Boku wa tomodači ga sukunai

• Japonsko 僕は友達が少ない (více)

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele daGGos k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2011) (S01)

Kodaka, Sena, Yozora a spol. sice nemají mnoho přátel, zato na nedostatek fanoušků si opravdu stěžovat nemohou. Tahle původem novelová série, která časem dostala i manga zpracování (a to hned dvojí, kromě originálu i maličko odlišnou sérii Plus, ve které kupříkladu klub nezakládá Yozora, nýbrž Sena), se na naše televize a monitory dostává za doprovodu chvalozpěvů od otaku komunity, kde je extrémně populární. Dokáže vysoká očekávání naplnit? To hodně záleží na úhlu pohledu. Anime oproti jeho předchůdcům rozhodně nic výrazného nechybí, hlavní postavy jsou pořád zajímavé a zábavné (a dvojnásob to platí u ústřední dívčí dvojice Yozora a Sena, kterým zdatně sekunduje ještě úžasně perverzní Rika) a komediální situace většinou fungují. Seriálové zpracování má navíc na triku studio Shaft, což samo o sobě slibuje kvalitní audiovizuální zážitek. Fanoušci by proto neměli mít problém přijmout anime za své. Na druhou stranu, těm, kteří ještě neměli tu čest narazit na něco s názvem Boku wa tomodachi ga sukunai a dle ohlasů by očekávali něco jako druhý návrat Ježíše, radím nenasazovat laťku zbytečně vysoko, mohli by se dočkat trpkého zklamání. Veškerá originalita totiž začíná a končí u poměrně unikátních charakterů ústředních postav, jinak se stále jedná o obyčejnou harémovku se všemi svými žánrovými neduhy a klišé (povinné díly v plavkách, návštěva karaoke a festivalu). Lepší ***. ()

NEXT (2013) (S02)

Více toho samého v lepším audiovizuálním kabátku, ale to necitlivé zakončení sezóny asi jen tak nevydýchám. *** ()