Líbejte se, s kým je libo

• Francie

Embrassez qui vous voudrez

• Francie

Voyez comme on danse

(pracovní název)

Summer Things

• Itálie

Baciate chi vi pare

Bozkávajte sa, s kým chcete

• Austrálie

See How They Run

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Velká Británie / Itálie, 2002, 103 min

I když to má pramálo společného s realitou, je tohle opravdu solidní parta ztroskotanců. Dokonce, takové losery člověk vidí jen v málokterém filmu. Nespokojenost, pokrytectví, falešné přátelství, lepší společnost. Je to zábavná freak show, a má to výborné obsazení. Jenom se mi snad čas od času nelíbí, že je zde i vyloženě nesympatická osoba, braná v podstatě jako sympatický chudák, který má ke svému jednání vážné důvody. Například pro postavu Julie z mé strany žádné pochopení není, a tenhle fakt mi celý film trošku zkazil.(19.5.2012)

• farmnf

Tento film byl asi zamýšlen jako komedie ale je to spíše tragedie. Všechny protagonistky jdou po prachách a ta nejsympatičštější ještě po jakémkoliv ptákovi nejlépe v hubě nebo ve všech otvorech svého těla. Sekretář tedy spíše sekretářka se nakonec přizná, že penis ani nemá, byl jemu - jí asi na obtíž. Dodíval jsem se do konce, to se mi stane málokdy, ale proč byl tento film, tedy koláž různých hloupých nereálných scének natočen, je mi záhadou ( a hlavně kdo do něčeho tak podprůměrného vrazil prachy)(30.10.2009)

Přiznám se, že absolutně netuším, jak jsem k filmu přišel. Po několika letech jsem ho našel ve své filmotéce, takže jsem se na něj podíval spíš ze zvědavosti a netušil jsem, do čeho jdu. Občas se našly chvíle, kdy jsem se zasmál, ale postupně jsem zjišťoval, že se film nezastaví před ničím. Dokonce ani před chlapcem, který vlastně ani chlapcem není. Je to takové nijaké, podle mě jsou to jen příběhy obyčejného života, které, jak někdo už řekl, jsou neobyčejně zajímavé. Děj tam sice byl, ale trochu mdlý bez žádného dějového zvratu. Žárlivec dostane, co mu patří, mladý kluk získá první zkušenost a věčný sukničkář se konečně zamiluje. Takže celkově za 50 %.(10.9.2013)

• Thomick

Njn, Michel Blanc. Že mě to netrklo dřív. --- Jen naoko oduševnělá recyklace všeho možnýho. Starej se starou, mladej s mladou, starej s mladym, mladej se starou a nakonec vlastně i mladá s (plus mínus)mladou. A nic z toho (přirozeně) nejde řádně pod povrch ... všechno totiž táhnou charaktery v lepšim případě plochý jak moje chodidla, v horšim případě navíc votráveně drmolící (Dutronc). Hvězdička za krásnou Clotilde Courau a sotva plnoletou Mélanii, zbytek je převážně odpadní záležitost.(2.2.2014)

Žárlivec a věčně skuhrající čubka, hrající si na něco, co není, jsou fakt na pěst. Co na pěst, na kulku přímo dočela. Komediální drama. Zábavné, dramatické, z psychologického hlediska i zajímavé. Hotová studie přetvářky. Potěšitelné je, že vcelku záplava postav je umně ukočírována. Obsazení je zajímavé.(6.9.2018)