Krátce po manželově smrti chce vzít Rachel Lappová (Kelly McGillisová) svého syna Samuela (Lukas Haas) na výlet do Filadelfie, aby mohli uniknout každodennímu stresu. Na záchodcích na nádraží se Sam stane svědkem vraždy a jelikož je jediný, kdo dokáže identifikovat pachatele, musí pomoci ostřílenému detektivu Johnu Bookovi (Harrison Ford) s následným vyšetřováním. Krátce po zjištění, že ve zločinu jsou zapleteni také příslušníci policejního sboru, je Book postřelen a nucen potají odvézt Rachel se synkem do jejich domu mimo město. Časem se detektiv na venkově sbližuje se členy místní amenitské sekty, pomáhá lidem s pracemi a vztah mezi ním a matkou se prohlubuje. Mezitím se však nepřítel pomalu přibližuje ke svému cíli. (Cinemax)

milos.bradik

Výborný film s Harrisonem Fordem, který je vynikající jako vždy. Krásně kombinuje napínavý a strhující začátek s poklidným a romantickým životem Amišů, kteří se snaží vyhýbat modernímu životnímu stylu. Film dokresluje i perfektní hudba Maurice Jarrého. Velmi silných 80 %. ()

Andrmen221

Jakoby nevím no. Nejdřív ta pojebaná hudba, která mě začala štvát asi po 3 minutách. Později, když už to vypadalo na zápletku a Harrison Ford rozbijí držky lidem, jako badass polda, říkal jsem si “damn son” to by mohlo být dobrý. Ale než jsem se nadál, stala se z toho love story a reklama na Amiše. Film se jmenuje svědek, ale tímto tématem se zabývá nanejvýš tak 40-45 minut. Film má 2 hodiny no. Proto jsem z filmu trochu rozčarován, protože jsou byl neuspokojen jak po detektivní stránce, tak po erotické, ikdyž BOOBA ušly. Hudba je fakt šíleně strašná. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022