Můj učitel Ibrahim

• Francie Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran (více)

Momo je 13-ročný fešák, ktorý žije s otcom na periférii Paríža. Doma to nemá ľahké matka odišla s iným chlapom, otcovi sa v práci veľmi nedarí a stále žije v napätí, kedy ho z nej vyhodia. A tak sa Momo radšej túla po okolí, užíva si život a stáva sa miláčikom miestnych prostitútok, ktoré mu čoskoro pomôžu stať sa chlapom. V škole života mu však najviac pomáha Ibrahim- majiteľ obchodu, kam chodí často nakupovať. Keď po otcovom odchode ostane Momo úplne sám, vytvorí sa medzi nimi blízky vzťah . Vyberú sa spolu na cestu do Ibrahimovej rodnej obce, ktorá navždy zmení ich život (oficiální text distributora)

Rodin

V té záplavě hollywoodské produkce je každý takový evrposký film svěžím vánkem. Závěr tedy malinko pokulhával za celým vyzněním filmu, ale skvělí Omar Sharif, Pierre Boulanger i ostatní, povýšili tento opus do vysokého nadprůměru. 80% jistých, možná i víc, ale to se budu muset podívat dnes večer znovu. ()

lysohlava

Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami.... Film je chvílemi dokonalý, chvílemi nudný. Postavy jsou dobře zahrané, ale žádný hlubší dojem z toho nezůstal. Což je škoda, protože potenciál film měl... ()

miligretchen

Něžný snímek o tom, jak důležité v životě je setkat se s kvalitním učitelem, který smí výrazným způsobem ovlivnit naši budoucí životní cestu... ()

Anitta

Poslední půlhodinu jsem prospala, tak zatím žádné hodnocení. Ale to, že jsem u toho usnula, už je jakousi známkou... ()

Gazzy

První půlka je mnohem lepší než druhá - cestovatelská, což je opravdu škoda. Potěší určitě rock&rollovej hudebni doprovod. btw.:jestli se Ibrahimovi na konci stalo to co se mu stalo úmyslně, je to možná ještě o hvězdičku míň ()

GiorgioB.

Ten film jsem viděl už před nějakou dobou. Čas od času si na něj vzpomenu a přemýšlím, jak jeho příběhu porozumět. Momo zůstane sám, bez rodičů, kamarádí s prostitutkami někde na periferii města. Ibrahim se s ním přátelí, vštípí mu pár zásad, učí ho žít v poklidu, umožní mu nebýt pouličním zlodějíčkem (nebo jiným kriminálníkem, k čemuž by patrně došlo), ale stát se arabským hokynářem. Ale nepotřeboval Momo trochu víc než vědět, co je v jeho koránu? Vyučit se v nějakém řemesle, vystudovat? Jaký učitel byl Ibrahim? ()

mark.benford

Je pravda, že tento film som videla iba raz, a to v čase, keď bol uvedený do kín. Prešiel už teda nejaký ten rok, odkedy som ho videla a moje spomienky naň trošku vydledli. Aj po tej dlhej dobe si však veľmi dobre pamätám onú omamnú atmosféru v Paríži sa odohrávajúcej časti filmu a hrejivý pocit, ktorý vo mne tento film zanechal. musím totiž súhlasiť s ostatnými užívateľmi v názore, že dej redne a scenár slabne, keď sa hlavný hrdina Momo s pánom Ibrahimom vyberú do jeho rodiska. Akonáhle sa film presunie z Francúzska do Turecka, diváka sa môže zmocniť dojem, akoby sledoval nejaký úplne iný film. Výkony hlavných protagonistov - či už Omara Sharifa alebo mladého Pierra Boulangera - v krásne vykreslenom vzťahu dvoch ľudí z odlišných svetov a generácií, prekryli túto slabšiu časť. ()

shakeXL

Příjemné nekomerční drama s Omarem Sharifem o životě, protknutí osudů a jednom dobrodružství 13ti letého chlapce. Dobré zpestření v zàplavě hollywoodských megadebilit. Navíc skvělá hudba. 4 z 5.. ()

Monika95

Tak krásný film, hned jsem si ho zamilovala i po výborné knize ani film nezklamal. Hrozně mě uklidňuje postava Omara Sharifa a celá myšlenka filmu. Stojí za shlédnutí. ()