Líbejte se, s kým je libo

• Francie

Embrassez qui vous voudrez

• Francie

Voyez comme on danse

(pracovní název)

Summer Things

• Itálie

Baciate chi vi pare

Bozkávajte sa, s kým chcete

• Austrálie

See How They Run

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Velká Británie / Itálie, 2002, 103 min

I když to má pramálo společného s realitou, je tohle opravdu solidní parta ztroskotanců. Dokonce, takové losery člověk vidí jen v málokterém filmu. Nespokojenost, pokrytectví, falešné přátelství, lepší společnost. Je to zábavná freak show, a má to výborné obsazení. Jenom se mi snad čas od času nelíbí, že je zde i vyloženě nesympatická osoba, braná v podstatě jako sympatický chudák, který má ke svému jednání vážné důvody. Například pro postavu Julie z mé strany žádné pochopení není, a tenhle fakt mi celý film trošku zkazil.(19.5.2012)

Spomedzi množstva postáv, ktoré sú vo filme veľmi trefne a detailne vykreslené, si každý z nás nájde určite svojho spriaznenca. Dialógovo priam labužnícke dielo, rovnako aj príbeh doladený do absurdných náhodových situácií sú znova ukážkou francúzskeho šarmu. Dať tieto charaktery do príbehu, to klobúk dole. A nemohol chýbať ani kúsok sociálnej línie. Neboli scény, pri ktorých by mi trhalo bránicu, no vzťahové problémy rozobrané každý osobitne a k tomu veľké spoločné 'piknikové' stretnutie sú dôvodmi, prečo by som si túto komédiu pozrel znova. 75%.(17.9.2007)

• farmnf

Tento film byl asi zamýšlen jako komedie ale je to spíše tragedie. Všechny protagonistky jdou po prachách a ta nejsympatičštější ještě po jakémkoliv ptákovi nejlépe v hubě nebo ve všech otvorech svého těla. Sekretář tedy spíše sekretářka se nakonec přizná, že penis ani nemá, byl jemu - jí asi na obtíž. Dodíval jsem se do konce, to se mi stane málokdy, ale proč byl tento film, tedy koláž různých hloupých nereálných scének natočen, je mi záhadou ( a hlavně kdo do něčeho tak podprůměrného vrazil prachy)(30.10.2009)

• lennyd

Tento film se mi hodně těžko hodnotí. Celkově mám francouzské filmy hodně rád, a francouzské komedie tuplem. Jenže tato komedie byla už hodně přes čáru dobrého vkusu (alespoň pro středoevropana). Komedie ve stylu kdo nezahejbá je suchar asi není pro mne. Ale že bych se ani jednou nezasmál taky není pravda - příběhová linie o šíleně žárlivém manželovi a chlapíkovi co náhodou prodává mentolky se mi líbila naopak docela dost. Jenže ostatní příběhové linie - a že jich není málo - už bohužel nikoliv. Sexuchtivá dcera se svým potroublým milencem v Chicagu - ubohé. Otec od rodiny v depresi a matka, která nechce přiznat, že na něco nemají - spíš smutné. Žena, která odloží své dítě, aby si mohla užívat - těžko uvěřitelné. A tak dále a tak dále. DVDéčko odkládám do hlubin skříně, a zkusím jej tak za deset let vytáhnout, jestli k tomu přece jen nedozraju...(4.9.2012)

Přiznám se, že absolutně netuším, jak jsem k filmu přišel. Po několika letech jsem ho našel ve své filmotéce, takže jsem se na něj podíval spíš ze zvědavosti a netušil jsem, do čeho jdu. Občas se našly chvíle, kdy jsem se zasmál, ale postupně jsem zjišťoval, že se film nezastaví před ničím. Dokonce ani před chlapcem, který vlastně ani chlapcem není. Je to takové nijaké, podle mě jsou to jen příběhy obyčejného života, které, jak někdo už řekl, jsou neobyčejně zajímavé. Děj tam sice byl, ale trochu mdlý bez žádného dějového zvratu. Žárlivec dostane, co mu patří, mladý kluk získá první zkušenost a věčný sukničkář se konečně zamiluje. Takže celkově za 50 %.(10.9.2013)