Červená tečka

• Švédsko Red Dot
všechny plakáty

Vydali se do hor, aby ve svém manželství opět rozdmýchali vášeň. Místo toho v nemilosrdné divočině prchají před neznámým střelcem, aby si zachránili holý život. (Netflix)

Brooks

Seversky chladná, strohá, psychologicky jednoduchá žánrová práca. Zaujímavosťou je, že s identitou a motívmi záporáka pracuje prakticky totožne a rovnako nefunkčne, ako iná nedávna netflixovina Below Zero. Krátku a atmosfericky nevyužitú sekvenciu s laserom, na ktorú lákal trailer a po ktorej je nepochopiteľne pomenovaný film považujem za podraz diváckych očakávaní. Ale drsné finále sa podarilo, zaň dávam 3*. ()

Megynka

Nic světoborného to není, ale sem tam jsem se přeci jen kousla do rtu. Klasický survival s docela překvapivým koncem. ()

Mamlas odpad!

Dvojice zmrdů je honěna po lese. Proč, to se dozvíte, pokud vydržíte skoro do konce. Já se tam dopřetáčel po asi 15 minutách, protože na tu totálně nudnou ubohost bez jakékoli atmosféry a bez jakéhokoli aspoň jednoho použitelného herce se nedalo dívat ani omylem. (2%) ()

SAINTS

Tento film je plny hlupych rozhodnuti,hlavnych protagonistov až to boli.Zvraty divakov skor rozosmeju.Toto Netflixu velmi nevyšlo.Samozrejme nesmu chybat rasisti,kto by to bol povedal že aj v tolerantom Svedsku ešte su. ()

tkey

Severský samolibý blábol. Začátek je tak blbě udělanej až se divíte, na konci vám to dojde a říkate si, že to vlastně dává smysl, ale stejně to tu pachuť nesmyje. Škoda, potenciál to mělo. ()

iN

Švédské exteriéry jsou bez komentáře, tenhle film táhnou. Záporáka jsem odhalil, hned když se objevil v první scéně, a ti dva chudáci s vlčákem taky byli jasní. Tohle všechno bych ale dokázal tolerovat a dát i ty čtyři hvězdy. Pak ale přijde velká bota typu "mám k dispozici volný skútr a pušku, ale nevyužiji toho", no a na to pak už nemůžu přestat myslet. Nelogičnosti se pak kupí rapidním tempem, a tak Darborg může být rád, že mu dám slušné tři. ()

Pitryx

Začínáme trapárnou a pokračujeme hádkou. Když pak hlavní hrdinka sdělí světu už stokrát ve filmu řečenou banalitu, měl jsem po chuti dokonale. Ale nebylo by ode mne fér to vypnout a udělit nulu. Takže jsem na to čučel dále. Děsně jsem se nudil, ale po hodině to chytlo šťávu, takže se to na tu dvacítku dostalo. ()

DoubleJack

Tenhle film má hned řadu problémů. Celou dobu se snaží budovat jakýsi"zvrat", ale celé to dělá strašlivě špatně. Až v půlce filmu se objeví kus dialogu, který odkazuje na něco, o čem divák neměl vůbec tušení, aby nakonec vyložil karty na stůl a tvářilo se jako veledílo. To se ale nedaří, protože nebylo JAK si ty věci odvodit. Ústřední dvojice se chová nesmírně hloupě a je to pravě jejich stupidní chování, které je do všeho toho dostalo. A v takovém případě je těžké držet jim jakkoli palce. ()

Ltblue

Kto ma opozerane "survival" temata asi troska bude tusit kto za tim vsetkym stal. Keby Svedi pritlacili po celu dobu na pilu ako ku koncu filmu bolo by to za 4*. ()

megajalec

Má to určite svoje muchy a viaceré nelogické záležitosti, ale atmosféra a napätie to nahradzujú. Páčil sa mi twist, aj rozuzlenie, v závere mrazilo. Škandinávske filmy sú inde, či už je to vďaka neopozerateľnosti alebo niečo mu inému, ale fungujú. Navyše ponúkajú bonus v podobe krásnej prírody. ()

DonBraso

To je tak,že to dokoukám a po chvilce si říkám,že těch teček tam bylo nějak málo.Bohužel největší kámen úrazu je černoška.Přehrává a snaží se doopravdy vykopat velký tunel ve vzájemném vztahu,který vypadá jak tak na oko.Na druhou stranu je to z velkých řad survival filmů,který docela jede i bez velkých přešlapů.Samozřejmě to spadnutí pod ledem do rybníka je už klasika,ale ono by se popravdě ani nic moc nedělo.Za tak krátkou stopáž beru na vrub,že snímek dá 20 minut a jdeme na věc.Což o to,ono by se to strefilo,ale absolutně chybí dynamičnost.Se už pomalu připravujete,že to začne a pak přijde chvilka keců a nějak to uvadne.Hlavní herec by byl fajn a vlastně i skvělý twist se scénářem,jen tomu chybí náboj.Ke konci máte i záběr minutu na ženskou a už zase upadáte do zimního spánku.Vůbec nevadila vysvětlovací část a jako revenge z druhé strany byl vlastně skvělý.Jen tomu dát lepší herečku,dynamiku,občas lepší kameru.Takhle se rozjede sniperka a poslední 20 minutovka,která mě bavila dost. ()

bonovox

Severania takéto snímky vedia točiť. Ďalší survival thriller v ktorom ústredná dvojica bojuje o život proti (ne)známemu nepriatelovi ). V závere poteší zvrat v pribehu a taktiež nekompromisný záver. 60% ()

Ace.A.T.L.

Copak se stane, když je člověk tak trochu debil a sobec a něco zamlčí. Bohužel je to dost reálnej pohled na věc. Smysl to má, potenciál taky a využití tak na 70%. Škoda jen, že "red dot" nebyl opravdu základem celýho filmu, ale jen rozjezd lovu. Jinak atmosféra celkem fajn, prostředí pro našince až nemyslitelný na toulky tohoto typu a celkově to neni marný, ale ani nijak světoborný. Takovej oddechovej thriller co neurazí. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()