Můj učitel Ibrahim

• Francie Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran (více)

Momo je 13-ročný fešák, ktorý žije s otcom na periférii Paríža. Doma to nemá ľahké matka odišla s iným chlapom, otcovi sa v práci veľmi nedarí a stále žije v napätí, kedy ho z nej vyhodia. A tak sa Momo radšej túla po okolí, užíva si život a stáva sa miláčikom miestnych prostitútok, ktoré mu čoskoro pomôžu stať sa chlapom. V škole života mu však najviac pomáha Ibrahim- majiteľ obchodu, kam chodí často nakupovať. Keď po otcovom odchode ostane Momo úplne sám, vytvorí sa medzi nimi blízky vzťah . Vyberú sa spolu na cestu do Ibrahimovej rodnej obce, ktorá navždy zmení ich život (oficiální text distributora)

lysohlava

Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami.... Film je chvílemi dokonalý, chvílemi nudný. Postavy jsou dobře zahrané, ale žádný hlubší dojem z toho nezůstal. Což je škoda, protože potenciál film měl... ()

miligretchen

Něžný snímek o tom, jak důležité v životě je setkat se s kvalitním učitelem, který smí výrazným způsobem ovlivnit naši budoucí životní cestu... ()

Anitta

Poslední půlhodinu jsem prospala, tak zatím žádné hodnocení. Ale to, že jsem u toho usnula, už je jakousi známkou... ()

Gazzy

První půlka je mnohem lepší než druhá - cestovatelská, což je opravdu škoda. Potěší určitě rock&rollovej hudebni doprovod. btw.:jestli se Ibrahimovi na konci stalo to co se mu stalo úmyslně, je to možná ještě o hvězdičku míň ()

Blažena

pěkná kamera, retro styl (super hudba, kostými, exteriéry i interiéry) čili po formální stránce velmi milé, nebýt to klubový film tak trochu podbízivé. Obsah ovšem nic moc. Příběh zcela nerealistický, občas se člověka nudí. Sem tam zaní nějaká ta životní pravda od Ibrahima, ale málokdy pžekvapí. Zkrátka tomu něco chybí, takže pro mě spíše ztráta času. ()

GiorgioB.

Ten film jsem viděl už před nějakou dobou. Čas od času si na něj vzpomenu a přemýšlím, jak jeho příběhu porozumět. Momo zůstane sám, bez rodičů, kamarádí s prostitutkami někde na periferii města. Ibrahim se s ním přátelí, vštípí mu pár zásad, učí ho žít v poklidu, umožní mu nebýt pouličním zlodějíčkem (nebo jiným kriminálníkem, k čemuž by patrně došlo), ale stát se arabským hokynářem. Ale nepotřeboval Momo trochu víc než vědět, co je v jeho koránu? Vyučit se v nějakém řemesle, vystudovat? Jaký učitel byl Ibrahim? ()

mark.benford

Je pravda, že tento film som videla iba raz, a to v čase, keď bol uvedený do kín. Prešiel už teda nejaký ten rok, odkedy som ho videla a moje spomienky naň trošku vydledli. Aj po tej dlhej dobe si však veľmi dobre pamätám onú omamnú atmosféru v Paríži sa odohrávajúcej časti filmu a hrejivý pocit, ktorý vo mne tento film zanechal. musím totiž súhlasiť s ostatnými užívateľmi v názore, že dej redne a scenár slabne, keď sa hlavný hrdina Momo s pánom Ibrahimom vyberú do jeho rodiska. Akonáhle sa film presunie z Francúzska do Turecka, diváka sa môže zmocniť dojem, akoby sledoval nejaký úplne iný film. Výkony hlavných protagonistov - či už Omara Sharifa alebo mladého Pierra Boulangera - v krásne vykreslenom vzťahu dvoch ľudí z odlišných svetov a generácií, prekryli túto slabšiu časť. ()

shakeXL

Příjemné nekomerční drama s Omarem Sharifem o životě, protknutí osudů a jednom dobrodružství 13ti letého chlapce. Dobré zpestření v zàplavě hollywoodských megadebilit. Navíc skvělá hudba. 4 z 5.. ()

Monika95

Tak krásný film, hned jsem si ho zamilovala i po výborné knize ani film nezklamal. Hrozně mě uklidňuje postava Omara Sharifa a celá myšlenka filmu. Stojí za shlédnutí. ()