Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Nalezenec Jack žije v přístavním městě u pěstounů, ale vše ho samozřejmě táhne k moři. Navíc když si matně ze svého raného věku vzpomíná, že k moři se váže jeho poslední setkání s rodiči. Přes všechny problémy se nakonec Jack na obchodní loď dostane a jak se ukáže místní posádka má blíže k pirátství než k poctivému obchodu. Nicméně dobrodružství pod plachtami a honba za poznáním vlastního původu, ať je jakýkoliv, mohou začít.

Němečtí filmaři v roce 1981 objevili novou dětskou hvězdu Patrika Bacha, který všechny překvapil v seriálu Silas (také běžel v ČST) a rozhodli se ho obsadit o rok později i do nově vznikajícího dobrodružného seriálu Jack Holborn.

Nespornou výhodou pro českého diváka je fakt, že seriál běžel v době, kdy jsme mohli dobrodružné filmy spočítat na prstech jedné ruky. A navíc ... byl tehdy hlavně pro nás, pro děti. (Blackadder)

(více)

Recenze (53)

Damiel 

všechny recenze uživatele

To mě taky vzalo, pamatuju si to ale už jen rámcově. jack Holborn, sirotek, se dostane na pirátskou (?) loď, její kapitán je bratrem (dvojníkem?) soudce Sheringhama, který se ho snaží dostat. Pirátům jde o obří diamant Bílá paní, Jack se kvůli němu potápí do vraku potopené lodi... pak vykupuje otroky. Na konci je kapitán polapen a má být oběšen, požádá Jacka o kovovou trubičku, aby si jí dal do krku a provaz ho neuškrtil (nepovedená poprava = svoboda odsouzenému), jenže jeden z jeho námořníků mu srazí vaz tím, že mu při popravě zatáhne za nohy... ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Legendární seriál osmdesátých let, jako malý kluk jsem na něm vlastně vyrostl, byl to jeden z mých nejoblíbenějších a mám jej rád dodnes. Vkusný a velmi povedený dobrodružný příběh pro mládež který rozhodně neurazí. Tuším že jsem ho viděl poprvé v Magionu, kde ho dávaly na díly (tuším po půl hodině). Jeden čas byl opravdu nepřekonatelný, v hlasování diváků s přehledem zvítězil. Tím nejdynamičtějším prvkem na tomto seriálu byla zcela určitě jeho hudba, která byla opravdu velmi snadno zapamatovatelná (úvodní+lahodně znějící křehké tóny s kapitánova spinetu), navíc velmi dobře zapadala do kontextu s dobrodružnou mapou vždy na začátku a na konci filmu. Vynikající nápad. Příběh byl také velmi silný a opravdu napínavý a výkony jednotlivých herců v jednotlivých rolí ať už to byli kapitán Sheringham, Jack, Morris, Trumpet, Taplow atd. byli opravdu hodně přesvědčivé. A samozřejmně nesmím zapomenout na tu nekrásnější pirátskou plachetnici všech dob, tajemnou a čarovnou krásku Molly. Měl jsem tu možnost přečíst si i knížku tuším že od Leona Garfieda a musím říct že se jí film rozhodně v některých částech vyrovná. Mimochodem, film teď běží každou neděli na ČT 1 (r. 2006) v rámci pořadů pohádek pro děti. Nejdojemnější a pro mne nejzapamatovatelnější scéna, je ta kdy pan Morris, první dustojník a pravá ruka kapitána Sheringhama uprostřed pralesa umírá na své předešlé ale všem utajené zranění s předchozího ztroskotání, tuším že měl kus nějaké větší třísky zaseklou v hrudi, nebo ta kdy se nakonec Jack v domě soudce Sheringhama setká se svojí matkou, která je tam zaměstnaná jako hospodyně a kterou vůbec neviděl a nepamatoval si na ní od té osudné noci poté co mu zabili jeho otce bylo celé to tajemství okola Jacka uchováno jen v živé paměti kapitána Sheringhama, který ho prozradil až těsně před svou smrtí oběšením. ()

Reklama

vitac. 

všechny recenze uživatele

Chvíli mi trvalo, než jsem po takové době zjistil, na co že jsem to - rozuměj název - jako malý kluk koukal. Ale nakonec se dobrá věc podařila a můžu tak napsat pár čerstvých zážitků. Zápletka je pro dospělého lehce odhadnutelná, ale jinak musím uznat, že žádné další "zklamání" nečekalo. Naopak silné scény (a skoro každý tu nějakou zmínil, mě nejvíc zaujala "trubička" a pak jsem měl stále živou hudbu (existuje soundtrack) a úvodní záběry ještě při titulcích, protože plachetnice mě tehdy hodně braly:)) zůstaly silnými, herci odvedli práci kvalitně a scénář je, s výjimkou "hlavní zápletky", jak již jsem psal, také velmi dobrý a nelineární. Slabší čtyři. Ale pro kluky s dobrodružstvím v krvi je to za pět:) P.S. Je zajímavé, že tehdy jsem fandil druhému z bratrů, holt časy se mění;) ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Jack Holborn" a jeho dobrodružný príbeh ma sprevádzal mojim detstvom. Dvanásť dielny novozélandský televízny seriál som ako chalan doslova hltal. S obrovskou radosťou a veľkým očakávaním som sa tešil na každú časť. Exotické more, piráti, vojáci, akcia a malý odvážny hrdina. Bolo to pre mňa fascinujúce. Lenže v čase keď sa to vysielalo som mal asi tak osem rokov. Teraz by ma to už určite tak neočarilo a zrejme ani moc nezaujalo. Takže si radšej uchovám na tento titul len príjemnú nostalgickú spomienku. *** ()

anderson 

všechny recenze uživatele

STV 1 = 15.3.1993+ČESKÁ DVD PREMIÉRA: MIDO FILM / NORTH VIDEO = 3.6.2009 - Pôvodný český dabing na DVD je. Pôvodný slovenský dabing s ROBERTOM ROTHOM na DVD - ako sa aj dalo čakať - nie je. Takže ľudom zodpovedným za vydanie tejto kultovky by som v mene všetkých slovenských fanúšikov odkázal, aby si predmetné DVD strčili čo najhlbšie do análov. To isté môžu urobiť aj pri sprasení SILASa a nemeckého seriálu ANNA. (28.12.2008) ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Patrick Bach trpěl při natáčení mořskou nemocí, kdy scény, kde plave pod vodou (Rarotonga), natáčel po otravě zkaženým jídlem. (Rattus Rattus)
  • Patrick Bach, představitel Jacka Holborna, nejdříve hlavní roli odmítl, ale nakonec ho zaujala, jako rodáka z Hamburku, možnost strávit prázdniny na pirátské lodi na moři, a roli přijal. (Rattus Rattus)
  • Přístav Trogir v Chovatsku představuje Brislol. Přístav Nautia je představován městem Dubrovník v Chorvatsku. Plážové scény byly natočeny na ostrově Rarotonga, části Cookových ostrovů. Scény ve studiu, např. uvnitř lodi, byly natočeny v Auklandu na Novém Zélandu. (Rattus Rattus)

Reklama

Reklama