Alice in Borderland

• Japonsko Imawa no kuni no Alice (více)

Série(2) / Epizody(16)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenze uživatele Flopik k tomuto seriálu (2)

Alice in Borderland (2020)

Tak po prvotnom pocite, že to nebude úplne ono, nakoniec milé prekvapenie. Troška vám možno na začiatku potrvá kým postavám budete fandiť ale potom je to celkom slušná jazda. Je to založené na princípe nejaký "svet" v ňom sú hry a musíte ich hrať aby ste prežili. Hry sú miestami dosť drsné, nechýbajú logické úlohy ale zase aj čisto akčné, kde sa zabíja hlava nehlava. Neodkryje sa toho mnoho a tak vás to núti pozerať ďalej. Finálne 2 časti výborné, bavil som sa skvelo, postavy si ma získali. Veľká škoda, že 3 časť dali tak skoro, emočne by kráľovsky fungovala skôr ku koncu, ale zase vôbec som niečo také nečakal. Poďme na ďalšiu sériu. PS: Veľká škoda ako to dopadlo s Beach, tie japonky v plavkách sa dobre obzerali. Zatiaľ a 4*. Po druhej zvyšujem na 5* a prevláda nehorázna spokojnosť. Komentár je samostatne napísaný tam, určite odporúčam, top seriál. ()

Season 2 (2022) (S02)

Tuto už sa nedá inak ako na plný počet. Druhá séria je oveľa väčšia ako prvá, ponúkne nám nový formát, kde hry nekončia v jednej časti ale dostávame famózne napínáky na ďalšiu časť, ktorú tým pádom chcete pozrieť okamžite. Mne toto osobne veľmi vyhovovalo. Postavy ? K tým môžem povedať, že sú neskutočne dobre vykreslené a dokonca aj "záporáci", ktorý majú menej priestoru (čo hra to jeden), dokážete prísť na chuť. Nedá mi nespomenúť v druhej a tretej časti Kjúma, top postava. No a čo sa našich hlavných týka, tým fandíte poriadne počas celej cesty, pridajú sa aj nové, ktoré si hneď zamilujete a vrátia sa staré. Prekvapivo SPOILER: Aguni potešil. KONIEC. Top časť je rozhodne 7, tam je taký nárez že až. A pri úmrtiach hlavných postáv budete len nemo pozerať čo sa to deje. Finálna hra je čisto kecacia, za mňa ale parádna a Arisu s Usagi si siahnu na dno. Celkové vysvetlenie má za mňa muchy ale bez problémov by som ho prijal. Takto som nadšený, že bude tretie série, neviem či však dokáže prekonať túto uzavretú linku. PS: Soundtrack je riadna topka. Japonci zabodovali, tak teraz 2 roky počkať. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD