Leung Chang, rozmazlený synáček bohatého obchodníka, si o sobě myslí, že je tím největším kung-fu mistrem pod sluncem. Vrhá se do každého sporu hlava nehlava, jenže ve skutečnosti jeho bojové umění nestojí za nic. Jeho otec totiž podplácí každého protivníka, jen aby se jeho drahému synáčkovi nic nestalo. Jednou však Chang narazí na Leung Yee Taie, skutečného mistra kung-fu, a dostane pěknou nakládačku. Spolkne hořkou chuť porážky a rozhodne se přesvědčit Taie, aby se stal jeho mistrem. Jejich putování je prošpikováno souboji s působivou akrobacií, přehlednými kung-fu chvaty i karate údery. (oficiální text distributora)

Cracker

Nie som veľkým fanúšikom týchto starých kung-fu filmov, aj keď je mi Wing Chun veľmi blízke radšej sa pozriem na Yipovho Ip Mana než na tieto staršie filmy z hong-kongsej dielne. Ale raz za čas aj ja spravím výnimku a väčšinou je to pozitívna vec. Od tohto filmu som nemal moc vysoké očakávania, ale už teraz viem že Sammo Hung Kam-Bo nie je len perfektný martial artist ale aj solídny režisér. Film je plný typického čínskeho humoru, ktorý však musí rozosmiať každého. Prehliadka bojových umení je tiež na vysokej úrovni, technicky je to OK a páčilo sa mi aj dosť reálne predvedenie. Jeden z mála rušivých momentov bol herec Ching-Ying Lam ktorý pôsobil veľmi desivo s ostrihaným obočím :) ()

TERRORDROME

Podarená Kung-Fu vtákovina kde bohatý ocko podpláca ľudí aby sa nechali zmlátiť od jeho syna, ktorý si tak myslí, že je majster nad majstrov. Keď však stretne ozajstného majstra, pochopí že jeho umenie stojí za prd a ešte ho zmlátia aj dvaja somráci s červenými nosmi a obrými bradavicami. Takže začne onoho majstra prosiť aby ho učil, ale on nechce, tak musí zasiahnuť tlsťoch Sammo čo kreslí svoje portréty parkourovým štýlom a predvedie svoju unikátnu záchodovú Kung-Fu techniku ktorej najstrašnejším úderom je "splachovač". Trocha dementného pitvorivého humoru, trocha klasickej drámy typu "moje Kung-Fu je lepšie než tvoje tak zdochni" a hlavne pôsobivá, choreograficky vymakaná akcia vrcholiaca riadne krvavou hlavičkou. Typický Hungovský štandard, len tu Yuen prekvapivo málo kope. ()

Puol

Súboje dobré, choreografia parádna a zo začiatku na honkogské pomery i veľmi slušný námet. Len ku konci už mi ten mix detinského humoru (hlavne postava Samma Hunga) a krvavých súbojov nejak spolu neladil. V každom prípade sa oplatí pozrieť a pre priaznivcov Samma Hunga a Yuena Biaa povinnosť, v tomto prípade je ale najzaujímavejšia postava operného speváka Ching-Ying Lama. Tak 7/10 a len 3*, asi som mal príliš veľké očakávania. ()

drankeryth

Pred pozretim tohoto filmu som ocakaval, ze ma caka klasicka kungfu mlaticka, ale ono ma to zaujalo a dej filmu ma v hojnom pocte uputal. Dobre boli zakomponovane komedialne scenky a o dialogoch ani nehovorim. Keby film nemal tieto prvky, tak by z toho vyliezol klasicky kungfu film z nicoho nevybocujuci. ()

Dr.Cilka

Urcite top vo svojom zanri. Old-school kung-fu mlaticka so skvelymi humornymi prvkami, miestami naozaj nadcasovymi. Jedine co brani plnemu hodnoteniu je tych par desiatok minut kedy Leung hovori zenskym hlasom, co mi pripadalo fakt neznesitelne. ()

pekas

Už dle klasických titulků jsem čekal typickou kung-fu Hong Kongské provenience. Tu jsem taky dostal, ale pozor! Když film skončil, zůstal ve mně takový dobrý pocit, že tohle se mi opravdu hodně líbilo. Pak jsem si trochu početl v recenzích tady a spojilo se mi to. Tohle je opravdu jeden z nejpovedenějších filmů té doby a toho místa vzniku. Komentář, který o hodně lépe popisuje i moje pocity napsal Flipnic. 90% ()

Olafsson

Super souboje.. Vtipy trapný jak už to u těhle filmů bývá, stejně jako stupidní děj... Nevadí, díval jsem se na to kvůli kung fu.. ()

Madhuri

Vždycky jsem si myslela že nic debilnějšího (v tom dobrém samozřejmě) než Jackieho Odvážnou Hyenu neuvidím. Tak jsem se dnes přesvědčila o opaku, a to v podání zbývajících dvou bratrů bez Chana (přičemž by možná nemuselo škodit, kdyby se tam i ten Chan mihnul xD ) . Sammo Hung a Yuen Biao, zpracovali ve filmu prostředí, které je oboum důvěrně známé- Pekingská opera, kde oba studovali...No ale teď už k mému dojmu z filmu- jak už jsem řekla, něco tak pitomého, až to bylo dobrý, jsem už dlouho neviděla. Yuen Biao a Sammo Hung jsou jedny z mých oblíbených osobností asijského filmu, na podivný hongkongský humor, kterým jsou tyhle filmy prosáklé skrz na skrz jsem už také zvyklá, z různých podivných důvodů, se občas ráda kouknu na Pekingskou operu, wing chunu se věnuji už skoro rok ( již se těším až budu šířit moudrost, že se wing chun vyvinul ze stylu chobotnice xD ), a samozřejmě ráda ocením dobrou choreografii, které jsem se tady dočkala... Takže já jsem se královsky bavila, pokud chcete vidět něco opravdu pitomého ale zároveň božího, sáhněte po tomto filmu, a nebudete zklamáni..........PS: V scéně s kaligrafií hraje soundtrack z Drunken Mastera...Ciž není důležité, prostě jen tak... xD ()

Chema4

Nadpriemerný kung-fu film až dokým sa neobjavil Sammo Hung ako tréner Biao Yuena. Pár výhrad by sa ešte našlo, ale najväčší problém som mal so Sammom a s jeho neskutočne trápnym humorom, ktorý mi nebol vobec pochuti. Našťastie sa venovala väčšia pozornosť bojovým choreografiám ktoré boli zvládnute super. Záverečný boss fight patrí k najlepším chvíľam celého filmu. ()

HKstars

Po několikaletém harcování světem báječných hongkongských filmů už by člověk ani nečekal, že narazí na nějakou perlu, která mu dosud unikala. Svět velmistrů bojových umění je však obrovský a tak se občas stane i zázrak. Tenhle se jmenuje Prodigal Son a jde o jeden z posledních "old-school" filmů. A nutno dodat, že také o jeden z nejlepších. V době, kdy se hongkongská kinematografie od tradičních kung-fu filmů odvracela, se Sammo Hung rozhodl natočit film o legendě Wing Chunu Leung Yee-Taiovi... Hlavním hrdinou snímku je však Leung Jan (Yuen Biao), mladý frajírek, který si o sobě myslí, že je největším mistrem bojových umění na světě (nebo alespoň ve městě ;). Vyhrál bezpočet zápasů, ale důvodem nejsou jeho schopnosti, nýbrž bohatý tatínek, který potají podplácí všechny bojovníky, aby náhodou synovi neublížili. Krutou pravdu Leung Jan okusí až když se utká s členem hostující čínské opery, Leung Yee-Taiem, mistrem Wing Chunu. Leung Jan postupně zjišťuje, že mu všichni lhali a že by ho v souboji porazila i devadesátiletá trhovkyně. Zbývá mu jediné, přemluvil Yee-Taie, aby ho vzal do učení. Yee-Tai však nehodlá učit nikoho a neobměkčí ho ani Leung Janova vytrvalost... Osud však oběma přichystá pár překvapení a i Yee-Tai zanedlouho potká sobě rovného protivníka. Prodigal Son je všechno, jen ne učebnicový "old-school" film - zpočátku by se sice mohlo zdát, že se dějová kostra odvíjí podle předem vyjetých kolejí o zradě, pomstě, tréninku a nadupaném finále, ale scénář filmu vás překvapí hned po úvodní patnáctiminutovce, když se zvrhne v něco "mnohem serióznějšího" a vy sledujete vrstevnatý příběh velmistra, jehož umění se stalo prokletím a jeho žáka který ve finále poznává těžký úděl, který po svém učiteli zdědil. Ne, Prodigal Son není až takové drama, humorné scény výtečně odlehčují celý děj (a u některých se opravdu nasmějete), jen jsem chtěl zdůraznit, že "old-school" filmy nemusí být vyráběny podle jedné formy a občas mohou překvapit fortelným příběhem. Prodigal Sonovi se to daří na jedničku a je to i zásluhou kvalitních hereckých výkonů - Lam Ching-Ying v roli Yee-Taie sice bez obočí vypadá jako neúspěšný absolvent požárního výcviku, ale předvádí bezchybný výkon jak po herecké, tak fyzické stránce. Dvojice kamarádů z Opery - Yuen Biao a Sammo Hung mu zdatně asistuje a hvězdné herecké obsazení doplňuje Frankie Chan. A všichni mají plné ruce i nohy práce, protože Sammo Hung šlápnul pořádně na plyn a navíc si nechal s choreografií poradit od pravých Wing Chun mistrů. Souboje jsou bleskurychlé, pády ultratvrdé a modřiny byste nespočítali ani s kalkulačkou... Vrcholem však zůstává finální souboj, který je nevyhnutelnou hříčkou osudu, velkolepou pointou celého příběhu a jednou z nejbrutálnějších akčních scén všech dob. To všechno v jednom... tak by se dala popsat nejen tahle scéna, ale i celý film - najdete tu příběh, který chytne HK fandu za srdce, od plic se zasmějete při výstupech Sammo Hunga a při bojových scénách budete napětím zadržovat dech. To je snad dost na to, abyste se rozhlédli a začali Prodigal Sona hledat. Nenajít ho by byl velký hřích, tak se snažte... 90% () (méně) (více)

Unrealik

Docela dobrá choreografie akčních scén, místy nečekaně brutální, místy parodující, místy vtipné/snažící se o humor. Ale stejně je to ve výsledku za tři hvězdičky a znovu film vidět nemusím. ()

Pythonator

Film začne být zajímavý až když se v něm objeví Sammo Hung a po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že kdyby tam byl Jackie Chan, tak je to mnohem lepší. Kung-fu filmy bez Jackie Chana jsou nuda. Je to asi čistě můj problém, protože nejsem fanoušek žánru, ale fanoušek Jackieho Chana ano. I bez něho se ovšem zrovna na tento film podívat dalo, takže z toho usuzuju, že Obyčejný spratek patří mezi ty lepší kung-fu mlátičky. Výcvik Sammo Hunga jak správně tlačit na záchodě mě pobavil, ale jinak zde toho vstřebatelného humoru moc nebylo. Film tedy stojí převážně na pečlivě vyšperkovaných bojových scénách. ()

Marcel1975

Tomuhle filmu se dá vytknout jen málo věcí.Má to dokonce i scénař,akci a místy trošku nasílím vložený humor ,který se objeví hlavně po vypálení divadla ,kdy se naše dvojice Tai a Leung stáhne do ústraní.Na scéně se tak objeví i Sammo hung,který má děj tak trochu popostrčit a připravit nás na velké finále, které je luxusní. ()