Během vietnamské války se vojenská hlídka vydává plnit úkol, který by se možná stal jen jedním z mnoha zapomenutých válečných kroků, kdyby skupinu nedoprovázel válečný reportér. On a především jeho kamera se stávají svědky událostí, během nichž nejen bezprostředně zaznamenají průběh plnění povinností, ale podaří se jim i nahlédnout hlouběji do životů řadových vojáků... Netradiční válečný snímek přináší filmařsky originální pohled na válku ve Vietnamu, za což byl nominován například na cenu prestižního festivalu nezávislých filmů v Sundance. (oficiální text distributora)

KoleckoR

Jak v poslední době šlapu na filmy s dokumentární kamerou, tak u tohoto snímku to bylo skvělé. Jeden z těch lepších válečných filmů z Vietnamu. ()

crha

Válečný nízkorozpočťák a la Záhada Blair Witch. Akce skoro žádná, ale spousta fint jak přežít v džungli a hromada chlapáckých gest a rádobydrsných keců. Pobavil jsem se jinak než tvůrci původně zamýšleli, ale mimo jiné tomu pomohl i neskutečně hrozný český dabing. To už byla jen třešnička na dortu. Reálně 35%, jako parodie 70%. ()

MickeyStuma

Krapet netradiční snímek o jedné vojenské hlídce ve Vietnamské džungli, na který je třeba si už od samého počátku zvyknout. Celý je jakoby nasnímán reportážní kamerou reportérem, který jednotku v akci doprovázel a vše tak patřičně zachytil. Jsme tak svědky hlavně jejich debat při odpočincích probírající takřka vše a k tomu pochopitelně občasné boje, které tu samozřejmě nesmějí chybět. Kamera je tím zcela záměrně jiná, jakoby televizní a hlavně značně amatérská. Z počátku může snímek nudit, neboť se jedná hlavně o konverzaci, která v tomto podání nemá tu patřičnou šťávu. Na druhou stranu však z toho číší reálná situace oné chvíle. Nejedná se tedy vyloženě o válečný filmový snímek jakých je spousta, ale o takovou jednoduchou rekonstrukci jednoho obyčejného válečného dne. ()

mutace odpad!

Hodně slabý snímek z Vietnamu. Z každého políčka filmu jen čiší nízký rozpočet. Tvůrci se snažili pojmout film jako reportáž, aby nějakým způsobem vykompenzovaly nedostatek peněz. Je to jen slaboučký výkřik do tmy. Korunu tomu nasadíl český dabing, takže členové hlídky na sebe neustále pokřikují "BACHA NA KARLÍKY". ()

Lucas87

Snaha zachytit obyčejnou misi pěchoty ve Vietnamu s trochou akce, no moc mě tohle home video nenadchlo. Zabít ty dabéry co ve filmu říkají Karlíci na to sem měl fakt alergii, jako kdyby nemohli říkat normálně Charlie. Určitě musíme vzít taky ten fakt, že to je nízko rozpočtový film. ()

Hellsniper

Málo oceněné dílo z Namu, o jednotce která byla nasazována za nepřátelsky liniemi. Film moc o akci není, spíše o přežití v nepřátelském území. Až na to, že je to natočeno dokumentárně, je to velice působivé. ()

vozralec

Válka ve Vietnamu z jiného pohledu, konkrétně z pohledu kameramana, který jde na průzkum s jednotkou. Poměrně zajímavé dlouhé záběry. Pár dobrých vtípků. Drsný OD. Skoro 4 hvězdy. ()

Peter-1307

Nebol by to až taký priemerný film, ak by tam účinkovali schopnejší herci a hlavne, ak by sa ten film nechcel silou mocou tváriť ako tv-reality show, hej a ešte príliš dlho trvajúcimi minútami keď sa nedeje nič, ani slovom. A určite by som do označenia filmu nedával, že je čiste vojnový. Ku takému druhu má teda poriadne ďaleko. ()

Daxus

Výkony herců a dialogy hrozný, vcelku žádná akce, ale atmosféru ten film nepostrádá. Jedna hvězda je za originální nápad. 49% za nejdrsnějšího černocha ve Vietnamu. ()

Blazkowicz

Moc často nevyužívaný koncept kameramana přímo v boji, ale to provedení je chabé. Celou dobu jsem věřil víc tomu, že je to nahrané než doopravdy. Ještě k tomu tam nejde skoro nic vidět, pořád se tam jenom kecá a chodí lesem. To je snad simulátor chození nebo co. Nějaká akce byla na konci, ale díky tomu formátu to stálo za prd. U dabingu si každý mele co chce, takže kvalita taky není dobrá. Velice slabý film z vietnamské války a poprvé jsem se z hodnocením nemýlil. 2* ()

Ondrew

Prilis vela akcnych scen v tomto filme nehladajte. Dokonca aj viditelnych prislusnikov Vietcongu by ste tu asi hladali takmer zbytocne. Napriek tomu klobuk dole pred filmovym pokusom spracovat snimku s priam dokumentaristickym feelingom, na ktory clovek, s ohladom na rok vzniku, svojho casu nebol zvyknuty. Je zaujimave, ze hoci filmik v podstate vybocuje z kolaji tradicneho vojnoveho diela, po jeho dopozerani na mna jednotlive emocie dolahli viac nez silno. Ktovie, mozno je to aj tym, ze ludska predstavivost si dokaze v mnohom vypomoct, a tak je neprijemne paradoxne prave to, co nevidime... 75%. ()

J.Bourne89

Tomu říkám hodnocení!!! Vždyť z tohoto filmu číší ona láska, s jakou přistupují autoři ke svým nezávislým filmům. Oceňuju tyto pokusy a i když je jasné, že se režisér nechal inspirovat všemi americkými velkofilmy a hodil vše do hávu dokumentace ala Blairwitch, tento film se mi moc líbil. Snad by šla vytknout jen zřejmá nečinnost kameramana, který prakticky nepromluvil a vůbec do takové infiltrační akce by se ani nevypravil. To je trochu nelogické. Přesto mě tento film bavil víc, než každý jeden a půltý hollywoodský blockbusterový válečný velkofilm. ()

VlaP

Film z prostredia vietnamskej vojny snažiaci sa vyzerať ako autentický dokument z prvej línie. Na mňa pôsobil až neskutočne nedôveryhodne a rozpačito. Aj keď bolo vo filme zopár svetlých miest po chvíli upadá do pomalého tempa až nudy. Aj keď vás trocha prebudí boj s vietnamcami, po čase mu zasa neveríte a neubránil som sa dojmu, že je to len film. Asi v polovici uhádnete ako skončí kameraman a potom je to už len strieľanie a americké hrdinstvo. Podľa mňa veľmi nešťastne nakrútený film a je škoda takúto dobrú tému takto pokaziť. ()