Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martin je jedním z nejslibnějších fotbalových talentů, jaké kdy Švédsko vidělo. V šestnácti se mu splní jeho celoživotní sen, když ho koupí jeden z nejprestižnějších italských klubů. Tento sen však přichází za velmi vysokou cenu, co se týče obětí, oddanosti, tlaku a – především – osamělosti. Martin se začíná ptát, zda je to vlastně život, po kterém toužil. Tygři jsou jízda na horské dráze na život a na smrt moderním fotbalovým průmyslem. (Film Europe)

(více)

Recenze (9)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Rozjezd to má famózní, Sandahlův kontaktní a komorní přístup fungoval už ve skvostu Borg / McEnroe a i tady nabízí překvapivě osobní pohled na vrcholových sport. Bohužel závěrečná třetina místo vinglu zatočí emoce spíš kolem tyče do pole, je to repetetivní, chybí tomu větší fokus a nějaká skutečně úderná scéna. ()

Autenticita 

všechny recenze uživatele

Film o krutém setkání snu s realitou. Dáš snu příliš mnoho a realita tě pak doběhne. Tlak se sčítá a když se z toho nechceš úplně zbláznit, musíš s něčím skoncovat. Tolik asi k poselství filmu, který má dobrý, docela věrohodný příběh, a logický závěr. Čtyřhvězdičkový scénář zkazila rozkymácená kamera s nemožně blízkými záběry, detailů ucha a rovnátek jsem si tak užila přespříliš. Chybělo potom pozadí scén a kontext okolí vůbec, působilo to na mě levným dojmem a postrádalo šmrnc. Hudba na můj vkus vlezle návodná, ale chápu snahu o občasnou atmosféru. 65%. ()

ozzman111 

všechny recenze uživatele

Na jednej strane zaujímavá a atraktívna téma, ktorá može priniesť nový pohľad na tvrdý futbalový biznis. Na strane druhej  nedotiahnutý , osekaný scenár, nerozvinuté postavy, príliš seversky chladné. Niektoré repetatívne scény by bolo treba nahradiť niečím zásadnejším. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Od tohto snímku som očakával viac, nakoľko mám rád športové drámy a obzvlášť tie, ktoré sú točené podľa skutočných príbehov. Tento príbeh ponáša o útrapách moderného futbalu a je to žiaľ prenesené na diváka bez štipky nejakej väčšej emócie. Len trpká prechádzka ťažkej psychologickej podstaty byť úspešným, ktorá je o to vypuklejšia vo futbale. Herecké výkony fajn, ale naozaj ma to až tak nebavilo. 60 % ()

MathLover 

všechny recenze uživatele

Tak zaprvé stopáž byla dlooooouhá na můj vkus (hlavně v druhé půlce), ale nebylo to špatné. Pro mě byla zajímavá spíše ta linka o pracujících dětech (ať už fotbalistech či modelkách), než o vrcholovém sportu (i když ta chorobná soutěživost mezi vrcholovými sportovci a tlak, který je na ně kladen, byly taktéž divákovi solidně naservírovány). Podobně jako v jiných snímcích věnovaných dětským hvězdám (např. Judy, Nejkrásnější chlapec na světě) film přináší výpověď o tom, co dělá s křehkou psychikou dětí/mladých dospělých, když jim je na bedra předčasně kladena absolutně "neúměrná odpovědnost". Vykreslení prostředí vrcholového sportu působí věrohodně a oceňuji, že film poukazuje na duševní zdraví sportovců. Nicméně jinak je to prostředí pro mě vzdálené, asi jako když jsem se koukala na film Bod varu, který se "napínavým" způsobem (u mě bez úspěchu) snažil přiblížit divákovi stresující prostředí restaurační kuchyně. Přesto se mi alespoň chvílemi vžít do postav podařilo - např. když Martin hrál se spoluhráči, kteří mu nechtěli nahrávat (to jsem si hned vzpomněla na své hodiny tělocviku) nebo mě minimálně pobavilo, jak "strhujícím" způsobem bylo podáno sedění na střídačce. To bylo asi mnohem poutavější, než kdyby člověk sledoval skutečný fotbal:-D (Dloooouhá stopáž, pracující děti a vrcholový sport - to jsou Tygři (2020)...70%) ()

Reklama

Reklama