Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Boogeyman

Film, na který musí mít člověk náladu. Ale líbí se mi čím dál tím míň, je to taková ta přehnaně osudová lovestory, která postupně s každou reprízou (a že na to člověk v bedně narazí až nepříjemně často - a manželka to vždycky chce dokoukat, jakoby to snad mělo skončit jinak, bo co hergot) svým nedostatkem všeho vyjma zamilovaných a OSUDOVÝCH pohledů z očí do očí víc a víc sere. ()

Hal_Moore

Výborná tříhodinová romantika, která nenudí a donutí k zamyšlení. Nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Tříhodinový film, jehož polovinu rozpočtu sežral závěrečný pětiminutový ohňostroj, nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Film, kde Brad Pitt v herectví překonává Anthony Hopkinse. Nezní to trochu... A přesto si film neodnesl z žádného předávání cen nějaké výraznější ocenění. Thomas Newman se osvědčil již tolikrát, že i jeho stá první variace na totéž se neoposlouchá a dodává filmu takové to tajemné kouzlo, jeho hudba musí být magická. Claire Forlani patří mezi to nejkrásnější, co kdy filmové plátno nabídlo a o hereckých výkonech jsem se zmiňoval (snad ještě zmínit Jeffrey Tambora). Obrovské překvapení a zasloužené plné hodnocení. ()

Big Bear

Rád bych se také jednou až to přijde dozvěděl, že se nemusím bát.... a snad bude i dost času urovnat neurovnané a milým říci sbohem, neplačte, odcházím šťastný - více jsem si nemohl přát. :-) --- Ano Meet Joe Black je doják. Je ale vytvořený s takovým umem a v tak dokonalém řemeslném zpracování, že jsem se rád vedomně nechal unést a dojmout. Lví podíl má na celém filmu hlavně ústřední trojice. Pitt mi sice přišel mírně toporný, ale volba krásné Forlani a hlavně Sira Hopkinse byla jedinečná. Herecké výkony byly ve filmu perfektní i u ostatních postav. Děj krásně balancoval na dramaticko-mysteriózní hraně, občas zklouzával k mírné ironii např ve scéně kdy se Hopkins rozčiluje nad ztrátou vlivu ve firmě a Pitt jej nabádá : ,,Bille, dostaneš infarkt a mně skončí prázdniny! '' Dialogy ve filmu jsou skvěle promyšlené i závěr filmu, kde jsem rád odpustil ,,happy end '' :-). Oproti Bergmanovi tu Smrt s hlavním hrdinou nehraje šachy o jeho život. Bill ví, že je konec, ale umožní Smrti dojít poznání lásky a citu. Je dokonce tak velkorysý, že umožní Smrťákovi Pittovi vztah se svojí dcerou... Film obsahuje i jednu milostnou scénu, která jasně dokládá, že pro znázornění vášnivosti není nutná nahota. Naopak... Dcera Billa samozřejmě neví do koho se zamilovala. Podle ní je to muž, kterého ráno potkala v kavárně. Neví, že ho chvilku po jejich rozchodu srazilo auto a že jeho podobu si Smrt vzala na sebe... Tohle téma je zkrátka silné, náročné a jde velice jednoduše zpackat, ale Brest to zvládl na jedničku. Samozřejmě nelze opomenout Newmanoův soundtrack i skvělý výběr skladeb při oslavě Billových 65 narozenin. Dávám 5 lžiček arašídového másla. * * * * * ()

cheyene

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete... ()

Gemini

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman? ()

• Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, je vo filme oslovovaná ako Bill. Na porade, kde sa hlasuje o jeho odchode z funkcie, sa dozvedáme, že jeho meno je William. Skrátene je to teda Will Perish, čo v angličtine znamená “zomrie”. (LUIGISde)
  • Film měl v kinech nezvykle vysokou návštěvnost, protože šlo o jeden z prvních filmů, ke kterým byla v kině připojena upoutávka na film Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). Spousta fanoušků Star Wars si koupila lístek jen proto, aby viděla zmíněný trailer. (don corleone)
  • Eli Roth na natáčení působil jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval, aby vypadal "vyšší" (protože byl menší než herec, kterého zastupoval). Režisér Martin Brest šel zrovna kolem, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-ina a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za toto nedorozumění – najat jako produkční asistent, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. (CrypzzXD)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster