Reklama

Reklama

Svědek

Trailer

Obsahy(1)

Krátce po manželově smrti chce vzít Rachel Lappová (Kelly McGillisová) svého syna Samuela (Lukas Haas) na výlet do Filadelfie, aby mohli uniknout každodennímu stresu. Na záchodcích na nádraží se Sam stane svědkem vraždy a jelikož je jediný, kdo dokáže identifikovat pachatele, musí pomoci ostřílenému detektivu Johnu Bookovi (Harrison Ford) s následným vyšetřováním. Krátce po zjištění, že ve zločinu jsou zapleteni také příslušníci policejního sboru, je Book postřelen a nucen potají odvézt Rachel se synkem do jejich domu mimo město. Časem se detektiv na venkově sbližuje se členy místní amenitské sekty, pomáhá lidem s pracemi a vztah mezi ním a matkou se prohlubuje. Mezitím se však nepřítel pomalu přibližuje ke svému cíli. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (196)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Amišové mi přijdou velice vtipní a bavilo mě si z nich při sledování dělat prdel. Každopádně film je to dobrej. Harrison Ford je cool a Peter Weir má talent na zobrazování lánů trávy ohýbané větrem a harmonického amišského života. Zaujaly mě tam kontrasty, když třeba tirák musí jet megapomalu, protože před ním jede amiš v kočáře, nebo turisti co si je tam jezděj fotit atd. 70% ()

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Tak v prvni rade tezce, ale hodne tezce Vangelisovska hudba bez Vangelise, skoro mi prijde jako by Maurice Jarre pred skladanim hudby Vangelisovi zavolal, jestli by mu mohl poslat presety jeho legendarniho CS-80 synthu, protoze zvukove to je skutecne 1:1. Trosku problem, kdyz vidite uvodni sekvence filmu poli americkeho venkova, rozezni se hudba a vam pred ocima zacnou litat vznasedla a nastvani replikanti, nemluve o tom, ze v obou filmech hraje hlavni roli Harrison Ford a hlavni zensky charakter se jmenuje Rachel. Na druhou stranu Blade Runner ma cca nejlepsi soundtrack filmove historie, takze si prece nebudeme na obcasnou podobnost stezovat, ze? Obzvlast kdyz i tady je hudba jednoznacne nejlepsim elementem. Jinak je to vicemene prumerna story o ochrane klicoveho svedka a zkorumpovane policejni siti, jenz se presune do zajimaveho prostredi Amishske komunity. 6/10 ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Amišové zde nejsou příliš známí, zcela logicky, protože jsou soustředěni v USA a Kanadě. Jakožto příslušníci starého řádu žijícího i dnes jako v 18. století a mluvící pensylvánskou němčinou, vzbuzují mnoho otázek. Nebude jistě náhodou, že v posledních dvaceti letech jejich populace rapidně sílí, úmrtnost klesá a rodiny mívají až po osmi dětech. Jejich hodnotový systém je v pravém opaku k současnému nejen americkému konzumu. Což samozřejmě inspiruje mnoho atraktivních dramat vhodných pro adaptaci v jakékoli kulturní sféře. Film Svědek patří mezi nejvýraznější z nich. Skutečně není kriminálkou s přidanou či zápornou hodnotou, jak se mnozí domnívají, ale především příběhem o průsečíku obou světů. Harrison Ford je ideálním "Angličanem", který dokáže realisticky spojit akci, romanci, řemeslo a existencionální otázky obecně aplikovatelné na veškeré problémy spojené se snášenlivostí. ()

Goldenhair 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně podmanivý film. Ač se tu prolínají dva filmové žánry, funguje úžasně. Thriller, který je napínavý i bez neustálých honiček a výbuchů, co se polehoučku rozvine do jedné z nejkrásnějších romantických dějových linií, co jsem kdy ve filmu viděla. Vůbec ne povrchní, ale silné a hluboké. A tolik pamětihodných scén...Nejvíc učarují ty beze slov - přesto nesmírně výřečné. Kombinace inteligentního scénáře, brilantní kamery, pevné ruky režiséra (Peter Weir prostě umí) a bezchybných hereckých výkonů dělají z tohoto filmu opravdový klenot. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Mozna jako romanticky film to je uchazejici. Kriminalni linie byla ale tak naivni a neverohodna, az beda. Život v zidovske osade me taky nijak nezaujal, v cele s nesympatickou Rachel (Kelly McGillis). A tradicne me nebavil ani herecky vykon Harrisona Forda, v roli spravneho poldy, sikovneho tesare a zdatného automechanika. Rezie Weira tradicne dobra, jen nechapu ten oscarovy scenar... ()

Galerie (70)

Zajímavosti (12)

  • Jedná se o jeden z mála filmů, který se zaměřuje na Amišskou kulturu. (SONY_)
  • Pri príprave zvukovej stopy boli využité záznamy spred 20 a viac rokov, aby zastaralá farba zvukového záznamu navodila dojem či atmosféru samoty komunity Amišov. (Biopler)

Související novinky

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Americká Akademie filmového umění a věd (AMPAS) každoročně kromě známého a mediálně ostře sledovaného předávání Oscarů na přelomu zimy a jara organizuje o pár měsíců dřív i menší ceremoniál předávání… (více)

Reklama

Reklama