají leckdy i ty poměrně nekvalitní. I v ozvučení, navzdory tomu, že jsem sledoval bluray rls, je hodně slyšitelný velice nízký bitrate a otravuje to. A někdy i mírně nudí. Pokud ovšem pominu technické věci, je to stále nadstandardně dobře odvedený dokument plný unikátních materiálů, doplněný o řadu informací a příjemně namluvený špičkou v oboru. A to taky není rozhodně málo. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Tato dokumentární série BBC je opět sérií úchvatných událostí, z nichž se mi nejvíce vryje do paměti neúprosný boj kosatek s mládětem keporkaka a pak fascinující záběry neokoukaných tvorů u hlubin oceánů. Také je zde k vidění několik příspěvků, které již byly k vidění i jinde, byť třeba i později. Osobně mi tam chyběl větší vklad Davida Attenborougha. Nejde ani tak o jeho fyzickou přítomnost ale přeci jen, je-li autorem scénáře (a na jen vypravěčem jako zde) jednotlivé příspěvky a epizody jsou lépe propojeny a logicky hladce navazují a hlavně je na jeho vlastních projektech cítit s jaký zápalem a láskou na nich pracoval. Z monumentální Modré planety toto nasazení necítím. Každopádně se i tak jedná o jednu nejlepších dokumentárních sérií všech dob. ()

Reklama

Stanley 

všechny recenze uživatele

V čemkoli má prsty David Attenborough, to je dokumentární skvost, o tom není debat. Modrá planeta možná není toliko rozmanitá jako jeho o 17 starší Živá planeta, poněvadž zde se většinou vše točí kolem moří a vodstva obecně, nic to však nemění na tom, že se jedná o velice zajímavý, naučný a zábavný klenot tohoto žánru určený pro všechny vrstvy diváků, kteří aspoň trochu umí ocenit krásy přírody. A ještě k tomu skvělá hudba od George Fentona, který se ukázal jako zaručeně dobrá volba; stvořil pro Modrou planetu snad zatím jeho vůbec nejlepší soundtrack. ()

xjane 

všechny recenze uživatele

Některé díly jsou trošku slabší než jiné (nejlepší je asi Hlubina, Korálové moře), ale stále jde o nádherný dokumentární seriál plný opravdu skvostných záběrů ze života ve světových mořích a oceánech. Ostatní dokumenty tohoto typu jsou proti tomuhle docela o ničem. Krásné obrazy navíc doplňuje výborná hudba a srozumitelný komentář. 95% ()

Freemind 

všechny recenze uživatele

Chystám se na "Planet Earth" a dost se bojím - protože pokud to je lepší, než Modrá Planeta, tak si u toho asi učůrnu. Tento seriál mi kdysi ukázal, že jsem zdaleka neviděl všechno, co kdo kdy mohl natočit o zvířátkách a zcela suverénně mne posadil na prdel. Monumentální i křehce poetické, symfonie obrazů a pohybů. Chjo. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama