Epizody(8)

Deväť ludí sa prihlasilo na 10-dňový pobyt v tajomnom Tranquillium House rezorte, ktorý vedie tajomná Masha (Nicole Kidman). Pobyt sľubuje úplnú transformáciu života. Každým dňom sa však na povrch dostávajú tajomstvá nielen o hosťoch, ale aj o tajomnej Mashi. (tahir)

Recenze uživatele vydumnica k tomuto seriálu (9)

Úplně cizí lidé (2021)

Nine Perfect Strangers je dosť zvláštna a miestami úplne crazy miniséria. Začala som to pozerať hlavne kvôli Nicole Kidman. Celé to hodnotím na také slabšie 4*. Prvé tri epizódy ma bavili, neskôr tam už bolo priveľa halucinácií. Myslím si, že to možno mohli skrátiť na 5 hodín. Vrátim sa ešte k Nicole Kidman. Masha z Ruska? To nebolo nevyhnutné, mohla byť napríklad z Wisconsinu, tam tiež majú snehové vločky. Ten jej ruský prízvuk mi dosť vadil a aj tak bol iný. A celý vzhľad Mashe aj účes a štýl obliekania, jej gestá, konanie, vzťahy, všetko na nej bolo maximálne čudné a prapodivné. Asi to bol zámer tvorcov. Pripomínala lesnú žienku a miestami vyzerala ako z iného sveta. Ostatné postavy boli sympatické, najmä Tony a Frances, ale aj Zoe a Jessica. Najnesympatickejšia mi bola Carmel, to bola vlastne jediná nesympatická postava pre mňa. Casting podľa predpisov dnešnej doby, 100% diverse. Je to miniséria o tom, že každý človek sa musí vyrovnať so svojou minulosťou, či už so stratou blízkej osoby, s utrpením rôzneho druhu, s neúspechmi a musí odpustiť sebe aj druhým, ak chce ísť ďalej. Len si celkom nie som istá, čo s tým majú spoločné drogy. Veľmi sa mi páčilo prostredie, hlavne exteriéry, zaujala ma aj hudba a kamera. Herecké výkony tiež veľmi fajn. SPOILER: Čo sa mi nepáčilo, bolo až priveľa halucinácií, snov, predstáv, mŕtvych duchov a nakoniec sa nikomu ani nič nestalo, hoci od začiatku to vyzeralo tak, že niečo zle sa stane. Ešte dodatok alebo taká zaujímavosť: Nakrúcalo sa to v Austrálii, mne sa zdalo, že to príliš nevyzerá ako California. Update: Slabšie 4* som sa rozhodla zmeniť na lepšie 3*. 70%. ()

Náhodné činy zkázy (2021) (E01)

Zatiaľ zaujalo. Len nechápem prečo tá Nicole musí byť práve Masha z Ruska, prečo radšej nie nejaká Jane z Austrálie? Akonáhle sa objavila na scéne, začala som sa báť. Páčilo sa mi to postupné predstavovanie "posádky". ()

Kritická cesta (2021) (E02)

Vyvíja sa to naďalej dobre, nádherný rezort, krásne prostredie, luxus ticha a prírody, bohaté a vábivé raňajky, 9 zaujímavých osudov. Nicole Kidman už roky patrí medzi moje top herečky, ale tu mi vadí ten jej ruský prízvuk, naozaj to bolo nevyhnutné? ()

Den země (2021) (E03)

Napočudovanie toto bolo ešte aj vtipné!  Okrem iného chválim kameru aj hudbu... ()

Sladká kapitulace (2021) (E05)

Zatiaľ najslabší diel. Je tam viac snov, halucinácií, predstáv, spomienok než reality. Nicole Kidman si tu zahrala tú najdivnejšiu ženskú ever! Veľmi sa mi však páči prostredie, najmä exteriéry. Najradšej by som si ráno dala také smoothie, dopoludnia si skočila z útesu, poobede si na plné hrdlo zakričala v saune alebo zrelaxovala v jaccuzzi a večer si vychutnala vínko pri ohni. Nie zlý plán, však? No som zvedavá, čo bude ďalej a či tá Masha dokáže byť ešte čudnejšia!!! Dúfam, že to nie je len duch... ()

Kola autobusu (2021) (E07)

Konečne to nabralo "wheels on the bus" a niekam to smeruje. Pre mňa to bola zatiaľ asi najlepšia epizóda. Nechýbali emócie a konečne sa niečo dialo a niečo zaujímavé sme sa dozvedeli. ()

Na věky (2021) (E08)

Niečo medzi 3 a 4 hviezdičkami, finále mohlo byť silnejšie!! Myslím si, že druhá séria už nebude, ale aj tak mi ostali nejaké otázky nezodpovedané... Pozor SPOILER: Celý čas som čakala, kto tam zomrie alebo, že sa niečo zle stane, a nakoniec ešte aj mŕtvi ožili! Ako ste pochopili ten koniec so žltým kabrioletom? Trochu divné celé, hmh. Hostia si zakúpili 10 dňový pobyt, končí sa to ôsmy deň a čo 9 a 10?!!! ()