Alice in Borderland

• Japonsko Imawa no kuni no Alice (více)

Série(2) / Epizody(16)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Silwer

Bylo to paradni a defakto skoncila prvni herni sezona a doufam ze se dockame druhe😊 Gamemastera jsme podle me na konci nevideli..to by bylo moc easy.. Japonci jsou proste jinde,ale me jejich zpusob tvorby bavi a kdo se chce podivat na paradni jizdu,kde se docka vseho od kostky,battle royal aspousty dalsich..tak neslapne vedle.. ()

3 AM Code

Mystery mix Matrixu a Battle Royale po japonsku. Seriál je pořádně ujetý, super zpracovaný a má sem-tam fajn nápady. Tempo bohužel sráží typické asijské přehrávání zejména v emo scénách, kdy se budete držet za hlavu a zuřivě klikat na fast-forward. Méně je někdy více, zejména u emocí, ale to asi autorům shohen anime a seriálů, jako je tento, nikdo nevysvětlí. Dočkáme se tak osudového řvaní, minuty trvajících srdcebolných flashbacků do minulosti - často i u postav, které jsou vám úplně šumák a zhebnout si zasloužili. Prostě klasika. Kdo ví, třeba se v druhé sérii trochu polepší. ()

Ingtar2

Ani zďaleka som po prvej sérii, najmä po pláži kde sa celá Japonská omladina promenádovala v plavkách for the sake of promenádovanie v plavkách nečakal, že sa séria druhá rozbehne ako listový kráľ po uliciach Tokia. Hovorte čo chcete, akým jazykom chcete, ale pre mňa je Arisu to, čím chcelo byť Squid Game. To, čo Kórea spravila výborne, začalo Japonsko ešte o rok skôr, a oveľa lepšie. A teraz mi nezáleží na tom, či sú herci hysterickí, alebo či Arisu obsahuje mnoho žánrových klišé - pretože tu s nimi vedia výborne narábať. Nebudem ani zďaleka preháňať ak poviem, že som si tu obľúbil snáď všetky postavy - Usagi, Arisu, Kuina, Chishiya, Niragi, Heiya, Kyuma a jeho banda... pri všetkých som dúfal, že sa im nakoniec podarí prežiť, aj napriek tomu, že niektorí boli pre dej... mierne zbytoční (ahoj Ann). Hudba výborná, opäť najmä v druhej sérii, hry tiež - najmä tie, pri ktorých išlo o súboje myslí. Pri sledovaní poslednej epizódy som si až do druhej polovice myslel, že za ten plot twist pôjdem na 1*, pretože by išlo o overený spôsob ako ma spoľahlivo nasrať, ale druhá polovica, Niragiho 手にしねえ, a najmä krásny koniec ma opäť dostal. Tl;dr: Neskutočný seriál, ktorý každému odporúčam pozrieť. Samozrejme, sú tu nejaké nevysvetlené veci ohľadom toho sveta a tak ďalej, ale stále sa to dá jednoducho prežiť a náramne sa pri tom baviť. Aj keď som nasraný, že sme nevideli hru srdcového kráľa. 5 z 5 meteoritov, 95%. ()

3DD!3

Zpočátku smršť nápadů, nečekaných zvratů, ale ve druhé řadě se to malinko začalo táhnout. Dokonce takovým způsobem, že jsem skoro vždycky u dílu usnul. Závěr ovšem znovu nápaditý masakr. Tenhle typ konců mám rád a byl jsem překvapený, že se dá i tohle dost zásadně inovovat. Japonci umí. I přes to někdy přehnané ječení. Vždycky uměli. ()

Sabiana

Brutální isekai s řadou dobrých nápadů, ale vesměs šablonovitým celkovým příběhem. Je třeba koukat na stromy, ne na les. Spadá do stejného ranku jako Kamisama no iu tóri - někomu to sedne, ostatní si radši prorazí hlavu hřebíkem. Ale pokud to dostane víc japonské tvorby na český Netflix... ()

• Všechny zbraně v seriálu jsou airsoftové repliky od japonské firmy Tokyo Marui. Jediná vyjímka je Kloboučníkův stříbrný Colt 1911 Government. (UncleMorty)
  • Natočeno dle manga předlohy, kterou napsal Haro Aso. Manga vycházela v období od 17. října 2014 do 16. února 2015 a byla prvnotně natočena jako anime. (UncleMorty)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD