Lupin - Série 1

Epizody(5)

Trailer

NifKor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na Lupina jsem se šel kouknout aniž bych věděl o něm cokoliv nebo viděl jen samotný trailer. Nakonec je Lupin vážně dobrý seriál, který má výhodu, že vážně rychle odsýpe, kromě tedy posledního dílu, který je také z celé série nejslabší. Omar je prostě skvěle sympatický a neskutečně dobrý herec a nebyl film, kde bych si ho neoblíbil. Seriál má dobře napsané postavy to ano ale nedokážu si je moc oblíbit, a nebo najít nějaký důvod, proč bych si měl říct, že by mi na zrovna na nějaké postavě záleželo. Akce je pěkná a mě jako divákovi dodávala energii. Děj je sice někdy absurdní a fakt v některých částech jsem si říkal wtf, ale jako ve finále nějak pro mě osobně v jistých částech funguje. Střihy do minulosti mě na tomhle seriálu asi štvaly nejvíc, protože pro mě byly neskutečně složitě vloženy do příběhu a ze začátku bylo těžké si zvyknout na jejich objevení se v seriálu ve formě střihu. Policie je dost ze začátku stupidní a moc se ani jako policie nechová ale později už se chovají víc normálně (kromě zatknutí v posledním díle u vlaku...). Celkově jsem překvapen ale ne zas tak moc, uvidíme jak na tom bude 2. série, nebo spíš druhá půlka 1. série? Nějak nechápu to rozdělení... 7/10 ()

agentmiky

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Francouze a jejich tvorbu mám nesmírně v oblibě, za poslední roky tato země galského kohouta vyprodukovala nespočet kvalitních kinematografických počinů. i proto mě zajímalo, jak dopadl tento seriálový projekt, na který se pěje jedna óda za druhou. Lupin hlavně čerpá z jedné věci, a tou je Omar Sy. Tento sympatický herec si svou roli elegantního zlodějíčka dává s přehledem a nechává své kolegy daleko za sebou. Dále mě potěšil fakt, že má řada jen pět dílů, tudíž zde ani není moc prostoru na typické "vyplňovací" díly o ničem. Prostředí Paříže pro mě pořád lákavé a neokoukané, doprovázené skvělým hudebním doprovodem. Scénáristicky to převážnou dobu působí strašně promyšleně, ale tady vězí podle mě menší problém, kvůli kterému seriál nemůže pomýšlet na pomyslný piedestal. Ono to na první pohled krásné pozlátko ve svém nitru obsahuje docela dost příběhových děr a přešlapů. Dá se přes to přenést, ale trochu mě to ve výsledku mrzí. Uvidíme, co přinese druhá řada, první si ode mě odnáší i tak poctivých 7/10 ()

Garch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zajímavé, jiné. Rozhodně nejen obsazením výborně hrajícího Omara Sy. Holt, Arsene Lupin byl vždy mistrem překvapení. Chytré, místy jemný humor. Pouze francouzsky s titulky, protože: Proboha!, jak mohou v dabingu vyslovovat tak notoricky známé literární jméno Lupin jako "LUPÁN" !?! To není Fanfán Tulipán, ignoranti! ()

Lachtaan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lupin je takovým francouzským pokusem o národního tahouna na nejpopulárnější streamovací službě a já musím říct, že mu tenhle status vůbec nemůžu upřít. Více než scénáristicky promyšlený je Lupin hlavně divoký, svižný a neutichající a přesně po tom konzumní společnost zejména prahne. Zastánci promyšlených a opravdu kvalitních kousků tady budou hodně remcat, ti, co se ale chtějí pobavit a odpočinout si, se budou jedině kochat. [viděno na Netflixu] ()

tron

Vzhľadom na báječnosť prvých dvoch dielov katastrofálne sklamanie v podobe finále. Tretí diel síce ako-tak ešte OK, ale predsa len sa jedná o zjavný pokles kvality oproti prvému a druhému. Štvrtý budete tolerovať s tým, že je to určite len nádych pred veľkým finále... ktoré sa ale nekoná! V poslednej epizóde sa rieši všetko možné, len nie (mdlá) linka s Pellegriniovcami. Po piatej časti pravdupovediac na druhú sériu ani nemám chuť, pretože som si myslel, že motív náhrdelníka sa uzavrie v prvej a v druhej dostaneme niečo úplne iné. Namiesto toho to vinou mizerného finále vyzerá tak, že nás tvorcovia mienia s náhrdelníkom otravovať aj celú druhú sériu, čomu úprimne nerozumiem. Urobili by lepšie, ak by bol každý diel o inom podfuku. Takto sa z toho pokúsili spraviť moderného Grófa Monte Christo (najlepšieho príbehu o pomste, aký kedy vznikol), ale skoro vôbec im to nevyšlo. 3* za až extrémne sympatického Omara Sy, za rozumnú minutáž (žiadny diel nepresahuje 50 minút), francúzsku výpravu/atmosféru, pekne spracovaný vzťah rozvedených manželov a za scenár, ktorý sa v prvej polovici tvári tak rafinovane, že vás poľahky presvedčí o tom, že nie je nič jednoduchšie, ako ukradnúť miliónovú vec z Louvru (čo je samozrejme totálna blbosť). ()

• Ve scéně, kde Leonard (Adama Niane) vezme hrst nábojů do brokovnice, můžeme vidět, že se jedná o české náboje Sellier&Bellot. (UncleMorty)