Epizody(6)

Je to právě rok, co Varus utrpěl porážku, a v Germánii se usazuje nový generál Římanů. Ari se chce stát králem všem kmenů, ale do cesty se mu postaví těžký soupeř. (Netflix)

Scaevola

Původní nadšení vyprchalo. Z hlavního hrdiny udělali vousatého páprdu, který si neporadí s vlastní rodinou, natož aby zvládl vést celý kmen, a jeho místo po zásluze přejímá nesympatická divoženka, pro kterou je důležitější všechno než její syn... Pokus o velkorysé intriky jaksi ztroskotává na potřebě představit nové postavy, a tak přestože závěr série odsýpá v poměrně vysokém tempu a finální bitva se podařila včetně počtu zabitých hrdinů (její smysl už je ale ošidný), výsledek platí za nastavovanou kaši. Snad aspoň zvrat v úplně posledních minutách přinese nějaké oživení, ačkoli pochybuji, že se německá produkce vydá až do Říma samého. ()

Sopholojong

Stale to ma ten spinavy, chladny vizual severnejsej Europy, ta blondata cucoriedka s "prerezanym okom" je vysoko penetrovatelna, sem-tam prepichnu mecom kona, barbara, ci Rimana... a bolo mi uplne jedno ako to pribehovo dopadne (intrigy ako od Hallmarku) a totalne jedno jednotvarnych, az iritujucich postav (vymakani chlapci z fitka vladnu). Ta ista sablona ako minule, dokonca este viac telenovelovejsia. PS: Ta cernosticka je tam fakt ako zasrana past na oko. 5/10 ani neviem za co. ()

kotrlak odpad!

Očekával jsem něco ve stylu 'The Last Kingdom' nebo 'Roma', ale když jsem viděl tu šmíru kde scény vymyslel infantilní imbecil, např. jak germáni proniknou do římskýho tábora když strážím nakecaj že vedou děvku jejich šéfovi, tak jsem to vypnul hned v první epizodě. Germáni tu vypadaj a chovaj se jak banda kreténů...škoda, jinak to vypadá na výpravnej seriál... ()

ANALYZATOR

Druhá série má k historické přesnosti asi stejně daleko, jako Statečný srdce. Je to ale koukatelný, i když o třídu horší, než série první. Závěrečný díl je úplně mimo. Občas to připomíná Xenu, nebo Hercula z 90. s Kevinem Sorbo.                                                                                                                                                                                     "Přestože šok z porážky a zmasakrování tří legií byl ohromný, Římané nevzdali své plány na podmanění germánských kmenů. Roku 14 poslali do severní Germánie (přibližně dnešní severní Německo) velkou armádu čítající cca 50 000 mužů, podporovanou obrovskou silou námořních jednotek, pod velením Germanica. Tomu se podařilo získat zpět dva ze tří orlů ztracených legií a následně porazit kmen Cherusků a jejich spojence v bitvě na pláni Idivaso. Následně se však z důvodu pozdní roční doby a sporů s císařem Tiberiem musel vrátit a vítězství tak nemohl využít. Roku 16 n. l. se císař Tiberius, vzhledem k nadměrným výlohám, rozhodl ukončit výpady proti germánským kmenům. " . . . " Po bitvě v Teutoburském lese stál Arminius v čele unie germánských kmenů a převážně úspěšně vzdoroval vpádům a vojenským akcím Říma. V roce 16 utrpěl porážku od římského vojevůdce Germanika v bitvě na pláni Idistaviso, neboť jeho podřízený a strýc Inguiomer nerespektoval smluvený plán a vyslal elitní oddíly na smrt proti přesile bez jakékoliv podpory. Když se do boje dostali i prostí válečníci, byli zahnáni do bažin, kde jich až několik tisíc v nastalém zmatku utonulo. Římské vítězství však nebylo dostatečně přesvědčivé a Římané se posléze stáhli za Rýn (když před tím zajali Arminiovu ženu Thusneldu a syna). Po ústupu Římanů vedl Arminius válku s náčelníkem Markomanů Marobudem, kterého porazil. V roce 21 byl zavražděn svým vlastním příbuzným, ovšem podrobnosti o jeho smrti nejsou známy. Ví se jen, že to souviselo s rozkolem uvnitř kmene Cherusků, jehož význam zhruba od toho okamžiku upadal." ()

AhojTuHanka

Za mě super seriál. Samozřejmě tohle nelze brát jako historicky přesné, ale já si to velice užila, a zápletka, příběh i vztahy, jsou velice promyšlené a neustále je člověk v napětí. Do toho se mi líbil příštup ke germánským bohům i jak římané vnímají Caesara. Těším se na další sérku. :) ()

horskejvlk

Ano a germánská jízda pokračuje, slabý scénář pokračuje, expedice Římanů na místa bojiště zcela vynecháno, pátrání po římských orlech kteří byli jako kořist v germánských svatiních také vynechána, prostě vše je z pohledu nezaujatý Němců, oproti 1 má už mírně vylepšený římský pochodový tábor a více latiny. Jinak se autenticitu nedostavila, Římané jsou dál za disciplinované blbce, zejměna osvobození Arminia dokonalá naivita, chybí mi tady autentičnost doby Arminia sami Germáni zlikvidovali protože  zaváděl do kmenových zvyklostí římská pravidla a hrál si na imperátora, což zde je ůplně vynecháno. Germáni se tak dlouho midlili mezi sebou i s Římany, že se tak oslabili až je nenápadně, potichoučku a nenásilně nahrazovali v jejich hvozdech na Moravé i Čechách Slované, kteří se courali do těchto míst jak švábi na pivo a ejhle: najednou jsou všude Slovanská hradiště. ()

lev86

Tak po výbornej 1. sérii prišlo totálne sklamanie. Nereálne scény ako napr. oslobodenie z rímskeho tábora či ostreľovanie zhromaždenia germánskych náčelníkov a následný príchod germánskeho vojaka, ktorý len tak zmasakruje zo 10 rímskych lukostrelcov a rímski vojaci, ktorí stoja možno 200 metrov ďalej, sa tomu len prizerajú. Proste nonsens. Priveľa rozhovorov, málo akcie, a ešte aj k tomu nudné a blbé rozhovory. Mám ocit, ako keby to točil úplne iný režisér. Proste veľa scén som preklikal, množstvo gýčovitých scén ako napr. umieranie nejakého germánskeho vojaka , ktorých človek videl už milión krát, lenže tento krát mi akosi tie postavy neprirástli k srdcu - a samozrejme černoška, ktorá sa úplnou náhodou stretne na druhom konci sveta s vojakom, ktorý vyvraždil jej rodinu...ach jaj ()