foto

Regina Hall

  • nar. 12.12.1970 (46 let)
    Washington, District of Columbia, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Regina Hall se narodila ve Washingtonu D.C. jako dcera podnikatele a učitelky. Ještě než začala filmovou kariéru, vystudovala v roce 1997 na Newyorské univerzitě žurnalistiku a objevila se v několika reklamách. Její první televizní úspěch znamenal zisk role Coretty Lipp v komediálním seriálu z právnického prostředí ALLY MCBEAL.

První větší filmovou příležitost jí pak přinesl rok 2000, kdy byla obsazena do jedné z hlavních rolí v komediálním hororu SCARY MOVIE, kde velmi přesvědčivě ztvárnila středoškolačku Brendu Meeksovou, přestože jí v době natáčení bylo již 30 let.. Tvůrci byli s jejím výkonem natolik spokojeni, že ji v následujících letech postupně obsadili do všech třech pokračování tohoto dnes již kultovního filmu.

Ve stejném roce, kdy získala roli ve SCARY MOVIE se objevila v jedné z vedlejších rolí v romantickém dramatu ze sportovního prostředí LOVE & BASKETBALL a o dva roky později se objevila v akčním krimi dramatu ZÁKON GANGU. V roce 2003 pak byla obsazena do jedné z hlavních rolí v krimikomedii NEJHLEDANĚJŠÍ V MALIBU, která však kritikou ani diváky nebyla příliš dobře přijata.

Výraznější úspěch pro Reginu pak znamenal až rok 2006, kdy získala na filmovém festivalu v San Diegu cenu pro nejlepší herečku za výkon v nezávislém filmu DANIKA, ve kterém si zahrála po boku Marisy Tomei. V současné době se věnuje natáčení komedie MARDI GRAS, ve které se obejví mj. i Carmen Electra.

ČSFD.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace