Reklama

Reklama

Papírový dům: Korea

(seriál)
  • Jižní Korea Jongieui Jib: Gongdonggyeongjeguyeok (více)
Trailer 1
Jižní Korea, 2022, 14 h 2 min (Minutáž: 64–78 min)

VOD (1)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Tajemný Profesor dá dohromady partu šikovných zlodějů ze Severu i Jihu. Jejich úkol? Ukrást čerstvě vyraženou měnu budoucí jednotné Koreje. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (11)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

kdo má rád korejskou tvorbu a nezná originál, ten bude pravděpodobně spokojen a klidně si může jednu až dvě hvězdy přidat. Já mám sice rád korejskou tvorbu, ale originál znám a tohle je až na kosmetické úpravy úplně to samé s tím rozdílem, že korejská verze má méně sympatické obsazení, necharismatické záporáky, hůř vypadá a působí roztahaněji (v druhé polovině je přímo zdlouhavá). Korejci se sem sice snažili přenést něco z jejich typických znaků, jenže co je to platné, když se stejně nevyhnou srovnání s originálem a ten z toho ve všech směrech vychází lépe. Holt když dva dělají totéž nikdy to není totéž a v tomhle případě byla snaha "tvůrců" úplně zbytečná...40% ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Jestli sem si z tohohle seriálu něco odnesl, tak to že slouží jako varování, jako strašák, před tím co by se mohlo stát, v reálu. Nevim jak moc, se tohle probírá v originálním seriálu, ale tahle verze nám kromě loupeže a napravení starých křivd, taky přednáší určitou míru antiutopie, něco jako V jako Vendeta. Ale zatímco V, nám ukazuje již svět který je plně pohlcen autoritářským režimem, tak tenhle seriál nám ukazuje zárodky toho všeho a lupiči se pokouší tomu zabránit. A nutno uznat že od šestého dílu, to nabere velice temný ton, až sem si říkal že tady ti špatní, prostě vyhrají a nepůjde s tím nic dělat. A ono to skončilo, tak nějak mezi, což je asi nejlepší řešení, kdyby totiž seriál skončil ať už moc dobře a nebo špatně, tak by seriál ztratil svoji myšlenku kterou představuje a to by byla škoda. Lupiči sou výborně zahraný a napsaný, dá se snimi velice lehce ztožnit a fandit jim, protože motivace každého z nich, je realistická. Navíc akce je super a to že se seriál snaží vyhnout klasickému masakru, o to větší váhu má úmrtí některých postav. Tenhle seriál možná neni originál, ale to nezmená že je to špatný seriál, takže se k tomu musí tak přistupovat. ()

Reklama

MichelSmith 

všechny recenze uživatele

Kúskovaná neproporčne náhodná špirála podmanivej akcie dejových prvkov a prozaicko obligátno konvečného stereotipu,ktorá hojdá s divákom ako neplánovaný kolotoč, senzoricky senzuálne dávkovaná doza zabalená do pomernej stopáže,čím defacto nahráva finálne k efektu neúplného exkluzívne lineárneho zážitku,naopak rozducháva spomínananú monotonosť,no nie šedivosť! ()

Kebabkony odpad!

všechny recenze uživatele

Toto je opravdu velký omyl. Viděl jsem 3 díly a jako stačilo mi to. Celý je to okopčený z původního seriálu. Postavy mají stejná jména i charaktery, každá scéna, která příběh posune někam dál je úplně stejná opět jako v původním seroši a i ta blbá loupež je stejná WTF. Tohle je fakt jeden velkej korejskej průser, který chce milkovat značku, jenž se stala tak úspěšnou a populární. Rozhodně to za váš čas nestojí. Čekal jsem, že si pojedou vlastní cestou a přinesou originální příběh a postavy, ale ono hovno. Jo a profesor se kurva už vůbec nepovedl. Chce se mi blejt velebnosti. 1/10 ()

bicekz 

všechny recenze uživatele

Strašně těžko se hodnotí něco, co z velké většiny kopíruje něco jiného. Já toto viděl po X letech, kdy jsem viděl originální sérii. Jsou věci, který jsem si nepamatoval, ale nic zásadního, co by mě zásadně překvapilo. Něco originálního přece jen Korejci do seriálu přidali, ale také nic převratného. Ale ani vlastní přezdívky a postavy si nedokázal vymyslet. Ačkoliv seriál není špatný, jsem spíše zklamán, originální sérii bych doporučil více. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (2)

  • Lupiči v korejské adaptaci byli skryti pod tradičních korejskou maskou Hahoe pocházející z města Andong, jenž je známá tím, že je spojená s kritikou mocných a těch na vrcholu společnosti. (mikki089)

Reklama

Reklama