Reklama

Reklama

Americký ninja 3

  • Česko Americký ninja 3: Krvavý hon (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sean Davidson se jako chlapec vydal do Japonska, aby se učil u japonského mistra bojovým uměním a dovednostem ninjů, a byl poté schopen pomstít vraždu svého otce. Když vyroste a je dostatečně připraven k boji, připojí se ke svému příteli Curtisi Jacksonovi a společně s ním se vydává na jeden z karibských ostrovů, kde se koná mezinárodní soutěž bojových umění, a kde, jak doufá, narazí na vraha svého otce, obávaného teroristu přezdívaného "Kobra". Ten je totiž společně se svým komplicem Andreasem organizátorem soutěže, kterou hodlá zneužít ke svým nekalým záměrům. Hodlá tu totiž na těch nejodolnějších z nejodolnějších vyzkoušet nový uměle vytvořený virus, který stvořil ve svých laboratořích. Ideálním pokusným objektem se pro ně stane právě Sean, kterého během soutěže uvězní a infikují. Jeho přátelům Curtisovi a Dexterovi se ho sice podaří osvobodit. To je však pouhý začátek bitvy, protože Sean potřebuje protilátku, která by mu vrátila zdraví a pomstu, která by mu vrátila klid. To však znamená porazit nejprve jeho malou armádu ninjů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (97)

otík 

všechny recenze uživatele

Třetí setkání s americkým ninjou je skutečně smutné a nudné. Nový ninja v podání Davida Bradleyho je zcela mdlý a na rozdíl od slušně hrajícího Michaela Dudikoffa je zcela bez charakteru, Steve James už vůbec nevtipkuje a všechny bojové scény jsou více než směšné. Velice jednoduchoučký příběh lze shrnout asi tak: mladý kluk je svědkem vraždy svého otce, stane se z něj ninja, pak si jej jako objekt svých pokusů vybere nějaký magor, aby jeho touha po zlu byla následně potrestána. Celkově je tu jedna ubohá a zcela nelogicky natočená akční scéna vedle druhé, celé to nemá tempo a švih, je to prostě slabota. ()

humanbeing 

všechny recenze uživatele

Třetí díl série Amerického ninji šel po stránce kvality hodně dolů. Děj je nevýrazný, ninjů a jejich konfrontací s hrdiny je daleko méně, než v předchozích dvou dílech a člověk se po chvíli překvapivě začíná nudit. Co dělalo první dva díly zábavné, se někam vytratilo a dá se vinit jedině scénárista, který se pořádně (tedy ani trochu) nenadchnul pro ninjovské téma. Změna režiséra, ani vystřídání Dudikoffa za imho mnohem horšího herce, Davida Bradleyho, výsledku taky určitě nepomohla. Film má svoje světlé momenty a je tu občas znát příbuznost s prvními dvěma díly. Jak už jsem ale napsal, záživné to moc není a ani těch ninjů tu není tolik, aby se dalo na film koukat jen kvůli nim. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Natočíme pár rvaček, dopřejeme Steve Jamesovi dostatek příležitostí, aby se mohl svléknout do půl pasu a pak se to nějak pokusíme alespoň trochu poslepovat do jednoho souvislejšího celku. Co na tom, že to dějově bude nijaké, vždyť přece o děj většině diváků vůbec nepůjde, tak co. Asi takhle se koncem osmdesátých a počátkem devadesátých let točily akční karate filmy. Aneb jak pronese jedna postava z filmu „Jsme přece Američani, no ne?“A my jsme to jako děti žrali. Dneska se tomu alespoň zasmějeme. Ale jedno musím uznat, Bradley je co se týče vizuální stránky karate, schopnější než Dudikoff. Ale zase mu schází ten kamenný ksicht. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

Z dětství jsem si pamatoval jen to, že se mi tenhle díl líbil asi ze všech nejmíň, po skoro 30 letech jsem si to pustil, a potvrdil jsem si, že si to pamatuju dobře. Protože po nějakých 15 minutách jsem si říkal, že to asi nebudu schopný dokoukat bez nevratného poškození mozku, ale když se na scénu konečně dostavili ninjové, tak se to aspoň dalo přežít. Nicméně scénář je tak dementní, že ho musel napsat asi taky nějaký 10letý kluk, který měl rád ninja-filmy. Dudikoff se na to z nějakého důvodu vysral (ale rok nato se do série ještě jednou vrátil), takže z kultovní jedničky a celkem zábavné dvojky zůstal aspoň Steve James, který se v každém dílu chová úplně stejně, bojuje úplně stejně atd. Dudikoffa nahradil Bradley, který je herecky ještě větší dřevo, ale mlátit se umí, což mu zajistilo aspoň na pár let kariéru v nízkorozpočtových akčních filmech. V tomhle filmu mělo být jeho postavě lehce přes 20, ale jemu bylo už 36 (přestože šlo o jeho filmový debut) a vypadal pomalu na 40... Ze záporáků za něco stál akorát Yehuda Efroni v roli generála Andrease, který ale neměl moc velký prostor.  Hlavní záporák byl zase prakticky totožný jako v prvních dvou dílech (bezskrupulní gangster s velikášskými plány obklopený armádou ninjů), jenže tady chyběl zloduchův pobočník "zlý ninja", takže tím pádem chyběl i pořádný závěrečný fight. Takže jak to hodnotit? Odpad se nabízí, ale jako fanoušek žánru ho dávat nechci, tak s přimhouřenýma očima 1 hvězda za pár solidních bojových scén (i když hlavně proti jedničce trošku odfláknutých) a jedna za pár zábavných až parodických scén jako třeba přistávání rogala na korbě jedoucího náklaďáku, protože "zem je moc tvrdá a mohl by ses o ní rozbít". Ale ten závěrečný souboj se "zlým ninjou" tady fakt chyběl... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V roku 1985 bol natočený film "Americký ninja" o dva roky neskôr bolo vyprodukované pokračovanie "Americký ninja 2". Oba tieto snímky ražíroval Sam Firstenberg a v oboch týchto tituloch stvárnil hlavnú úlohu herec Michael Dudikoff. Neboli to žiadne filmárske veľdiela, no malo to akési podivné VHS kúzlo a našlo si to mnoho priaznivcov. Priznám sa, že som medzi nich patril aj ja. V roku 1989 sa objavil diel s poradovým číslom tri. Ale prišlo ku radikálnym zmenám na režisérskej stoličke, a čo je najhoršie, aj na poste hlavnej postavy. Režiséra Sama Firstenberga vystriedal Cedric Sundstrom a herca Michaela Dudikoffa nahradil David Bradley. U oboch to bol v podstate kariérny debut. Ani jeden z nich to nezvládol. Bola to bieda a túto akčnú sériu to nasmerovalo do odpadových čísiel. * ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • Michael Dudikoff odmietol účinkovať v tomto filme z niekoľkých dôvodov, medzi tie najvážnejšie patrila obava, žeby mohol byť zabetónovaný vo filmoch s bojovým umením a navyše, nechcel sa vrátiť natáčať do Juhoafrickej republiky, kde sa predtým natáčala aj druhá časť série. Nestotožňoval sa totiž s politikou apartheidu a bol odporcom tamojšej vlády. V ďalšom pokračovaní sa už objavil, produkoval sa totiž v neďalekom Lesothe. (beso74)
  • Napriek názvu filmu je to v rámci série prvý diel, ktorého dej sa odohráva v USA. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama