Reklama

Reklama

Líbejte se, s kým je libo

  • Francie Embrassez qui vous voudrez (více)

Obsahy(1)

Dvě sousední rodiny a jejich přátelé se rozhodnou strávit společnou dovolenou v Touquet - luxusním přímořském letovisku. Dovolená je v plném proudu, vztahy všech zúčastněných se začínají zamotávat a některé úsměvně vyhrocovat. Elizabeth (Charlotte Rampling) - bohatá, moderní a vkusná žena. Ale unavená životem. Bertrand (Jacques Dutronc) - Elizabethin manžel - vyhaslý a stresovaný, se sklony k pití. Svou ženu podvádí s milencem Renou (Mickaël Dolmen) a s bývalou milenkou Julii. Emilie (Lou Doillon) - jejich silně sexuálně založená dcera, která žije nevázaným životem a má poměr s jedním z Bertrandových zaměstnanců. Julie (Clotilde Courau) - mladá a svobodná matka, přítelkyně Elizabeth a občasná milenka Bertranda. Jérome (Denis Podalydes) - uštvaný životem a svou upovídanou, věčně nespokojenou a hádající se ženou Véronique. Véronique (Karin Viard) - energická a snobská žena, která před přáteli předstírá bohatství a za nejdůležitější považuje dobré mínění ostatních lidí. Lulu (Carole Bouquet) - krásná, mladá žena, jejíž manželství trpí chorobnou žárlivostí jejího manžela Jean-Pierrea (Michel Blanc). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Faye 

všechny recenze uživatele

Francouzská dovolenková paráda o tom, že každý člověk má k dosažení pocitu štěstí celou řadu potřeb a protože dovolená je na jedné straně sice záležitost silně stresující, tak se zase snáz podlehne okamžiku. Takže nelze než souhlasit „Líbejte se, s kým je libo.“ A i když pánové jsou tady tak trochu na vedlejší koleji mohou se vzájemně alespoň politovat „ Není lehké žít se ženou, která přeřízne co se pohne. - S opakem to taky není žádný med“ ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Žárlivec a věčně skuhrající čubka, hrající si na něco, co není, jsou fakt na pěst. Co na pěst, na kulku přímo dočela. Komediální drama. Zábavné, dramatické, z psychologického hlediska i zajímavé. Hotová studie přetvářky. Potěšitelné je, že vcelku záplava postav je umně ukočírována. Obsazení je zajímavé. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Spomedzi množstva postáv, ktoré sú vo filme veľmi trefne a detailne vykreslené, si každý z nás nájde určite svojho spriaznenca. Dialógovo priam labužnícke dielo, rovnako aj príbeh doladený do absurdných náhodových situácií sú znova ukážkou francúzskeho šarmu. Dať tieto charaktery do príbehu, to klobúk dole. A nemohol chýbať ani kúsok sociálnej línie. Neboli scény, pri ktorých by mi trhalo bránicu, no vzťahové problémy rozobrané každý osobitne a k tomu veľké spoločné 'piknikové' stretnutie sú dôvodmi, prečo by som si túto komédiu pozrel znova. 75%. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Njn, Michel Blanc. Že mě to netrklo dřív. --- Jen naoko oduševnělá recyklace všeho možnýho. Starej se starou, mladej s mladou, starej s mladym, mladej se starou a nakonec vlastně i mladá s (plus mínus)mladou. A nic z toho (přirozeně) nejde řádně pod povrch ... všechno totiž táhnou charaktery v lepšim případě plochý jak moje chodidla, v horšim případě navíc votráveně drmolící (Dutronc). Hvězdička za krásnou Clotilde Courau a sotva plnoletou Mélanii, zbytek je převážně odpadní záležitost. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Film: V přímořském letovisku se setkají různé manželské i nemanželské páry. Navzájem se znají, ale ne každý tak, jak si myslí. Je tu mladá nymfomanka, takto dcera bisexuála a jeho manželky, frigidní žena, lesbička a skrytá lesbička, a také nějaký ten paranoik, snobové... Prostě výkvět střední vrstvy. Rozplétání vzájemných vztahů je pak tématem tohoto filmu. DVD: Trailery na tento a tři další filmy mají CZ titulky, 10minutový film o filmu s rozhovory pak je bez jakýchkoliv titulků, jen ve francouzštině. ()

Galerie (17)

Související novinky

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný…

Reklama

Reklama