Reklama

Reklama

Líbejte se, s kým je libo

  • Francie Embrassez qui vous voudrez (více)

Obsahy(1)

Dvě sousední rodiny a jejich přátelé se rozhodnou strávit společnou dovolenou v Touquet - luxusním přímořském letovisku. Dovolená je v plném proudu, vztahy všech zúčastněných se začínají zamotávat a některé úsměvně vyhrocovat. Elizabeth (Charlotte Rampling) - bohatá, moderní a vkusná žena. Ale unavená životem. Bertrand (Jacques Dutronc) - Elizabethin manžel - vyhaslý a stresovaný, se sklony k pití. Svou ženu podvádí s milencem Renou (Mickaël Dolmen) a s bývalou milenkou Julii. Emilie (Lou Doillon) - jejich silně sexuálně založená dcera, která žije nevázaným životem a má poměr s jedním z Bertrandových zaměstnanců. Julie (Clotilde Courau) - mladá a svobodná matka, přítelkyně Elizabeth a občasná milenka Bertranda. Jérome (Denis Podalydes) - uštvaný životem a svou upovídanou, věčně nespokojenou a hádající se ženou Véronique. Véronique (Karin Viard) - energická a snobská žena, která před přáteli předstírá bohatství a za nejdůležitější považuje dobré mínění ostatních lidí. Lulu (Carole Bouquet) - krásná, mladá žena, jejíž manželství trpí chorobnou žárlivostí jejího manžela Jean-Pierrea (Michel Blanc). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

Bernhardiner 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je zřejmě snahou o jakousi romantickou komedii v moderním pojetí. Bohužel tento pokus nebyl vůbec úspěšný. Film nutí diváka neustále přemýšlet nad tím, zdali je zde moderní způsob života (v podobě promiskuity téměř všech hlavních protagonistů) zatracován nebo oslavován. Občas se zdá, že herci zde soupeří o to, který z nich bude dívakům nejméně sympatický. O tuto pochybnou slávu zde bojují především ředitel firmy, který podvádí svou manželku s milenkou i milencem (ze kterého se pak na konci filmu stane žena), a jeho dcera, která je schopna vyspat se s kýmkoli. 30% ()

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že absolutně netuším, jak jsem k filmu přišel. Po několika letech jsem ho našel ve své filmotéce, takže jsem se na něj podíval spíš ze zvědavosti a netušil jsem, do čeho jdu. Občas se našly chvíle, kdy jsem se zasmál, ale postupně jsem zjišťoval, že se film nezastaví před ničím. Dokonce ani před chlapcem, který vlastně ani chlapcem není. Je to takové nijaké, podle mě jsou to jen příběhy obyčejného života, které, jak někdo už řekl, jsou neobyčejně zajímavé. Děj tam sice byl, ale trochu mdlý bez žádného dějového zvratu. Žárlivec dostane, co mu patří, mladý kluk získá první zkušenost a věčný sukničkář se konečně zamiluje. Takže celkově za 50 %. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Spomedzi množstva postáv, ktoré sú vo filme veľmi trefne a detailne vykreslené, si každý z nás nájde určite svojho spriaznenca. Dialógovo priam labužnícke dielo, rovnako aj príbeh doladený do absurdných náhodových situácií sú znova ukážkou francúzskeho šarmu. Dať tieto charaktery do príbehu, to klobúk dole. A nemohol chýbať ani kúsok sociálnej línie. Neboli scény, pri ktorých by mi trhalo bránicu, no vzťahové problémy rozobrané každý osobitne a k tomu veľké spoločné 'piknikové' stretnutie sú dôvodmi, prečo by som si túto komédiu pozrel znova. 75%. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Žárlivec a věčně skuhrající čubka, hrající si na něco, co není, jsou fakt na pěst. Co na pěst, na kulku přímo dočela. Komediální drama. Zábavné, dramatické, z psychologického hlediska i zajímavé. Hotová studie přetvářky. Potěšitelné je, že vcelku záplava postav je umně ukočírována. Obsazení je zajímavé. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Název téhle francouzské komedie prakticky vypovídá o obsahu filmu. Skupina více či méně sympatických postav z rodiny, okolí a přátel je propojená do vztahového propletence, kdy se téměř každý s každým … nejen líbá. To vše bez ohledu na manželství, jiný vztah, věk a pohlaví. Ač se mi to vlastně obsahem vůbec nelíbí, musím přiznat, že Francouzi podobné komedie o propletených vztazích točit umějí. Mnoho scén bylo velmi povedených, několikrát jsem se zasmál a většina postav mi byla sympatická. Některé byly ovšem na pár facek a štvaly mě to začátku do konce. Pro mě by se ideální lehká letní komedie mohla vyvarovat protivných postav a ukazování nevěry jako nevinného a zábavného letního špásování. ()

Galerie (17)

Související novinky

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (více)

Reklama

Reklama