poster

Jak se člověk naučil létat

 • Československo

  Než nám narostla křídla

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1958, 14 min

Režie:

Jiří Brdečka

Scénář:

Jiří Brdečka

Kamera:

Ivan Masník
(další profese)
 • D.Moore
  ****

  Škoda, že archivní záběry začaly během druhé poloviny filmu převažovat nad tou půvabnou animací. Jinak příjemná záležitost s komentářem Miroslava Horníčka a několika větami dalších mistrů hlasu Neumanna, Högera a Brouska.(22.3.2014)

 • Karlos80
  ****

  Taková česká verze "Byl jednou jeden vynálezce", která však není o moc horší než právě jakýkoliv díl z populárního a o dost slavnějšího francouzského seriálu...Jiří Brdečka uměl dělat filmy a zaujmout tak nejenom nejednoho dětského diváka..(22.3.2008)

 • Braddy
  ****

  Krásný filmeček pánů Brdečky a Lhotáka...(13.5.2006)

 • fragre
  ****

  Moc hezký, vtipně komentovaný a zábavný vědecko-populární filmeček o počátcích aeronautiky. Na to, že je z roku 1958, obsahuje již notnou dávku nostalgie, ač je jinak pojednán v duchu technooptismu.(13.3.2011)

 • zdeny99
  ****

  Krásný dokumentární film plný archivních záběrů z dob, kdy člověk se pokoušel létat. Kde ještě nebyly archivní záběry, tak je to doplněno půvabnou animací. Podobný film je LETÍME KE HVĚZDÁM z roku 1962. [120. hodnocení, 5. komentář, 79%](24.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace