Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

ilclassico

Proti tomuto filmu vůbec nic nemám. Tak proč takové hodnocení? Tenhle typ filmů funguje jen když je u toho humor. Srandovní mi to nepřišlo a nadto přibyla nuda. A z filmařského hlediska není co hodnotit. Tak proto za 1. ()

adamix

Absurdita najvyššej úrovne a idiotina bez mozgových buniek, takže až si to chcete pozrieť, musíte sa vcítiť do mysle idiota, aby ste si to užili. Ja sám ním musím byť, pretože menej ako 3* tomu nemôžem dať. Toto je presne ten typ filmu, pri ktorom sa vám nechce rozmýšľať, ale blbnúť. ()

CrazmydRed

Môžem s čistým svedomím tvrdiť, že toto bol ten najodpornejší, najoplzlejší a najobscénnejší film, aký moje oko doposiaľ zhliadlo a jeden z najlepších soundtrackov aké kedy moje ucho začulo. Nezabudnuteľné scény typu "Spievajúci anál", "DIY oplodnenie", "chicken fuck", Raymond s priviazanou klobásou/párkom na úde počas exhibicionistickej prechádzky plus mnoho mnoho viac a samozrejme záver s exkrementom, to si už z mysle len tak nevyženiete, rovnako ako aj asi najromantickejšie vyznanie lásky "I love you more than my haircolor...". ()

kadles

Po seznámení s aktéry tohoto snímku celkem snadno rozpoznáme, že tenhle film má pouze šokovat. Hrůzostrašné účesy a prostřihy aby si mohl pan Marble s klobásou přivázanou k přirození zaběhat v parku mi přišly vtípné než šokující. Samotná Divine je příběh sám o sobě. Půlku filmu jsem se domníval, že je to chlap, což jsem měl napůl pravdu. Film má každou chvilku nějakou oplzlost v rukávu, ale mě přišli nejhorší dvě. První únos stopujícího děvčete, následné oplodnění, po porodu ponecháno vlastnímu osudu a děcko prodáno homosexuálnímu páru. A druhá úplný závěr filmu, kdy se Divine předvádí a následně pojídá psí výkal. Nepochopil jsem, ale proč se ten film jmenuje Růžoví plameňáci? ()

muti odpad!

extremna nuda, cely film je postaveny na tom kto bude akoze "the filthiest person alive". samoucelne nezmyselne, postavy su snad porovnatelne so serialom farma... cakal som ze to bude apson nejak gradovat alebo co, no nedockal som sa. stale sa to nevedelo vynorit zo stoky kinematografie ()

Lurtz37

Dialogy mě naprosto ničily. Čekal jsem plejádu nechutností, těch tam sice náznak byl, ale propojeny byly nudnými záběry a právě ubíjejícími dialogy. Neměl jsem z toho dobrý pocit po promítání, nemám ho ani teď s odstupem. ()

Hannahh

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá , ale neuměla jsem si tak docela představit co mě čeká. Hodně drsné, taková šílenost a neskutečně něco oplzlého, to jsem ještě neviděla. Ale bylo to opravdu zábavné a pořád jsem čekala, co šíleného ještě vymyslí. Pro mě to bylo spíš k zasmátí i když některé scénky byly trochu moc i na mě. Plný film hodně oplzlých lidí a to už na pohled. Prostě to se musí vidět, jako vážně mazec!!! ()

Grim

Až po dopozeraní som pochopil, že tu ani tak nejde o dej filmu, ako o ukázanie čo najväčších zvráteností. Gratulujem každému, kto to dopozeral do konca. Dávam 5*, ale nie preto, že si ich zaslúži film. Zaslúži si ich režisér za odvahu pustiť niečo takéto do saténových kinosál a nakoniec aj my, diváci, že sme mali odvahu pozerať na niečo tak nechutné. Zvlášť, keď je z niektorých záberov očividné, že sa nejedná o filmový trik. ()

Amalberga odpad!

Po dvanácti minutách jsem se nudila k smrti, tak jsem popřetáčela mezi scénami a odnesla si z toho akorát to, že od Johna Waterse už nic zkoušet nebudu. ()

vitocassetta

The battle of filth shall begin! Souboj o status “Filthiest person alive“ vyhrává nejznámější drag queen a transvestita na planetě – Divine! Ze začátku působí Růžoví plameňáci jako učebnicový příklad crazy komedie, ovšem opak je pravdou. Film má překvapivě dokumentární charakter a slouží jako šokující sonda do bizarního vidlákova plného oplzlých postav, které by mohly být součástí panoptika. Cirkusácký nevkus je znát hlavně u kostýmů a celkové výpravě děje. Film pojímá celou škálu žánrových prvků a motivů, od experimentální slátaniny po groteskní porno. A tak to ústí v totální chaos. Herecké výkony jsou na úrovni dramaťáku na základní škole, což vyvolává vtipné momentky. Plameňáci jsou primitivní příběh o nenávisti, ponížení a pomstě. Ovšem tento naturalistický film pravděpodobně naráží na ztrátu soudnosti ve společnosti. Po celý film se setkáváme pouze se zvrhlíky, divnolidmi, úchyláky či psychopaty, kteří prahnou po publicitě. Provokativní film potřebuje provokativní hlavní roli, což již zmiňovaná Divine stoprocentně splňuje. Z očividných důvodů se snímek stal kultovním – má své příznivce a je zmiňovaný dodnes jako nejbizarnější dílo kinematografie. Dopomohly tomu nevyhnutelné zákazy a pobuřující reakce, a tak se jednoduše z filmu stal edgy underground. To byl ovšem zřejmý cíl režiséra a na filmu je znát, že chce rozbít všechna myslitelná tabu v 90 minutách. To přiznává konec konců i sám režisér. Z některých scén se zvedá žaludek (sledovat nalačno!), ty se ovšem prolínají s ulítlým scénářem, který je plný hlášek a originálních nadávek. Lepší prožitek z filmu zaručuje konzumace omamných látek či jiných substancí, protože ve střízlivém stavu je film těžko stravitelný. ()

Harakiri13

Ne a prostě ne! Ne, nevadí mi nechuťárny a že tady budou mít některé slabší povahy co dělat, během sledovaní filmu. Vadil mi celkově strašně nudný scénář, nudné a divné postavy a opravdu nechápu, že tohle "dílo" patří mezi 1001 filmů, které byste měli vidět než zemřete. Nejvíc mi vadila scéna, kde se týrají zvířata a ač to na konci režisér vysvětluje jak to bylo, tak ne to mi jako "omluva" nestačila a dostal jsem ještě větší chuť jít osobně právě za tvůrci a nechat jím vyzkoušet vlastní medicínu. Pokud hledáte oplzlý a úchylný film, tak ano bude pro přesně pro vás dokonce poslední scénu filmu si opravdu užijí především vytříbeni gurmáni. Já mezi takové lidi nepatřím a jsem za to opravdu rád, ačkoliv tuším že u jedné jediné scény, jsem se usmál protože mi přišla tak dementní až byla vtipná, ale to je bohužel málo.  1/10 ()

Kaleidoskop

Při pátrání v temných hlubinách světové kinematografie jsem narazil i na tento skvost. A opravdu to je skvost, protože to se jinak nazvat nedá. Na tom filmu je bizardní úplně všechno od námětu, scénáře, přes herecké výkony až po technické zpracování. Dlouho jsem neviděl takhle divný a ujetý film. Ale o to více jsem z něho nadšený! ()

stani

Kdysi dávno jsem viděl tento film na rakouské televizi a rozhodl se ho mít. Myslím, jako první jsem dovezl z USA originál DVD, "joaninna" k němu udělala první titulky a hned poté se začal lavinovitě šířit mezi ostatní. Rozumím Watersovu "anarchistickému humoru".... ()

Hrobař

Nejnechutnější film co jsem kdy viděl. Někdy už toho bylo i na mě moc, ale za odvahu to všechno natočit, sehrát, ozvučit ...prostě to je na buď 5 nebo odpad. Já jsem asi trochu úchyl ale nemůžu jinak. Nechám si to na nějakou hodně zvrhlou párty kolem 4té hodiny ranní. ()

Hounsis

Na začátek , scéna kde syn Divine souloží s ženou a to co tam prováděl u toho s těma slípkama ... no to jsem nějak nezvládla to bylo na mne asi moc ,ale jinak zbytek filmu byl skvělý nebýt " úchylné " Divine a i její matky a nekonečných dialogů o Vajíčkáři :D ,tak film ztrácí na humoru . A filmová tečka byla taky epická to jsem opravdu nečekala :D ()

ladanda

Velká úchylárna. Jednu hvězdičku za to, že mně chtěl režisér něco sdělit, ale můj rozum na to nestačí. ()

Pokri

Prehliadka neuveriteľne bizarných postáv (skutočne tu nenájdete ani jedinú, ktorá by sa dala označiť za normálnu). Neviem, aký meter použiť pri hodnotení. Ak to mala byť komédia, tak to nefungovalo, ak to malo byť niečo iné, tak to pôsobilo naopak až príliš komicky. Ak to však chcelo byť len zvrátené, tak to fungovalo. Alibisticky to odbíjam stredovým hodnotením, ktoré v tomto prípade neznamená 50 % pre film ako celok, ale vyjadrenie pocitov, kde to neustále oscilovalo na škále 0 - 100 %. ()