Tygři

Trailer 2

Martin je jedním z nejslibnějších fotbalových talentů, jaké kdy Švédsko vidělo. V šestnácti se mu splní jeho celoživotní sen, když ho koupí jeden z nejprestižnějších italských klubů. Tento sen však přichází za velmi vysokou cenu, co se týče obětí, oddanosti, tlaku a – především – osamělosti. Martin se začíná ptát, zda je to vlastně život, po kterém toužil. Tygři jsou jízda na horské dráze na život a na smrt moderním fotbalovým průmyslem. (Film Europe)

Trailer 2

Autenticita

Film o krutém setkání snu s realitou. Dáš snu příliš mnoho a realita tě pak doběhne. Tlak se sčítá a když se z toho nechceš úplně zbláznit, musíš s něčím skoncovat. Tolik asi k poselství filmu, který má dobrý, docela věrohodný příběh, a logický závěr. Čtyřhvězdičkový scénář zkazila rozkymácená kamera s nemožně blízkými záběry, detailů ucha a rovnátek jsem si tak užila přespříliš. Chybělo potom pozadí scén a kontext okolí vůbec, působilo to na mě levným dojmem a postrádalo šmrnc. Hudba na můj vkus vlezle návodná, ale chápu snahu o občasnou atmosféru. 65%. ()

blondboss

Od tohto snímku som očakával viac, nakoľko mám rád športové drámy a obzvlášť tie, ktoré sú točené podľa skutočných príbehov. Tento príbeh ponáša o útrapách moderného futbalu a je to žiaľ prenesené na diváka bez štipky nejakej väčšej emócie. Len trpká prechádzka ťažkej psychologickej podstaty byť úspešným, ktorá je o to vypuklejšia vo futbale. Herecké výkony fajn, ale naozaj ma to až tak nebavilo. 60 % ()

Marigold

Rozjezd to má famózní, Sandahlův kontaktní a komorní přístup fungoval už ve skvostu Borg / McEnroe a i tady nabízí překvapivě osobní pohled na vrcholových sport. Bohužel závěrečná třetina místo vinglu zatočí emoce spíš kolem tyče do pole, je to repetetivní, chybí tomu větší fokus a nějaká skutečně úderná scéna. ()