Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty
Trailer 2

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

Trailer 2

bourec

Nechápu, kde tenhle film nabral přes šedesát procent. Čekal sem lesní survival s vlkem zabijákem. Vlk se taky jednou objevil, ale protože jaho vytvoření stálo asi sedm dolarů, tak i pod nepříjemným tlakem na ušní bubínky radši vzal roha. Pak jsme hodinu nezáživně sledovali mamku s dcerou jak čekaj na tátu Sawu.No a konec už byl rutinní thriler, kterejch můžete v tv a na nosičích sledovat stovky za měsíc. Ale perlička na závěr. Rejža se rozhodl nás šoknout, tak si vzpoměl na Zahlera, a konec opepřil , ať všichni viděj že má koule. přitom do tý doby to nebylo ani  emočně vypjatý, ani napínavý. Tak nechápu, na co si tady hraje. 30%. ()

Fr

„RENEE BY MĚLA CHODIT DO ŠKOLY A STAROSTI BY JI MĚLA DĚLAT MATIKA A KLUCI. NE VLCI…“ ///    Tak dlouho to baví! Survival jak vyšitej. Rodinku votravuje vlk a lesní člověk by si mohl myslet, že ho nic horšího nemůže potkat. Jenže kam se takovej vlk sere na … Cca od půlky nemám šajnu, co se bude dít dál. Navíc – celkem se vo ty lidi tady bojím, takže natočený to není špatně. Bohužel to nakonec dokurvěj nelogickým faktorem a poserou nejen logiku příběhu, ale i postav. Chápu, že je to drámo, ale řekl bych, že to šlo i jinak.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem nejlepší v lovení bobrů. 2.) Holku co dokáže vodpanit znám, ale vykrvit...  /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

tron

Tešil som sa na niečo, ale dostal som niečo úplne iné. To by samozrejme nevadilo, ak by som dostal dobrý film. Ohľadom toho mám ale isté (a priznávam, nie malé) pochybnosti. Celé je to vyložene priemerné. Herci sa snažia... ale že by mi niektorý z nich utkvel v pamäti sa vážne nedá povedať. Lesná výprava s domom uprostred nie je na zahodenie... ale už som videl stonásobne lepšie výpravy. Kým mnohým iným sa nepredvídateľnosť scenára páčila, mňa skôr vyrušovala. Neviem, čo si o tom mám myslieť. Proste ma to nebavilo. ()

borec999

Trojčlenná rodinka, divočina,les a vlk. Viac pred sledovaním o filme nemusíte pre vlastné dobro vedieť. Hunter Hunter totiž začne s klasickým príbehom idúcim ako podľa šablóny, kedy len čakáte kedy už členovia rodiny vypátrajú toho vlka čo ich terorizuje. V druhej polovici však príde 1-2 pre niekoho určite dosť nečakané a rozhodne pekne vymyslené zvraty (ktoré som však istý čas vopred odhalil) a film je nakoniec niečím úplne iným ako survivalom. Vo výsledku však môžem Hunter Huntera viac chváliť ako kritizovať. Rodinka je sympatická a dá sa jej fandiť, prostredie divočiny a lesa (výprava) je zaujímavé, film vie byť miestami napínavý a v závere poskytne aj slušné gore ( posledná scéna, ktorú si určite vychutná každý hororový nadšenec). Takže, áno je to žánrovo nadpriemer. Akurát, že na 4* ja osobne ísť nemôžem-kvôli tomu že som hlavný tromf filmu odhalil skôr ako prišiel. Lepšie 3* a 65% ()

*CARNIFEX*

Veľmi “lenivý” (ne)ANIMAL od ktorého som očakával trošku viac. Niekomu stačí mystika hôr či podivný pocit z neznámeho zámeru tvorcov, iný dúfa v krvilačné útoky jazvečíkov. Vďaka Bohu aspoň za záverečnú “tricku”, ktorá dejovo pookriala, či zaujímavé, príbehové torture rozuzlenie, inak by bol pre mňa “Hunter Hunter” celkom slušným sklamaním. ()

• V pôvodnej verzii scenára mali Mersaultovci osemročného syna, avšak, keď rolu získala Summer H. Howell, zmenil scenárista Shawn Linden vek aj pohlavie. (beso74)