Americká vražda: Rodina od vedle

• USA American Murder: The Family Next Door

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly. (Netflix)

Davidkkk

Překvapivý kus z dílny Netflixu chytne, nepustí a znepokojí. The Family Next Door je velmi příjemný (pokud v tomto kontextu lze o nějaké příjemnosti vůbec mluvit) vybočující počin, který si rozhodně zaslouží pozornost jakéhokoliv diváka nad patnáct let. Já osobně jsem o samotném zapeklitém případu nevěděl ani ň, načež první minuty mě celkem nudily, a tak nějak mi mozek napovídal, co a jakým způsobem se přihodí. Domněnky se sice do maxima naplnily, nicméně i přesto mě dokument zbylých dejme tomu 70 minut držel ukovaného v křesle a vpouštěl do mého těla velmi nepříjemné nervy drásající tóniny připomínající ústřední motiv Jokera z minulého roku. O nadneseně řečeno střihačské práci lze hovořit jen v dobrém a uvnitř amatérského vizuálu jakéhosi telefonního či počítačového softwaru se skrývá jedno šíleně napínavé tajemství o vraždě několikačlenné rodiny. Závěrečné svědčení mě odrovnalo. ()

Vabr

Po dokumentární Netflix sra*ce Smrt do roku 2020 jsem se rozhodl zkusit další. No nakonec nic moc. Očekával jsem něco hrůzostrašnějšího, zvrácenějšího a nepředstavitelnějšího. Bylo to takové mdlé a délka 83 minut tomu moc nepomáhala. Měli to nacpat do 45 - 60 minut maximálně(!). Chronologicky by dokument aspoň nějak gradoval a já se v něm neztrácel. Ne, namísto toho je dokument plný časových skoků dopředu a dozadu a nohoru a dolů. Ta jeho ženská mě upřímně dost s*ala, to její "Proč mě už ku*va neo*uká?! Chcu sex!!!". Nadržená, panovačná, tvrdohlavá, hádavá kráva. Jejími slovy shrnuto temperamentní😜. S ní bych fakt nevydržel, ani se mu nedivím, že si našel jinou. Byla hezčí a (snad i) menší kráva. Celkově na mě dokument vůbec nezapůsobil nijak emočně a určitě si jej nebudu pamatovat. Další rána vedle, Netflixe! Komentář nemířím samozřejmě nijak útočně na rodinu, ale vůči dokumentu. Muselo to být určitě pro rodinu strašné. Ještě poznámka mimo. Ta část Ameriky, kde žili, je naprosto ohavná. Nejsou tam žádné stromy, zeleň, řeky, vyvýšeniny. Je to jen placka pokrytá pískem a prachem. VYHODNOCENÍ: JEŠTĚ JEDEN DOKUMENT A UDĚLÁM SI UŽ PLNÝ NÁZOR NA NETFLIX DOKUMENTY! ()

mazic

chtěl jsem je zabít, chtěl jsem je pohřbít, ale radši se na to vyseru a zaplatím rozvod, alimenty a jednou za 14 dní si ty parchanty vezmu na víkend. díky netflix - chtěl jsem to udělat stejně a přišli by na mě. srát na prachy. prostě srát. jdu vyplnit papíry a poslat tu krávu do hajzlu..... ()

kukkik

Díky dnešní době sociálních sítí a všudypřítomným kamerám mohl vzniknout tenhle opravdu celkem unikátní dokument, který sleduje průběh zločinu prakticky v přímém přenosu. Na plný počet mi tomu chybí snad jen trocha hrané akce.. ale dost možná jenom druhé promítání. Opravdu velice dramatická, unikátní a děsivá podívaná. Zatím každopádně 4/5 ()

Franc1s

Tenhle dokument a co se v něm událo ve mě rezonoval jestě několik dní....Celé složené je to z autentických záběrů z vyšetřování, zprávy z mobilů a taktéž videa a obsah ze soc.sítí...Rozebírat kdo,co a nebo kde se stala chyba, není potřeba a nechť si udělá každý obrázek a úsudek sám...Rozhodně jako otec rodiny, kde mám pět dětí, jsem na konci z toho byl hodně špatnej... 8/10 ()

alldo.raine

Jak napsala uživatelka emma53, hodnotit se dá pouze forma, kterou byl tento dokument udělán. A tam mi vyhovovala. Nicméně je mi z toho pořád zle a doporučuji těm, co ten příběh znají, nejít do toho znovu. Já to udělal, byť jsem věděl o co jde a jak to dopadne. A jelikož na takové dokumenty normálně nekoukám, zde jsem udělal výjimku. Říkal jsem si, znáš konec, vís jak to je, jsi na to připravený. Nebyl jsem. Prostě jsem nebyl. Poslední sekundy se konzumovali opravdu velice těžko. ()

Equilita

Pri filme, ako je tento sa ťažko oddeľuje samotný obsah od formy spracovania, pretože jednak je to skutočná, nesmierne beštiálna a šokujúca udalosť, ktorá ma núti dať 5* a zároveň sa mi moc nepáči to, ako je to celé zlepené dohromady a hlavne z čoho. Myslím, že si tento príbeh zaslúžil oveľa kvalitnejšie spracovanie, ale nedá sa urobiť veľa s málom materiálu. Každopádne som pred videním tohto filmu o prípade vôbec nič nevedela, možno aj preto to na mňa tak doľahlo a mala som veľmi nepríjemné pocity. ()

sunfreedom

Mám obecně rád true crime věci, takže to možná lehce přidává na hodnocení. Každopádně je hrozně zajímavý ten styl, ky jsou použité jen oficiální záběry od policie a ze sociálních sítí. Žádné mluvící hlavy kamarádů "nikdy bych neřekl, že se to stane" apod. je to v tomto ohledu hodně syrové. Chápu ale i nízká hodnocení s ohledem na to, že se koukáte na totální white trash rodinu, kde chlap ovládá ropnou věž a ženská prodává zbožíčko v pyramidové hře a do toho chce už třetí dítě, o které nikdo kromě ní nestojí. ()

Najt

Zajímavá rekonstrukce zajímavýho příběhu s nečekaným rozuzlením. Důležitých bylo akorát posledních 30 minut, jinak první půlka byla vesměs snůžka klasických všedních blbosti. Co se ale týče vztahu mezi hlavními aktéry, tak tam jsme se nedozvěděli vůbec nic.. škoda ()

celticek

Borec to těžce nezvládl. Na to snad ani nepotřebujete speciální oddíl vyšetřovatelů, abyste okamžitě pochopili, že něco není v pořádku. Stará byla solidní semetrika, ale takto chlap problém neřeší. Bylo otázkou času, kdy se složí. ()

milwaukee

Takhle to dopadne, když se ve vztahu posere úplně všechno. Že dotyčná byla blbka, která i návštěvu hajzlu musela sdílet na sociálních sítích, je víc než jasné. Manžel to prostě už nedával a hráblo mu. Ale co mě děsilo úplně nejvíc, byla rodina sousedů. Ona vyžraná prasnice s prdelí jako heligon, on vepř s výrazem debila a s kšiltem dozadu a syn kombinace obojího. Tupan s ocasem. Asi ho neměl mezi nohama, tak si ho udělal na hlavě. Film byl tak na 50%, když mluvím o zpracování. Ale z osob, které jsem tam viděl, se mi chce trvale, hutně a dalekonosně blejt. Bůh žehnej (nejen) hamburgerové Americe. ()

sharkamell

Na tento dokument jsem se hodně těšila. Byla jsem trochu zklamaná zpracováním, v podstatě se skládá ze záběrů z videí ze soc. sítí, záběrů z policejních kamer a kamer u soudu, nejsou tam žádné výpovědi lidí kolem. No, ale i tak byl mrazivý, hlavně závěr. ()

mikki089

Sice se ten, kdo se zajímá o true crime a sleduje kanály zaměřené právě na podobné věci, nedozví nic nového, ale i tak to byla solidní podívaná. Cením si hlavně toho, že film byl vytvořen ze záběrů pořízených přímo rodinou. ()

marek29

Hodně real shit tohleto.. Ale i takoví mezi náma chodí. Odsýpá to, některý záběry ani nechápu jak pořídili, je to pecka, mrazí z toho, to se musí vidět. Shocking, but not unbelievable. Plnej bez diskusí & Netflix! ()

SAINTS

V novembri 2018 uznal sud Christophera Wattsa vinnym z vraždy svojej tehotnej manželky Shanam a ich dvoch dcer a potom tieto tela zlikvidoval na priemyselnom ropnom poli nedaleko ich predmestkeho domu.Je to presne ten druh hrôzostrašneho pribehu zdanlivo idylickej americkej rodiny,ktory inšpiruje špecialne spravodajske relacie.Netflix dokument zvolil menej senzačny postup a poskytuje niečo viac znepokojujuce o pribehu.Sila filmu spočiva v rozhodnuti režiserky Jenny Popplewell vyhnut sa tradičnej podobe televizneho krimi dokumentu.Neustale Shananine aktualizacie na socialnych sietach,videozaznamy a textove spravy s manželom tvoria ustredny material pribehu filmu.Tieto prvky nakoniec koliduju s kamerovymi zaznami policajtov a videozaznamov sledujucimi Christopherovu vypoved.Vysledkom,je film ktory je velmi intimny,ale zaroven dostatočne expanzivny na to,aby odražal vzdialenost medzi online predstavou štastneho manželstva a zničujucou pravdou rozuzlenia vztahu.Je to tematicky film o manželstve a klamstvach socialnych medii,ako aj prenikave skumanie domaceho nasilia koncipovane s opatrnostou s nepopieratelnym remeslom. ()